Kategorijas | Ziņas

Liepājā uzvara pēcspēles metienos. Rīgas Dinamo – Metalurgs 6:5

Uz spēli abu komandu treneri pieteica pa 21 laukuma spēlētājam un 2 vārtsargiem. Rīgas Dinamo nespēlēja savainojumus guvušie leģionāri Marks Hartigans un Ronalds Petrovickis, bet liepājnieku rindās nebija traumēto Eduarda Ivanova un Valērija Fiļimonova. Rīgas Dinamo treneri šajā mačā deva iespēju sevi apliecināt aizsargiem Agrim Savielam un Krišjānim Rēdliham, kā arī uzbrucējiem Sergejam Pečuram un Tomam Hartmanim. Savukārt, Sergeja Naumova dubliera loma vārtos tika uzticēta Uģim Avotiņam, jo Dinamo jaunieguvums Martins Pruseks komandai pievienosies tikai sestdien. Kā jau bija gaidāms spēle pagāja pēc tipiska draudzības maču scenārija bez liekiem asumiem un spēka cīņas, un tikai Atvara Tribuncova un Andreja Smirnova izplūkšanās otrās trešdaļas vidū, nedaudz pabojāja šo draudzības spēles iespaidu.

Pirms spēles, kā jau jubilejās piedienas notika arī saviesīgā daļa ar svinīgajām uzrunām un apsveikumiem no Liepājas Pilsētas Domes priekšsēdētāja Ulda Seska, Rīgas Dinamo prezidenta Viestura Koziola, LHF ģenerālsekretāra Ēvalada Grabovska un protams SK Liepājas Metalurgs vadības puses, tādēļ Liepājas Metalurga ledus halli piepildījušajiem skatītājiem un hokejistiem nācās gaidīt mazliet vairāk par pusstundu līdz pašam galvenajam svinību pasākumam – spēlei.

Jau spēles sākumā izpaudās rīdzinieku pārākums individuālajā meistarībā, taču visās darbībās varēja saskatīt arī zināmu paviršību. Desmitajā minūtē pēc Hosas un Ankipāna piespēlēm pirmos vārtus no vārtu priekšas guva Armands Bērziņš, un likās jau, ka mājiniekiem turpinājums varētu būt tāds pats. Tomēr metalurgu vārtsarga Dmitrija Žabotinska meistarība un pašu Dinamo spēlētāju paviršības neļāva palielināt pārsvaru, un vēl vairāk pēc piecām minūtēm mājinieki lika uzgavilēt saviem līdzjutējiem, kad pēc Zemberga un Čirkova piespēlēm vārtus guva Raivis Kurņigins. Pirmā trešdaļa tā arī noslēdzas ar draudzīgu neizšķirtu 1:1.

Otrais periods izrādījās labvēlīgs mājiniekiem, kad jau trešajā minūtē Edijs Brahmanis izvirzīja mājiniekus vadībā. Pēc šāda pavērsiena iniciatīvu pārņēma rīdzinieki, izdarot  spiedienu uz metalurgu vārtiem, kas deva rezultātu, kad Ģirts Ankipāns panāca izlīdzinājumu. Tomēr turpinājumā vairāki noraidījumi Dinamo sastāvā (Pečuram 2+2 par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju un Galviņa turēšana ar nūju) ļāva mājiniekiem iekrāt divu vārtu pārsvaru. Spēlējot lielajā vairākumā (5 pret 3), Mamonovs pēc Ozola un Feldmaņa piespēlēm panāca 3:2 mājinieku labā, bet mirkli vēlāk ar otro vārtu guvumu izcēlās Brahmanis, nodemonstrējot individuālo meistarību un panākot jau 4:2.

Pēdējo periodu Dinamo iesāka apņēmīgi, un jau pirmajā minūtē Mārtiņš Cipulis pēc Širokova piespēles panāca 3:4. Uz to gan Matalurgs atbildēja ar precīzus metienu Gorškova izpildījumā vārtu augšējā stūrī, atjaunojot 2 vārtu pārsvaru. Dinamo hokejisti turpināja uzbrukt Liepājas Metalurga vārtiem, taču arī mājinieki neaizmirsa par pretuzbrukumiem. Trešā perioda vidū Ankipāns, vairākumā no Novāka piespēles panāca 4:5, bet Mets Elisons trīs minūtes līdz pamatlaika beigām pēc elegantas  izspēles ar Hossu un to pašu Ankipānu panāca izlīdzinājumu – 5:5.

Pēcspēles metienu sērija sākās ar precīziem Brahmaņa un Ņiživija raidījumiem,  kam sekoja Smirnova neveiksme, bet arī Hossa nespēja pārspēt Liepājas Metalurga vārtsargu Imantu Legzdu. Pēc tam precīzi meta Aldis Āboliņš un Mārtiņš Cipulis, un sērija bija jāturpina līdz pirmajai kļūdai, ko ar precīziem raidījumiem iesāka Brahmanis un Ņiživijs. Smirnovs savu atkal netrāpīja, bet Elisona metiens bija precīzs, un uzvaru ar rezultātu 6:5 svinēja Rīgas Dinamo.

Teksts un foto: dinamoriga.eu