Kategorijas | Ziņas

Zaudējums otrajā spēlē Omskā

Spēlējot otro vakaru pēc kārtas Omskā Rīgas Dinamo hokejisti šoreiz piedzīvoja zaudējumu ar 0:3. Spēles gaitā mūsu hokejistiem bija ļoti daudz iespēju pārvērst nepatīkamo nulli uz tablo kādā pieņemamākā ciparā, taču veiksme šoreiz nebija mūsu sabiedrotā. Tagad jāaizmirst šī neveiksme un jāgatavojas nākamajām cīņām Espoo, jo ar tādu spēli panākumi noteikti neizpaliks.

Jau pirms spēles bija skaidrs, ka Avangard no paša mača sākuma metīsies uzbrukumā Daniela Sperles sargātajiem vārtiem, un galvenais mūsu hokejistu uzdevums būs šo starta spiedienu izturēt. Diemžēl ne visus treneru norādījumus hokejisti spēj realizēt dzīvē. Omskiešu pirmo minūšu ofensīvu Dinamo aizsardzība izturēja, taču pēc nospēlētām 5 minūtēm Gunta Galviņa nopelnīto noraidījumu Avangard hokejisti pārvērta vārtu guvumā. Pēc Rjabikina uzmetiena uz vārtu pusi ripa pēc diviem rikošetiem nonāca vārtu priekšā pie nepiesegtā Jaromira Jāgra, kuram nesagādāja nekādas pūles to raidīt tukšā vārtu stūrī – 1:0. Pēc gūtajiem vārtiem omskieši  nedaudz nomierinājās, turpināja uzbrukt, bet ne vairs tik aktīvi kā pirmajās minūtēs.  Šāds atslābums ļāva izlīdzināt spēles gaitu rīdziniekiem un perioda beigās bīstami momenti sāka rasties arī pie Džona Grahama vārtiem. Diemžēl neko prātīgu neizdevās pie Avangard vārtiem izdarīt arī divreiz spēlējot skaitliskā vairākumā, un pirmā trešdaļa tā arī noslēdzās ar 1:0 Omskas labā.

Kā auksta duša otrā perioda sākumā mūsējiem bija otrie zaudētie vārti, kad pēc spēlētām 36 sekundēm apjukumu pie Dinamo vārtiem izmantoja Kurjanovs, dubultojot savas komandas pārsvaru. Tik veiksmīgs trešdaļas sākums vēl vairāk nomierināja laukuma saimniekus, jo trešdaļas turpinājumā ar katru minūti arvien aktīvāk Džona Grahama vārtiem uzbruka Dinamo hokejisti. Tomēr vairākās labās situācijās vārtu gūšanai pietrūka pats mazumiņš.  Dārziņam no aizvārtes neizdevās pārspēt Grahamu, tāpat Elisons, Ņiživijs un Hartigans nespēja gūt vārtus no labām pozīcijām.  Perioda beigās Dinamo pārsvars jau bija visai iespaidīgs, un šķita, ka tūdaļ Avangard vārtiem vajadzētu krist, taču nekā. Vēl vairāk cīņas karstumā pretinieku aizsardzības zonā Lauris Dārziņš pazaudēja ķiveri par ko saņēma 2 minūšu sodu, bet par nesavaldību vēl 10 minūtes.  Šis noraidījums apturēja uzbrukuma viļņus uz Avangard vārtiem otrās trešdaļas beigās un ļāva mājiniekiem mierīgi iesākt arī pēdējo periodu, spēlējot skaitliskā vairākumā.

Trešo periodu iesākuši visai mierīgi Omskas Avangard hokejisti centās šādu tempu uzturēt arī turpmāk, lai neļautu ieskrieties dinamiešiem, un līdz ar to noturētu sev vēlamo rezultātu. Pat spēlējot vairākumā omskieši nekur nesteidzās un visai statiski izspēlēja ripu. Savukārt, rīdzinieki trešdaļas vidū izturējuši skaitlisko mazākumu atkal devās uzbrukumā Grahama sargātajiem vārtiem, tomēr šajā vakarā ripa spītīgi nevēlējās atrast ceļu mājinieku vārtos. Spēles 54. minūtē mača liktenis praktiski bija izšķirts, kad mūsu vārtsargs Sperle nespēja tvert tālu Bondareva metienu, jo 3:0 tādā spēlē jau ir visai iespaidīgs pārsvars. Pēc nepilnas pusminūtes mūsējiem gan tika dota iespēja vairākumā gūt vismaz vienus vārtus, taču arī šī iespēja tā arī palika neizmantota, un Avangards svinēja uzvaru ar 3:0, revanšējoties par iepriekšējā vakarā piedzīvoto zaudējumu.