Kategorijas | Ziņas

Rīgas Dinamo – Ņižņekamskas Ņeftehimik 1:5 (VIDEO)

Ņeftehimik sagādā Rīgas Dinamo ceturto zaudējumu pēc kārtas. Video ar abu komandu treneru pēcspēles preses konferenci un labākajiem spēles momentiem.

Abas komandas šim mačam gatavojās atšķirīgos noskaņojumus, jo Ņeftehimik iepriekšējos divos mačus spēja izcīnīt divas uzvaras pret favorītiem Ak Bars (4:1) un Maskavas Dinamo (2:0). Savukārt, Rīgas Dinamo piedzīvoja divus zaudējumus pret Ak Bars (2:3) un Lada (0:6), un tā kā šīs divas pēdējās spēles tika aizvadītas Somijā, tad Latvijā mūsējie atgriezās vēlāk nekā Ņeftehimik.

Tomēr neskatoties uz neveiksmīgo sniegumu iepriekšējā mačā ar Ladu, Jūliuss Šuplers sastāvā bija veicis tikai vienu izmaiņu – Jura Štāla vietā laukumā sūtot Viktoru Bļinovu, kā arī vārtus sargāt uzticot Sergejam Naumovam. Līdz pēdējam brīdim veselības stāvokļa dēļ zem jautājuma bija Vestkota līdzdalība šajā spēlē, tomēr beigās kanādietis izgāja laukumā. Pārējie virknējumi saglabājās tādi paši kā iepriekšējā mačā.

Spēles sākumā visai aktīvi pretinieku vārtiem uzbruka rīdzinieki un visai drīz (2. Minūtē) radās iespēja spēlēt skaitliskā vairākumā, taču diemžēl tas netika izdarīts. Izturējuši mazākumu viesi arī paši sāka aktīvi apdraudēt mūsējo vārtus, un vairākās epizodēs Sergejam Naumovam bija jādemonstrē sava meistarība. Spēles 10. minūtē pozicionāli kļūdījās mūsējie savā aizsardzības zonā un pēc teicamas Fjodora Fjodorova piespēles no sāniem Sergejam Bernackim, kurš vārtu priekšā atradās viens pats nepiesegts, un viņam nekas cits neatlika kā raidīt ripu jau praktiski tukšos vārtos. Šāda panākuma iedvesmoti  Ņeftehimik turpināja bīstami uzbrukt, un šajās epizodēs īpaši izpaudās viesu fiziskais pārākums gan spēka spēlē, gan atsevišķās epizodēs arī ātrumā. Mūsējiem tikai tuvāk trešdaļas beigām izdevās nedaudz spēli līdzsvarot un Ģirtam Ankipānam vārtu priekšā bija laba iespēja panākt izlīdzinājumu, taču viņa neizdevās apspēlēt viesu vārtsargu Horošunu.

Otro periodu jau ar uzbrukumiem uz Ņeftehimik vārtiem iesāka mūsējie, vairākās epizodēs pēc kārtas bija labas iespējas gūt vārtus, taču nekā. Brīdī, kad noraidījumu nopelnīja Bļinovs likās, ka tas ir īsti nevietā, jo spēles gaita bija pavērsta Dinamo labvēlīgā gultnē. Tomēr viss izvērtās vēl labāk nekā cerēts, jo pārtvēris ripu vidus zonā mūsējo aizsargs Filips Novāks iegāja pretinieku aizsardzībā un izdarīja metienu, kas vizuāli šķita precīzs taču ripa neatradās vārtu tīklā, un tieši tāpēc spēles galvenais tiesnesis Romans Šenjeevs no Toljatti devās skatīties video, un pēc ilgākas pauzes un konsultēšanās parādīju uz centru. Tas nozīmēja tikai vienu, ka spēles 24. minūtē skaitliskajā mazākumā Filipam Novākam bija izdevies izlīdzināt rezultātu 1:1. Turpmāk uzbrukumi sekoja gan uz vieniem, gan otriem vārtiem. Daudz bīstamu momentu pie abu komandu vārtiem veidojās spēlējot skaitliskā vairākumā.  Un visai likumsakarīgi, ka viesi savus otros vārtus guva vairākumā. Atkal liktenīgs (šoreiz ar mīnuss zīmi) izrādījās Viktora Bļinova noraidījums. Viesu piecinieks iespieda mūsējos savā aizsardzības zonā un vairakkārt bīstami apdraudēja Sergeja Naumova sargātos vārtus. Taču arī viņš bija bezspēcīgs, kad viņa atvairīto ripu tūdaļ vārtos raidīja Konstantīns Makarovs. Pēc šāda pavērsiena Dinamo nenolaida rokas un turpināja aktīvi uzbrukt. Pašās perioda beigās viesi atkal izpelnījās noraidījumu, un tagad jau Dinamo iespieda Ņeftehimik savā aizsardzības zonā un bīstami momenti sekoja cits citam, tomēr sarkanā lampiņa aiz Horošuna vārtiem tā arī neiedegās.

