Kategorijas | Ziņas

Kārtējais zaudējums Rīgas Dinamo

Pirms spēles ar Lokomotiv problēmas ar veselību bija atrisinājis viens no Dinamo līderiem Marks Hartigans, kurš ieņēma vietu maiņā kopā ar ierastajiem partneriem — Lauri Dārziņu un Miķeli Rēdlihu. Sastāvā atgriezās arī Viktors Bļinovs. Tiesa gan, tradicionālie virknējumi, jau pēc pirmās trešdaļas tika būtiski mainīti. Pēc neveiksmīgā mača sākuma bija nepieciešams lūzums spēles gaitā un spēlētāju maiņas tādos gadījumos ir pirmais paņēmiens.

Pirmajā periodā Lokomotiv laukuma saimniekiem un līdzjutējiem sarīkoja īstu meistarklasi. Komandas kustība, pāreja no aizsardzības uzbrukumā un atpakaļ pilnā apjomā parādīja to, kāds potenciāls ir vienai no labākajām KHL komandām. Pēcspēles preses konferencē viesu treneris soms Kari Heikila atzinās, ka tas viņa komandai bijis labākais pirmais periods kopš sezonas sākuma.

Nepatikšanas sākās tad, kad visdārgākais Lokomotiv spēlētājs Aleksejs Jašins viltīgi pielika nūju metienam no zilās līnijas un ripa, mainot virzienu, ielidoja Sergeja Naumova vārtos — 0:1. Jau savā nākamajā maiņā vadošais Loko trijnieks Jašins — Vašičeks — Irgls izmantoja to, ka laukuma saimnieki nespēja dabūt ripu laukā no savas zonas un jau — 0:2. Trešdaļas noslēgumā rezultāts kļuva draudošs — Kudašovs no Naumova ķiveres atlēkušo ripu ieraidīja vārtos.

Otro periodu rīdzinieki sāka ar jaunu vārtsargu. Līgā debitēja Daniels Sperle, kurš atlikušās 40 minūtes pavadīja bez nevienas kļūdas un tika galā ar visiem 16 uz viņa vārtiem raidītajiem metieniem. Toni Dinamo darbībai uzdeva ripa, kuru Marsela Hosas iespaidā savos vārtos ieraidīja Aleksejs Vasiļjevs, kā arī drīz vien notikusī plūkšanās ar Tribuncovu, Petrovicki un Višņevski, Tkačenko galvenajās lomās. Jūliusa Šuplera komanda enerģiski aizvadīja periodu, uzbruka pie mazākās iespējas (metienu attiecība — 17:4), tomēr viesu vārtsargs Georgijs Gelašvili turējās godam.

Jaunu impulsu Dinamo uzbrukumiem deva Marsela Hosas, kurš dienu iepriekš atzīmēja savu 27. dzimšanas dienu, 12 vārti sezonā. Mets Elisons pretinieka zonā tīri uzvarēja iemetienu un zibenīgs Hosas metiens vārtu augšējā stūrī burtiski „uzspridzināja” Arēnu Rīga — 2:3. Vēl palika 10 minūtes, lai spēli novestu līdz papildlaikam, tomēr Dinamo spiediens pārvērtās izkliedētu pusmomentu kopumā, ar kuriem Lokomotiv aizsardzība un Gelašvili tika galā.

Triju mājas spēļu sērijā Dinamo spēja gūt tikai vienu punktu. Tas uzreiz arī manāms turnīra tabulā — kritiens no 6. vietas uz vienpadsmito. Priekšā četru spēļu izbraukuma tūre pa maršrutu Voskresenska — Astana — Omska.

1 komentāri šim rakstam

1. sensenmans Saka:

uz Åo spÄ“li netiku, skatÄ«jos pa TV. Nepatika pirmā treÅdaļa, bet tā visa pārÄ“jā spÄ“le bija laba un bija prieks skatÄ«ties, nekas, ka zaudÄ“ja. VienÄ«gi daudz neprecizitāÅu, bet vismaz komanda spÄ“lÄ“ja un centās. AbsolÅ«ti kretinÄ“ja pa TV kreipāns, kurÅ atkal “spÄ«dÄ“ja” savā ierastajā manierÄ“ par savu Å«berkruto erudÄ«ciju, redziet, vārtsargs vārtos nestāv, bet gan spÄ“lÄ“… ibim, spÄ“le tikmÄ“r iet un par to, ka viņam jākomentÄ“ spÄ“le, viņÅ aizmirst. Kronis visam bija, kad naumovs tika nomainÄ«ts, jo tad ikkatra sperles pieskarÅanās ripai tika raksturota pārākajos epitetos utml. Man nekas pret Sperli nav, bet, ja jau viņu tik ļoti cildina, tad kāpÄ“c tad necildināja arÄ« Naumovu par viņa spÄ“li gan pirmajā treÅdaļā, gan iepriekÅejās spÄ“lÄ“s, jo bez viņa dinamo kāstu katrā spÄ“lÄ“ ar mÄ«nus 5 vārtiem kā minimums.