Rīgas Dinamo pret Toljati Lada – 0:1

Rīgas Dinamo ar futbola cienīgu rezultātu 0:1 zaudēja Toljati Lada hokejistiem savā pirmajā spēlē Arēnā Rīga pēc pusotra mēneša pārtraukuma. Diemžēl mūsu hokejistiem neizdevās realizēt kaut vienu no daudzajām vārtu gūšanas iespējām, un uzlauzt Pjotra Vorobjova izveidotos aizsardzības bastionus. Lieliski nospēlēja arī viesu vārtsargs Vasilijs Košečkins, kuru Rīgas Dinamo uzbrucēji nav varējuši pārspēt jau 120 minūtes (viņš abas spēles pret Rīgas Dinamo ir spējis saglabāt savus vārtus neieņemtus). Zaudējums sāpīgs gan tādēļ, ka tas ir astotais pēc kārtas, gan tādēļ, ka tika zaudēts savas divīzijas komandai.

Juliusam Šupleram ar saviem palīgiem bija viena nedēļa laika, lai kaut ko mainītu komandas sniegumā un pārtrauktu ieilgušo zaudējumu sēriju. Galvenā trenera rīcībā treniņos bija praktiski visi spēlētāji, ieskaitot uz Urāliem neaizbraukušos Oļegu Sorokinu un Alekseju Širokovu. Neviens no viņiem gan spēlē pret Ladu vēl nepiedalījās, jo Oļegs pēc pusotra mēneša nespēlēšanas atgūst sportisko formu spēlējot fārmklubā, bet Aleksejam vēl veselības problēmas neļauj atgriezties laukumā. Šuplera rīcībā spēlē pret Ladu gan bija uzbrukuma līderis Marsels Hosa, kā arī pēdējā spēlē Ufā savainojumu guvušais Marks Hartigans. Zināmas izmaiņas bija skārušas arī spēlētāju virknējumus. Aizsardzības pāros vietām tika apmainīti Galviņš ar Sotnieku, bet uzbrukumā pie Elisona un Hosas tika piekomandēts Ronalds Petrovickis, savukārt, Ģirts Ankipāns devās uz ceturto maiņu pie Bļinova un Štāla.

Jau no spēles pirmajām sekundēm Rīgas Dinamo hokejisti sāka aktīvus uzbrukumus Vasilija Košečkina vārtiem un visai īsā laikā izveidoja dažus visai bīstamus momentus, taču arī viesi neaizmirsa par pretuzbrukumiem. Pārāk viegli mūsējie viņiem ļāva ieslidot savā aizsardzības zonā un apdraudēt Martina Pruseka sargātos vārtus. Vienā no šādām epizodēm dinamieši ļāva Toljati hokejistiem pat izdarīt trīs metienus pēc kārtas un pēdējo no tiem atvairīja vārtu stabs. Pavisam drīz noraidījumu pretinieku zonā nopelnīja Hosa, taču viesi neko prātīgu šajās divās minūtēs izveidot nespēja, un pilnos sastāvos spēlējot atkal uzbrukumā devās Dinamo.  Vienā no šādiem uzbrukumiem labā pozīcijā vārtu priekšā nepiesegti palika Bērziņš un Dārziņš, taču tā pa īstam apstrādāt ripu nevienam no viņiem neizdevās, un šī iespēja palika neizmantota. Rīdzinieku uzbrukumi turpinājās, taču pārspēt veiksmīgi spēlējošo Košečkinu mūsējiem neizdevās arī skaitliskajā vairākumā. Rīgas Dinamo uzbrukuma viļņus piebremzēja Laviņa noraidījums, taču toljatieši skaitlisko vairākumu realizēt nespēja. Trešdaļas beigās atkal iniciatīva pārgāja Dinamo pusē un minūti līdz perioda beigām Rēdlihs ar savu aktivitāti nopelnīja uz sevis noraidījumu, taču arī tas palika nerealizēts.

Otrās trešdaļas sākums bija turpinājums pirmajam, jo Dinamo turpināja uzbrukt Košečkina vārtiem, un bīstami momenti veidojās gan spēlējot vairākumā, gan arī vienādos sastāvos, taču ripa spītīgi negāja vārtos. Perioda vidū Dinamo pārsvars jau bija visai ievērojams un šķita, ka tūliņ sarkanā lampa iedegsies aiz Ladas vārtiem… taču nekā. Pēc brīža viesu pirmā maiņa ar Jevgeņiju Ketovu priekšgalā jau iespieda mūsējos aizsardzības zonā un vairākās epizodēs arī veiksme nāca talkā Martinam Prusekam. Pēc mirkļa Bodrovs mazākumā pamanījās aizmukt pretuzbrukumā un apspēlēt Gunti Galviņu, taču tikt galā mūsu vārtsargu nespēja, tomēr noraidījumu uz sevis nopelnīja, kas gan taustāmu labumu nedeva, un ejot pārtraukumā uz tablo joprojām dega divas nulles.

Trešo periodu atkal daudz aktīvāk iesāka mūsējie un viesu vārtsargam bija, ko pasvīst. Ladas hokejisti ļoti precīzi pildīja treneru norādījumus spēlējot no aizsardzības un izmantojot katru mazāko iespēju pretuzbrukumiem. Jo tuvāk nāca spēles beigas, jo atmosfēra uz laukuma kļuva nokaitētāka, kas izpaudās sīku konfliktu veidā. Rīgas Dinamo savu spēles pārsvaru tā arī nespēja pārvērst vārtu guvumā, bet viesi savu izdevību sagaidīja, kad piecas ar pusi minūtes līdz beigām Mihnovs ar Čerņikovu izspēlēja klasisku pretuzbrukumu 2 pret 1 un pēdējais ripu jau raidīja tukšā vārtu stūrī. Atlikušajā laikā Rīgas Dinamo centās glābt, kas glābjams. Spēlējot skaitliskā vairākumā leģionāru piecinieks ar Hosu un Elisonu priekšgalā visas divas minūtes noturēja pretiniekus viņu aizsardzības zonā un izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus, bet ripa spītīgi nevēlējas šķērsot vārtu līniju. Spēles pēdējā minūtē ļoti meistarīgi jau nospēlēja Lada kontrolējot ripu mūsu aizsardzības zonā, un neļaujot Rīgas Dinamo domāt par uzbrukumiem un vārtsarga nomaiņu. Diemžēl skanot finālsirēnai nācās konstatēt, ka Rīgas Dinamo ir piedzīvojusi 8. zaudējumu pēc kārtas. Par labākajiem mača spēlētājiem tika atzīts vārtsargs Vasilijs Košečkins Ladai un Aleksandrs Ņiživijs Rīgas Dinamo.

Tagad Rīgas Dinamo vienu dienu atpūties, bet tad trešdien un ceturtdien divas dienas pēc kārtas Arēnā Rīga sacentīsies ar Urālu komandām Čeļabinskas Traktor un Magņitogorskas Metallurg.

Teksts un foto: dinamoriga.eu

“Dinamo” (Rīga) – “Lada” (Toljati) – 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)