Kategorijas | Ziņas

Dinamo nozīmīga uzvara Omskā

Šodien, 22. oktobrī Dinamo Rīga hokejisti aizvadīja savu kārtējo spēli Kontinentālajā Hokeja līgā Omskā tiekoties ar vietējo Avangard. Spēles nozīmīgumu palielina fakts, ka abas komandas spēlē vienā – Harlamova divīzijā. Tādēļ vēl jo vērtīgāka ir izcīnītā uzvara ar rezultātu 3:2, un iegūtie 3 punkti izbraukumā.

Lai noliktu ziedus, dienu pirms spēles Dinamo Rīga komanda pilnā sastāvā devās uz Omskas kapsētu, kur apbedīts nesen mūžībā aizgājušais 19 gadus vecais Avangard hokejists Aleksejs Čerepanovs, kura sirds pārstāja pukstēt spēles laikā š.g. 13. oktobrī Čehovā.

Dinamo treneru kolektīvs pēc piedzīvotā zaudējuma iepriekšējā spēlē Astanā uz maču pret Avangard bija veicis virkni izmaiņu sastāvā. Pirmkārt jau vieta vārtos tika uzticēta Sergeja Naumovam, aizsargu virknējumi palika bez izmaiņām, bet vislielākās pārmaiņas piedzīvoja uzbrucēju trio. Šoreiz malā tika atstāti Sergejs Pečura un Juris Štāls, bet spēlēja Miķelis Rēdlihs un Armands Bērziņš, kuri atgriezās jau ierastajā virknējumā pie Laura Dārziņa. Citas uzbrucēju maiņas sākoties spēlei izskatījās šādi – nomināli pirmajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Mārtiņu Cipuli un Aleksandru Ņiživiju spēlēja Marks Hartigans, Ronalds Petrovickis atkal spēlēja kopā ar Marselu Hosu un Metu Elisonu, bet ceturtajā maiņā darbojās Aleksejs Širokovs, Viktors Bļinovs un Ģirts Ankipāns.

Jau no spēles pirmajām sekundēm Avangard hokejisti devās uzbrukumā Sergeja Naumova sargātajiem vārtiem, un šāda aktivitāte piespieda  mūsējos jau 2. minūtē pārkāpt noteikumus (Marsels Hosa), kurš tika noraidīts par pretinieka grūšanu ar nūju. Tomēr mūsējie visai pārliecinoši aizstāvējās, un tikai Avangard uzbrukuma līderis Jaromirs Jāgrs pateicoties individuālai meistarībai spēja atbrīvoties no sedzējiem un izdarīt bīstamu metienu, taču Naumovs nospēlēja veiksmīgi. Nespējuši realizēt vairākumu omskieši turpināja sparīgi uzbrukt un jau pavisam drīz Popovs ar savu aktivitāti piespieda pārkāpt uz sevis noteikumus Kristapu Sotnieku, un atkal divas minūtes mazākumā. Arī šoreiz Dinamo mazākumā nospēlēja ļoti precīzi, neļaujot pretiniekiem bīstami apdraudēt Naumova sargātos vārtus, bet tās ripas, kas nonāca līdz viņam Sergejs pārliecinoši atvairīja vai tvēra. Spēles 10. minūtē Aleksejs Širokovs par turēšanu ar nūju nopelnīja kārtējo noraidījumu, taču arī šis vairākums mājiniekiem nedeva vēlamo rezultātu. Vēl vairāk, izturējuši mazākumu Dinamo hokejisti noorganizēja ātru pretuzbrukumu – saņēmis Atvara Tribuncova piespēli Miķelis Rēdlihs iegāja Avangard aizsardzības zonā un izdarīja tālu metienu, kuru saimnieku vārtsargs Grahams nespēja atvairīt un 1:0 Rīgas Dinamo labā, kad nospēlētas 12:16. Šāds negaidīts pavērsiens spēles gaitā radīja nelielu apjukumu Avangard rindās un spēle uz brīdi atvirzījās prom no Dinamo vārtiem. Tomēr jau pavisam drīz omskieši attapās, un viņu uzbrukuma viļņi atkal vēlās pār Sergeja Naumova sargātajiem vārtiem. Sergejs atvairīja vairākus bīstamus pretinieku metienu taču trešdaļas pēdējā sekundē (līdz perioda beigām bija palikušas 0,8 (!) sekundes) arī viņš bija bezspēcīgs, kad izmantojot aizsargu kļūdu Aleksandrs Popovs ar otro mēģinājumu no vārtu priekšas tomēr iegrūda ripu vārtos – 1:1.

