Čeļabinskas Traktor pret Rīgas Dinamo – 4:3

Rīgas Dinamo hokejisti ļoti spraigā cīņā piedzīvoja zaudējumu arī otrajā izbraukuma spēlē uz Urāliem, šoreiz ar 3:4 piekāpjoties Čeļabinskas Traktor.

Uz šo spēli, atšķirībā no iepriekšējās, Juliuss Šuplers varēja pieteikt pilnus četrus uzbrucēju  trijniekus, bet ārpus pieteikuma palika aizsargs Krišjānis Rēdlihs un arī Marsels Hosa, kurš turpina izciest savu 3 spēļu diskvalifikāciju. Arī spēlētāju virknējumos nekādus pārsteigumu nebija – Hosas vietu pie Elisona un Ankipāna ieņēma Petrovickis, bet ceturtajā maiņā kopā ar Viktoru Bļinovu malās spēlēja Juris Štāls un Toms Hartmanis. Vārtus sargāt treneru kolektīvs atkal bija uzticējis Martinam Prusekam, kuram spēlējot pret Traktor bija laba pieredze sava iepriekšējā kluba Spartak rindās – sausā uzvara ar 4:0.

Pirmā trešdaļa pagāja visai nervozā gaisotnē un arī asā cīņā par ko liecina arī visai lielais soda minūšu skaits. Tomēr neliels pārsvars pirmajās 20 minūtēs bija mājiniekiem, kuri to materializēja vārtu guvumā jau mača 4.minūtē realizējot skaitlisko vairākumu – 1:0. Katrā ziņā spriedze laukumā bija visai augsta un visu pirmo trešdaļu spēlētāju starpā veidojās konfliktsituācijas, kuras gan nepārauga nopietnās sadursmēs, tomēr noraidījumu skaits bija visai liels.

Arī otrajā periodā kaislības nebija rimušas, taču tagad jau daudz aktīvāk čeļabinskiešu vārtiem uzbruku Dinamo hokejisti. Otrā perioda pašā sākumā mūsējie guva arī vārtus, taču galvenais tiesnesis tos neieskaitīja, jo ripa vārtos tika raidīta jau pēc svilpes. Tas vēl vairāk nokaitēja situāciju laukumā. Spēles 23.minūtē Traktor 4.maiņa sagrieza īstu karuseli mūsu aizsardzības zonā un dubultoja mājinieku pārsvaru, panākot jau 2:0. Arī turpinājumā čeļabinskieši izveidoja vairākus bīstamus momentus pie Pruseka vārtiem, taču mūsu vārtsargs tika ar tiem galā. No perioda vidus daudz aktīvāk sāka uzbrukt Rīgas Dinamo, un nu jau Traktor vārtsargam Alistratovam bija jādemonstrē sava meistarība. Šis spiediens uz vārtiem deva rezultātu 33. minūtē, kad Bērziņa maiņa saimniekoja pretinieku zonā, un beigās Armands atdeva lielisku piespēli Miķelim Rēdliham, kuram nekas cits neatlika, kā raidīt ripu jau tukšos vārtos. Tomēr panākuma iedvesmoti mūsējie nedaudz piemirsa par aizsardzību un pēc minūtes Traktor atkal atjaunoja divu vārtu starpību, kad Galkins ieraidīja vārtos Pruseka atvairīto ripu. Pat šī neveiksme neizsita Dinamo no ritma, jo jau pēc 42 sekundēm šoreiz Armands Bērziņš no Miķeļa Rēdliha piespēles atkal samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 3:2. Perioda turpinājumā laukumā norisinājās īsta cīņa, kura visai bieži arī pārkāpa noteikumu robežas, par spēles galvenais tiesnesis nekautrējās noraidīt abu komandu spēlētājus. Lai kā arī necentās abu komandu spēlētāji, līdz otram perioda rezultāts vairs nemainījās.

Savukārt, jau pašā 3.perioda sākumā Ģirts Ankipāns no Atvara Tribuncova piespēles skaitliskā mazākumā, beidzot panāca mūsējiem izlīdzinājumu 3:3, un šķita, ka spēle varētu ieiet mums labvēlīgā gultnē. Tomēr liktenis laikam bija lēmis savādāk, jo mača 45.minūtē ripa neveiksmīgi trāpīja pa plecu mūsu vārtsargam Martinam Prusekam un viņš tikai ar ārstu palīdzību atstāja laukumu, bet vietu vārtos ieņēma Sergejs Naumovs. Spēles 48.minūtē mūsu neveiksmes turpinājās, jo mājinieku 4.maiņas uzbrucējs Gļinkins ar lielisku metienu vārtu augšējā stūrī atkal vadībā izvirzīja Traktor. Šāds pavērsiens vēl vairāk nostiprināja mājinieku pārliecību par saviem spēkiem, un tomēr atlikušajās 13 minūtēs laukumā bija īsta bezkompromisa cīņa abu komandu izpildījumā un bīstami uzbrukumi veidojās gan pie vieniem, gan otriem vārtiem. Protams, Dinamo hokejisti šādā situācijā nedaudz piemirsa par savu vārtu drošību un vairākās epizodēs tikai Sergeja Naumova meistarība glāba Dinamo no vēl kādu vārtu zaudēšanas. Lai kā centās mūsu spēlētāji, vēlreiz izlīdzināt rezultātu Rīgas Dinamo neizdevās un spraigā cīņā tika piedzīvots vēl viens zaudējums ar 3:4.

Tagad Rīgas Dinamo 17.novembrī jāizvada trešā izbraukuma spēle Ufā pret pašreizējajiem Krievijas čempioniem Salavat Julajev, un jācer, ka mūsu hokejisti spēs sagādāt dāvanu Latvijas valstij 90.gadadienā. Bet pēc tam nākamā spēle būs 24.novembrī savā laukumā pret Toljatti Lada, ar kuru aizsāksies četru mājas spēļu sērija Arēnā Rīga.

“Traktors” (Čeļabinska, Krievija) – “Dinamo” (Rīga, Latvija) – 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)