Trešo periodu viesi iesāka ar aktīvu spēli viduszonā, jo jau pie mūsu zilās līnijas Dinamo hokejistus preisingoja viens vai divi pretinieki neļaujot mūsējiem iesākt uzbrukumu un brīvi saspēlēties.  Turklāt ņižņekamskieši ne tikai neļāva spēlēt Dinamo, bet arī paši neļāva garlaikoties Naumovam. Vienā no šādām epizodēm Aleksandrs Ņiživijs izmēģināja sevi vārtsarga ampluā, atvairot ripu, kas lidoja jau tukšos vārtos, kad Sergejs Naumovs atradās uz ledus. Tomēr viesi aktīvā spēle vidus zonā atmaksājās trešā perioda 6. Minūtē, kad Lapenkovs izmantojot Veskota kļūdu izgāja vienatnē pret Naumovu un panāca 3:1. Vēl viens trieciens Dinamo sagaidīja trešdaļas vidū, kad tiesneši cīņā pie apmales fiksēja pārkāpumu mūsējo līderim Marselam Hosam par sitienu galvā, un tā kā viesu spēlētājs šajā epizodē bija guvis traumu, tad sods sekoja ļoti bargs – spēles sods (sākotnēji protokolā gan bija ierakstīts 5+20). Viesiem vajadzēja pusotru minūti, lai Lapenkovs gūtu savus otros vārtus, panākot jau 4:1. Spēles turpinājumā mūsējie mēģināja kaut ko mainīt, bet viesi ļoti precīzi pildīja treneru norādījumus neļaujot izvērsties Dinamo uzbrukumā. Tuvojoties beigu sirēnai viesi mazliet mazināja savu aktivitāti viduszonā, kā rezultātā rīdzinieki spēja izveidot vairākus bīstamus momentus pie Horošuna vārtiem, taču aizrāvušies ar uzbrukumu mūsējie palaida garām Dmitrija Makarova pretuzbrukumu, kurš panāca beigu rezultātu 5:1. Uzreiz pēc finālsvilpes nervi neizturēja mūsu leģionāriem Metam Elisonam un Markam Hartiganam, kuri iesaistījās dūru cīņās ar Bernacki un Berņikovu, par ko visi četri saņēma 5+20 minūtes.

Abu treneru pēcspēles preses konference:

Vārtu momenti (būs pieejami tuvākajā laikā):

“Dinamo” (Rīga) – “Ņeftehimik” (Ņižņekamska) – 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Vārtus guva:
0:1 – 09:42 Sergejs Bernackis (Fjodors Fjodorovs, Dmitrijs Makarovs)
1:1 – 23:16 Filips Novāks, mazākumā
1:2 – 37:40 Konstantīns Makarovs (Deniss Sokolovs, Fjodors Fjodorovs), vairākumā
1:3 – 45:32 Jevgēņijs Lapenkovs (Igors Poligalovs, Andrejs Ivanovs)
1:4 – 51:59 Jevgēņijs Lapenkovs (Jevgēņijs Blohins), vairākumā
1:5 – 59:42 Dmitrijs Makarovs (Tomašs Starosta, Fjodors Fjodorovs)

Vārtsargi: Sergejs Naumovs – Sergejs Horošuns

Sodu attiecība: 67 – 64

Tiesnesis: Romāns Ščeņovs