Kategorijas | Ziņas

Atslēgas vārdi: , ,

Liepājnieki uzvar Baltkrievijā

Baltkrievijas atklātajā čempionātā kārtējās spēles aizvadījuši trīs Latvijas klubi. Diemžēl tikai Liepājas „Metalurgs” spēja izcīnīt uzvaru, ar 4:2 pārspēdami HK „Brest”.

Mačā pret Brestas komandu liepājnieki pirmajā periodā nopelnīja divas reizes vairāk noraidījumu nekā oponenti. Kad pirmo noraidījumu tik tikko bija sācis izciest Aleksandrs Gorškovs, ripu Dmitrija Žabotinska sargātajos vārtos iemeta Vitālijs Savko. Taču pārsvaru mājinieki nespēja noturēt ne pusminūti. Pēc Andreja Smirnova raidījuma tablo rādīja jau 1:1. Arī otrajā trešdaļā visai ilgi rezultāts palika nemainīts, bet nepilnas divas minūtes pirms trešdaļas beigām Māris Grāvītis, izmantojot vairākumu, izvirzīja vadībā liepājniekus. Trešajā periodā līdz vārtu guvumam nenācās gaidīt tik ilgi. Jau 53. sekundē Konstantīns Mihailovs skaitliskajā vairākumā palielināja pārsvaru līdz 3:1, trešdaļas vidū pie otrā panākuma spēlē tika Smirnovs. Cīņas beigās vienu ripu brestieši gan atguva (Dmitrijs Gorbunovs), taču ne ko vairāk mājinieki neiespēja. Vārtsarga nomainīšana pret 6. laukuma spēlētāju astoņas sekundes pirms mača beigām arī neko daudz nedeva.

Gluži pretēji veicās „ASK Ogrei”, kas ar 1:4 atzina Grodņas „Neman” vienības pārākumu. Mačs bija ražīgs noteikumu pārkāpumu ziņā, kopsummā 21 noraidījums. Spēles pirmie vārti arīdzan tika gūti nevienādos sastāvos. Vairākumā esošie ogrēnieši atklāja rezultātu pēc Raivja Brencāna precīzā metiena. Turpmākā vienību spēkošanās mūsējiem ritēja ne pārāk sekmīgi. Otrajā periodā Alekseja Terentjeva sargātajā vārtu četrstūrī ielidoja trīs ripas – divas no Vladislava Kločkova, viena no Jegora Jegorova raidījuma. Pēdējo „dūrienu” jau tā ievainotajos „bebros” izdarīja Dmitrijs Kiriļenko – 4:1.

Vissmagāko zaudējumu šovakar piedzīvoja Daugavpils „Latgale”, kas ar 0:6 atzina Minskas „Keramin” pārākumu. Latvijas hokeja līdzjutējiem labi pazīstamais igaunis Toivo Sūrso (spēlējis „Rīga 2000”) trešajā minūtē panāca 1:0 Minskas hokejistu labā. Ar vārtu guvumiem pirmajā trešdaļā vēl atzīmējās gan Aleksejs Permjakovs, gan Andrejs Gļebovs. Tieši Gļebovs bija vienīgais spēlētājs, kurš spēja iemest ripu vārtos otrajā divdesmitminūtē. Pēdējā perioda vidusdaļā Aleksandrs Terjohins saņēma noraidījumu līdz spēles beigām par pretinieka aizskaršanu pret muguru. Interesanti, ka jau iepriekš Terjohins ticis sodīts par kautiņu izraisīšanu. Atliek vien atcerēties slaveno finālsēriju starp „Rīga 2000” un „ASK Ogri”, pēc kuras viņam piesprieda gada diskvalifikāciju (vēlāk gan šo sodu mīkstināja). Spēles noslēdzošajā fāzē vēl divi precīzi metieni Sūrso un „hat trick” rokās!

Nākamās spēle BAČ Latvijas klubi aizvadīs 16. novembrī. 14 komandu konkurencē Liepājas „Metalurgs” ieņem sesto, „Rīga 2000” vienpadsmito, „ASK Ogre” divpadsmito, bet „Latgale” trīspadsmito pozīciju.