Kategorijas | Ziņas

Uzvar „Bebri” un „Metalurgs”

Vakar vakarā  Baltkrievijas atklātajā čempionātā (BAČ) savā starpā sacentās Latvijas klubi. Ogres „ASK” uzveica Daugavpils „Latgali”, bet Liepājas „Metalurgs” bija pārāks par „Rīgu-2000”.

Rezultatīvākā šī vakara spēle starp latviešu klubiem risinājās Piņķos. Vietējo „Rīga 2000” ar 5:3 uzvarēja liepājnieki. Jau pirmā perioda pirmajā pusē „Metalurgs” nopelnīja divus noraidījumus, kuru dēļ nācās spēlē divu vīru mazākumā. Šādu iespēju rīdzinieki laist garām nespēja, un veterāns Aigars Cipruss, pārspējot Dmitriju Žabotinski, atklāja rezultātu. Jāatzīst gan, ka atlikušos piecus vairākumus mājinieki neizmantoja. Lai arī metienus vairāk izdarīja liepājnieki, precīzāki tie tomēr izrādījās rīdziniekiem – mača septītajā minūtē rezultātu dubultoja Edgars Brancis. Tomēr otrajā trešdaļā viss apgriezās kājām gaisā. „Metalurga” hokejisti ieguva vadību – divi precīzi metieni Edija Brahmaņa, bet viens – Aleksandra Gorškova kontā. Izlīdzināt rezultātu izdevās Aigara Ciprusam, kuram šis bija jau trešais punkts cīņā. Pusminūti pirms trešdaļas beigām viesus iepriecināja Dariuss Pliskauskas – jā, viņš iemeta kārtējo ripu Edgara Lūsiņa sargātajos vārtos. Visbeidzot noslēdzošajā periodā vēl izcēlās Oļegs Koreškovs. Jāsaka, ka „Rīga 2000” komandai bija mazas iespējas uzvarēt, ņemot vērā, ka liepājnieki izdarīja aptuveni divas reizes vairāk metienu.

Savukārt otrā latviešu kluba spēle ievērojama ar to, ka gandrīz visi vārti gūti pirmajā periodā. Ogrēnietis Renārs Undelis jau trešajā minūtē izvirzīja savu komandu vadība, vēl pēc desmit minūtēm rezultātu palielināja Aleksandrs Šiškovičs, kurš izmantoja vairākumu. Interesanti, ka daugavpilieši pirmos vārtus guva mazākumā – to paveica Lauris Bajarūns. Līdz trešdaļas beigām vēl divus „golus” savam rēķinam pieskaitīja Undelis, kas viņam deva „hat-trick”! „Latgales” spēlētāji turpmākā mača laikā atguva tikai vienus vārtus (Vadims Vabisčevičs), ar ko, saprotams, uzvarai nepietika. Maču vēroja 550 skatītāju.

Vakar BAČ notika vēl viena spēle, kurā Mogiļevas „Himvolokno” pieveica Minskas „Junostj” ar 6:3.