Otrās trešdaļas pašā sākumā noraidījumu nopelnīja mājinieku līderis Jaromirs Jāgrs, tomēr mūsējie skaitlisko vairākumu realizēt nespēja. Jau spēlējot vienādos sastāvos divatā pret vienu aizsargu aizmuka Dārziņš un Bērziņš, taču Laura metienu atvairīja vārtsargs, bet Armands atlēkušo ripu nespēja ieraidīt tukšā vārtu stūrī. Spēles turpinājumā vairāk kārt bīstami uzbruka Avangard hokejisti, kā rezultātā divus noraidījumus pēc kārtas nopelnīja Dinamo līderis Marsels Hosa (25:21 par tīšu vārtu izgrūšanu, bet 27:52 par grūšanu apmalē), turklāt otrā soda laikā vēl vienu noraidījumu nopelnīja arī Atvars Tribuncovs (29:17 – turēšana ar nūju) un mūsējiem 39 sekundes bija jāspēlē 3 pret 5, tomēr pateicoties Naumova meistarībai rezultāts uz tablo nemainījās. Vēl vairāk  pēc Hosas atgriešanās laukumā viņš ar Elisonu noorganizēja bīstamu pretuzbrukumu, kurā tikai mājinieku vārtsarga meistarība un veiksme glāba viņus no otro vārtu zaudējuma. Izturējuši šo skaitlisko mazākumu, atelpas brīdis mūsējiem sanāca pavisam īss, jo pavisam drīz Atvars Tribuncovs nopelna vēl vienu noraidījumu par Jāgra kavēšanu (32:06 – turēšana ar nūju), tomēr arī šoreiz Dinamo aizsargājas ļoti veiksmīgi. Pēc brīža jau Pestunovs divreiz pēc kārtas atstāj savu komandu skaitliskā mazākumā, un otro noraidījumu Dinamo leģionāru maiņa pārvērš vārtu guvumā.  Marks Hartigans aktīvi devās uz vārtiem un pēc viņa metiena atlēkušo ripu vārtos raidīja Filips Novāks 38:26 panākot 2:1 Dinamo labā. Jau nākamajā maiņā noraidījumu par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju nopelna Armands Bērziņš. Tomēr mājiniekiem atlikušajā otrās trešdaļas laikā pārspēt Naumovu tā arī neizdevās.

Trešo periodu Avangard iesāka ļoti aktīvi uzbrūkot un līdz ar to rīdziniekiem parādījās iespējas pretuzbrukumiem. Labu iespēju garām palaida Elisons, bīstami Grahama vārtus apdraudēja Veskots un Bļinovs. Tomēr spēles 45 minūtē Aleksandrs Popovs individuāli apspēlēja vairākus mūsu hokejistus un izdarīja lielisku piespēli savam vārda brālim Svitovam, kurš raidīja ripu jau praktiski tukšā vārtu stūrī, panākot 2:2. Šī panākuma iedvesmoti mājinieki vēl aktīvāk uzbruka rīdzinieku vārtiem, taču bez panākumiem. Bet, kad Omskas ledus arēnā bija nospēlētas 49:13, Aleksejs Širokovs ar metienu tuvajā stūri trešo reizi piespieda kapitulēt Džonu Grahamu, atkal izvirzot vadībā Rīgas Dinamo ar 3:2. Atlikušajās mazliet vairāk kā 10 minūtēs Avangard hokejisti turpināja intensīvi uzbrukt. Īpaši karstas izvērtās pēdējās četras minūtes, kad pēc Hartigana noraidījuma (55:44 – par ripas izmešanu) Avangard burtiski apsēda Sergeja Naumova vārtus, un lieliskas iespējas panākt izlīdzinājumu bija Kurjanovam, Popovam, Belovam un visbeidzot Pestunovam, kurš 11 sekundes līdz finālsirēnai  netrāpīja tukšā vārtu stūrī. Pateicoties Sergeja Naumova fantastiskai spēlei un arī veiksmei Rīgas Dinamo izcīnīja savu 10. uzvaru KHL čempionātā.