Kategorijas | Ziņas

Somijas ledus labvēlīgs Ak Barsam

Aizvadot pirmo mājas – izbraukuma KHL čempionāta spēli Somijas pilsētā Espoo pret Kazaņas Ak Bars, Rīgas Dinamo piedzīvoja zaudējumu spraigā spēlē ar rezultātu 2:3. Rīdzinieku labā vārtus skaitliskā vairākumā guva Marsels Hosa un Mets Elisons. Rīt plkst. 19:00 Rīgas Dinamo tepat Espo sacentīsies ar Pjotra Vorobjova trenēto Toljati Lada komandu

Gatavojoties spēlei Dinamo treneru kolektīvs visai ievērojami bija samainījis uzbrucēju virknējumus, salīdzinot ar iepriekšējo maču, bez izmaiņām atstājot tikai Bērziņa – Dārziņa – Rēdliha maiņu, kuri gan laukumā nāca kā ceturtie. Bet nomināli pirmajā maiņā spēlēja Širokovs kopā ar Bļinovu un Cipuli. Savukārt, otrajā maiņā pie Elisona un Hosas bija atgriezies Ģirts Ankipāns, bet trešo uzbrucēju trio veidoja Hartrigans kopā ar Petrovicki un Ņiživiju. Izmaiņas bija skārušas arī aizsardzību, jo malā palika Kristaps Sotnieks, bet viņa vietā spēlēja Krišjānis Rēdlihs. Vārtus sargāt bija uzticēts Sergejam Naumovam.

Arī Ak Bars komandas treneri bija pamainījuši uzbrucēju virknējumus, taču nekādas maiņas kazaņiešiem nespēj aizstāt sava uzbrukuma līdera un kapteiņa Alekseja Morozova iztrūkumu, kura atgriešanās uz laukuma paredzēta jau nākamajā mačā pret Minskas Dinamo.

Mača iesākums bija visai miegains, taču dinamieši, kā jau nominālie mājinieki iesāka nedaudz aktīvāk, un jau 2. minūtē Elisons izslidoja starp diviem aizsargiem kā nazis caur sviestu, taču pārspēt pretinieku vārtsargu tomēr nespēja. Spēles turpinājums parādīja to, ka Ak Bars šajā vakarā ir ņemami un kā apstiprinājums šai tēzei bija mūsu komandas pirmie gūtie vārti, kad skaitliskajā vairākumā mūsu leģionāru maiņa pēc ātras Elisona un Hartigana saspēles atrada vārtu priekšā brīvu Marselu Hosu, kurš nekļūdījās. Spēles turpinājumā visai pasīvie Kazaņas hokejisti izmantojot savu individuālo meistarību radīja dažus momentus pie Naumova vārtiem taču mūsu vārtsargs spēlēja precīzi, un ejot pirmajā pārtraukumā mūsējo pārsvars rezultātā uz tablo šķita likumsakarīgs.

Otrajā trešdaļā visai aktīvi spēles gaitā iesaistījās tiesneši (KHL uz šo spēli bija nozīmējusi Krievijas šobrīd vadošo tiesnesi Vjačeslavu Bulanovu, bet otrs galvenais arbitrs bija Konstantīns Oļeņins), dāsni dāvājot soda minūtes. Šajā periodā aktivizējās Ak Bars hokejisti un bīstami momenti arvien biežāk sāka veidoties pie rīdzinieku vārtiem. Vienā no epizodēm spēlējot skaitliskajā vairākumā mūsējie atļāva Tomijam Mortensenam doties pretuzbrukumā, un Filips Novāks pēc zviedra aktivitātēm Dinamo zonā pārkāpa noteikumus. Pavisam īss brīdis bija vajadzīgs kazaņiešiem, lai spēlējot nevienādos sastāvos panāktu izlīdzinājumu 1:1. Vārtus no tā paša Mortensena un Aleksejeva piespēlēm guva aizsargs Medvedevs. Vēl pēc nepilnām trim minūtēm Gunta Galviņa kļūdu laukuma stūrī vārtu guvumā pārvērta Obuhovs izslidojot vārtu priekšā un atrodot spraugu, kur ieraidīt ripu.  Otrā trešdaļa tā arī noslēdzas uz ne visai priecīgas nots, vienīgais izšķirošais periods mūsējiem bija jāsāk vairākumā.

Tomēr trešā perioda sākums nebija pārāk veiksmīgs Dinamo hokejistiem, taču ar katru minūti pārliecība par saviem spēkiem auga, un līdz ar to tas atainojās uz laukuma. Trešā perioda vidū pēc kārtējā vairākuma izspēles mūsu leģionāri atkal iepriecināja visus līdzjutējus panākot izlīdzinājumu. Pēc  Veskota piespēles vārtus guva Mets Elisons. Tomēr līdzsvars uz tablo saglabājās tikai četras minūtes, kad mūsu spēlētāju kļūdu savā aizsardzības zonā vārtu guvumā pārvērta viesu līderis Danis Zaripovs, nodemonstrējot savu individuālo meistarību. Atlukušajā laikā Dinamo hokejisti metās atspēlēties, un tas ļāva Ak Bars izmantot pretuzbrukumus, bīstami apdraudot Sergeja Naumova vārtus. Pašās spēles beigās nepalīdzēja arī vārtsarga nomaiņa uz sesto laukuma spēlētāju, un tika piedzīvots nepatīkams zaudējums spraigā spēlē ar rezultātu 2:3.

Pēc mača viesu komandas galvenais treneris Zinetula Biļeļedinovs atzina, ka viņa komandai šobrīd ir iestājusies zināma krīze sportiskajā sniegumā, un ka viņš augstu vērtē šo izcīnīto punktu. Viņš arī atzina, ka pirms spēles ir iepazinies ar Dinamo spēles manieri, un nosauca to par visai spēcīgu pretinieku.

Rīgas Dinamo galvenais treneris Jūliuss Šuplers atzina, ka komanda labi spēlējusi 1. un 3. periodā, bet nedaudz atlaidusi spēles grožus spēles vidū. Tāpat viņš uzteica spēlētāju cīņasgribu, un spēju izlīdzināt rezultātu, taču izteica nožēlu par pieļauto kļūdu aizsardzībā 3. periodā, kas komandai maksāja zaudējumu.