Kategorijas | Ziņas

Atslēgas vārdi: , ,

Morozovam pieci vārti

Vakar „AK Bars” vienība no Kazaņas ar 7:0 pieveica Astanas „Baris”. Lieliska spēle izdevās kapteinim Aleksejam Morozovam, kura kontā piecas ripas un KHL rekords.

Pēc atgriešanās no Sanktpēterburgas, kur „AK Bars” piekāpās vietējam „SKA”, mājinieki bija izsalkuši pēc uzvaras. Jau pirmā divdesmitminūte izvērtās visai rezultatīva. Piektajā minūtē Morozovs rezultātu atklāja, pēc nepilnām piecpadsmit minūtē to jau dubultoja. Otrā perioda vidusdaļā viņam jau „hat trick”, bet atlikušās divas ripas vārtos uzbrucējs iemeta trešās trešdaļas sākumā. Morozovs uzstādīja jaunu KHL rekordu vienā mačā iemesto vārtu skaitā.

Kontinentālās hokeja līgas mājaslapa piedāvā nelielu interviju ar veiksminieku.

-Aleksej, vai tu varētu atcerēties, kā iemeti katru ripu?

-Ak, diezin vai…

-Pirmais panākums tika gūts pēc piespēles pie vārtiem…

-Jā, tiktiešām! Daniss Zaripovs atņēma ripu aizsargam, ieraudzīja mani, atdeva precīzu piespēli, un es raidīju ripu vārtsargam starp kājām. Arī otrie vārti aizsākās ar Zaripovu. Viņš ļoti intensīvi sedza aizsargu, atņēma tam ripu, atkal atdeva to man, un es precīzi metu pa vārtiem. Trešais „gols” bija otrajā periodā. Mortensons veiksmīgi izcīnīja ripu, piespēlēja Danisam, kurš sekmīgi apspēlēja aizsargu un atdeva man. Lai gan priekšā bija aizsargs, spēju iemest ripu vārtos. Pēc tam pretinieki nomainīja vārtsargu Kuzņecovu pret Lamotu, un pēdējās divas reizes apspēlēju tieši kanādieti.

-Tos atcerēties, šķiet, ir ļoti patīkami, jo izdevās ļoti skaisti.

-Jā, tās bija labas kombinācijas. Iesākumā Tonijs (Mortensons) labi nospēlēja ar ripu, piespēlēja man. Es varēju apstrādāt ripu un raidīju to vārtos. Pēdējie vārti tika gūti pēc skaistas piespēles, Lamots izgāja no vārtiem un vienīgais, ko man atlika izdarīt, – ieraidīt ripu vārtu četrstūrī.

-Trīs vārti – tas ir „hat trick”, četri – „pokers”, bet kā lai nosauc to, ko izdarīji šovakar?

-Es pats, godīgi sakot, neesmu lietas kursā, kā to varētu saukt. Taču pieci vārti manā kontā ir pirmo reizi dzīvē. To atcerēšos visu mūžu. Jā, ir bijuši „hat trick”, bet tie paši bija retums. Pēc piektā „gola” pat satvēru galvu, jo nespēju aptver, kas notiek!

-Vienīgais, ko šodien neiespēji, – atdot rezultatīvu piespēli.

-Jā, bet momenti bija. Es centos dot piespēles partneriem, lai arī viņi atzīmētos ar gūtiem vārtiem. Taču viss vienkārši izvērtās tā, ka iemetu es. Citos mačos, cerams, paveiksies kādam citam.

Informācija materiāla sagatavošanā ņemta no khl.ru.