Kategorijas | Ziņas

Magņitogorskas Metalurgs – Rīgas Dinamo 5:3

Vakar Rīgas Dinamo pirmajā no trim izbraukuma spēlēm Magņitogorskā piedzīvoja zaudējumu ar 3:5 pret vietējo Metalurg. Pēc pirmās trešdaļas mūsējie bija vadībā ar 2:0, taču vairākas strīdīgas epizodes otrajā trešdaļā un kļūdas aizsardzībā trešajā periodā ļāva priecāties mājiniekiem. Jāpiezīmē, ka 6 no 8 vārtiem tika gūti skaitliskā vairākumā.

Rīgas Dinamo komanda Magņitogorskā ieradās dienu pirms mača un uzspēja aizvadīt vakara treniņu uz Metalurg-Arena ledus. Kā zināms veselības problēmu dēļ šajā izbraukuma turnejā neaizbrauca Aleksejs Širokovs, bet trenerus nepatīkami jaunumi sagaidīja arī spēles dienā, jo no KHL biroja pienāca informācija, ka par saņemto Spēles sodu iepriekšējā mačā Marselam Hosam piešķirta trīs spēļu diskvalifikācija (viņš nevarēs piedalīties nevienā no 3 izbraukuma spēlēm), bet Metam Elisonam par iepriekšējā spēlē saņemto atkārtoto lielo sodu (5+20 minūtes) jāizlaiž viens mačs. Līdz ar to pret vieniem no KHL līderiem Magņitagorskas Metalurg, Rīgas Dinamo nācās iztikt bez abiem saviem rezultatīvākajiem spēlētājiem. Līdz ar to treneri pieteikumā ierakstīja 7 aizsargus un 11 uzbrucējus, bet vārtus sargāt tika uzticēts jaunieguvumam Martinam Prusekam.

Jau pats spēles sākums Rīgas Dinamo padevās ļoti veiksmīgs, jo jau pēc spēlētām 40 sekundēm par rupjību tika noraidīts mājinieku līderis Jans Mareks, bet vēl pēc pusotras minūtes Metalurg rindās 2 minūšu sodu izpelnījās Aleksandrs Selujanovs, un Dinamo vajadzēja 23 sekundes, lai realizētu 2 vīru pārsvaru. Pēc Aleksandra Ņiživija individuālas darbības viņa asi raidītā ripa no sākuma atrada Metalurg aizsarga kāju, bet pēc tam ceļu vārtos un 1:0 mums par labu. Spēles turpinājumā mājinieku pirmā maiņa ar Janu Mareku priekšgalā sagrieza īstu karuseli pie Martina Pruseka vārtiem, bet čehu vārtsargs tika ar visiem metieniem galā. Tomēr kopumā neņemot vērā atsevišķas epizodes Metalurg hokejisti uzbrukumā darbojās visai pasīvi un lēni, tajā skaitā arī skaitliskā vairākumā. Savukārt, Dinamo savu iespēju izmatoja, kad 14.minūtē Ģirts Ankipāns izrādījās veiklākais pretinieku aizsardzības pēc ilgstoša mūsējo uzbrukuma ar vairākiem metieniem, un no iemetiena apļa raidīja ripu starp pretinieku vārtsarga kājsargiem. Tikai trešdaļas beigās Metalurg spēlētāji nedaudz atguvās un sāka arvien aktīvāk apdraudēt mūsu vārtus, tomēr Martins Pruseks palika nepārspēts, un periods tā arī beidzās 2:0 Dinamo labā.

Tomēr otrajā periodā pēc Armanda Bērziņa noraidījuma mājinieki mača 27.minūtē spēja realizēt skaitlisko vairākumu un samazināt rezultāta starpību līdz minimumam 1:2. Mača 27:11 pie Metallurg vārtiem notika šīs spēles strīdīgākais moments, kad pēc cīņas vārtu priekšā Lauris Dārziņš ieraidīja ripu Proskurjakova vārtos, taču galvenais tiesnesis V. Gašilovs (Perma) pēc konsultēšanās ar līnijtiesnesi un video noskatīšanās neieskaitīja šo vārtu guvuma, tā vietā piešķirot noraidījumu līdz spēles beigām (5+20 minūtes) Miķelim Rēdliham par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju ar savainojuma nodarīšanu. Epizode izsauca strīdus un diskusijas laukumā un ārpus tā robežām, taču tas neko nemainīja. Savukārt, Metallurg 5 minūšu vairākumu izmatoja pēc pilnas programmas ar nepilnas minūtes intervālu gūstot divus vārtus un jau izvirzoties vadībā ar 3:2. Trešdaļas turpinājumā pie viesu vārtiem bija vēl viens strīdīgs moments, kad Hartigans ar partneriem visai bīstami uzbruka vārtiem un mājinieku vārtsargs nokrita uz vārtu līnijas piespiežot ripu, taču situācija bija visai strīdīga, tomēr neskatoties uz mūsu hokejistu lūgumiem, galvenais tiesnesis nedevās skatīties video.

Trešais perioda vidusdaļā mūsējiem bija laba iespēja panākt izlīdzinājumu, atkal spēlējot lielajā skaitliskajā pārsvarā. Divu vīru pārsvaru izmatot neizdevās, taču vairākums tomēr tika realizēts, kad Marks Hartigans ar lielisku metienu tuvajā augšējā stūrī panāca izlīdzinājumu 3:3. Tomēr līdzsvars uz tablo saglabājās tika nepilnas divas minūtes, jo savā aizsardzības zonā pozicionāli kļūdījās aizsargi un Platonovs apslidojis vārtus pārspēja Pruseku, atkal vadībā izvirzot Metallurg. Pēc nepilnām 4 minūtēm mājinieki izmatoja vēl vienu mūsējo aizsargu kļūdu savā zonā, panākot jau 5:3. Atlikušajā laikā pieredzējuši Magņitogorskas Metallurg hokejisti pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, novedot to līdz drošai uzvarai.

Nākamo spēli Rīgas Dinamo aizvadīs jau pavisam drīz 15.novembrī, kad Čeļabinskā tiksies ar nepiekāpīgajiem Traktor hokejistiem, bet 17.novembrī pārbaudījums būs vēl nopietnāks – Krievijas čempioni un vieni no KHL līderiem Ufas Salavat Julajev.