Dinamo beidzot uzvara!

Ar pārliecinošu sniegumu un rezultātu 5:0 mačā pret Čeļabinskas Traktor Rīgas Dinamo beidzot pārtrauca 8 zaudētu spēļu sēriju. Šajā mačā ar lielu pašatdevi nocīnījās visa komanda, un to pēcspēles preses konferencē atzina arī Juliuss Šuplers. Viņš arī uzslavēja vārtsargu Martinu Pruseku, kurš aizvadīja veiksmīgu maču nosargājot savus vārtus neieņemtus.

Pēc piedzīvotā zaudējuma iepriekšējā spēlē pret Toljati Lada (0:1) Juliuss Šuplers veica pārmaiņas komandas sastāvā uz fārmklubu nosūtot uzbrucējus Viktoru Bļinovu, Juri Štālu un Tomu Hartmani, bet uz Dinamo izsaucot aizsargu Oļegu Sorokinu, kā arī uzbrucējus Aigaru Ciprusu un Gintu Meiju. No šiem trim uz spēli pret Traktor pieteikts tika Cipruss, kurš spēlēja ceturtajā virknējumā kopā Ronaldu Petrovicki un no veselības problēmām atlabušo Alekseju Širokovu. Pārējie virknējumi palika tādi paši kā iepriekšējās spēles trešajā periodā.

Spēles sākums uzreiz apliecināja to, ka Rīgas Dinamo hokejisti šodien ir apņēmības pilni pārtraukt zaudējumu sēriju, jo visas trīs pirmās maiņas spēle norisinājās tikai pie Sergeja Miļņikova sargātajiem vārtiem. Šāda aktivitāte deva rezultātu pēc nospēlētām 4 minūtēm, kad Marks Hartigans pielika nūju Aleksandra Ņiživija raidījumam, un Rīgas Dinamo sausā sērija, kas ilga vairāk kā 130 minūtes (kopš iepriekšējās Dinamo un Traktor spēles trešā perioda sākuma) tika pārtraukta – 1:0. Arī spēles turpinājumā daudz vairāk uzbruka rīdzinieki, taču tad spēles gaitā iejaucās tiesnesis. No sākuma pretinieku zonā par uzbrukumu no muguras 2+10 minūtes nopelnīja Mārtiņš Cipulis, līdz ar ko tika izjaukti  ierastie virknējumi. Perioda vidū pēc vienas no spēles epizodēm mūsu aizsardzības zonā palika guļot viens viesu spēlētājs, un galvenais tiesnesis tikai pēc līnijtiesneša sniegtās informācijas pēc pauzes noraidīja Alekseju Širokovu uz 2+2 minūtēm. Tomēr neko ievērības cienīgu vairākumā viesiem izveidot tā arī neizdevās, turklāt nodemonstrējot savu individuālo meistarību mazākumā vārtus varēja gūt Hosa, taču Miļņikovs uzvarēja duelī ar viņu. Izturējuši mazākumu mūsu hokejisti atsāka uzbrukumus viesu vārtiem un tikai ar noteikumu pārkāpuma cenu Traktor spēja tos apturēt. Arī tiesnesis neskopojās ar noraidījumiem, un 16. minūtē mūsējiem radās iespēja 22 sekundes spēlēt 5 pret 3, bet Hartigana maiņai vajadzēja tikai 12 sekundes, lai apspēlētu pretinieku trio, un Kristaps Sotnieks no Tribuncova un Hartigana piespēlēm ar patālu metienu vārtu augšējā stūrī guva savus pirmos vārtus KHL.

Arī otrais periods iesākās ļoti veiksmīgi Rīgas Dinamo hokejistiem, jo jau otrajā minūtē Lauris Dārziņš vienatnē pacīnījās pretinieku zonā, aizsargu ielenkumā izslidoja vārtu priekšā un raidīja ripu Miļņikova vārtos, panākot jau 3:0. Pat pie tik liela pārsvara Rīgas Dinamo turpināja uzbrukt Traktor vārtiem, un izveidoja vēl vairākas bīstamas epizodes, liekot viesu vārtsargam strādāt  vaiga sviedros. Visa mača gaitā augumā ļoti raženie Traktor hokejisti spēlēja visai asu spēka hokeju, kas balansēja uz noteikumu robežas, tomēr mūsu hokejisti cīnījās godam un sevi apbižot neļāva. Otrajā periodā kādā no epizodēm laukuma centrā rupji tika nospēlēts pret Novāku, kurš šajā epizodē guva ceļgala savainojumu, tomēr nospēlēja trešdaļu līdz galam, bet 3. periodā laukumā vairs neparādījās. Cik nopietns būs šis savainojums, būs zināms tikai pēc rūpīgākas izmeklēšanas. Kādā citā epizodē sāpīgu grūdienu mugurā saņēma Petrovickis, un arī viņš nenospēlēja maču līdz galam, un viņa vietā maiņā pie Ciprusa un Širokova pārmaiņus spēlēja Dārziņš un Hosa. Neskatoties uz viesu pūliņiem kaut ko mainīt Rīgas Dinamo pārsvars bija nospiedošs un tādēļ likumsakarīgi bija mūsējo gūtie ceturtie vārti pusotru minūti līdz otrajam pārtraukumam, kad pēc teicamas Ankipāna un Laviņa saspēles Hosa varēja mierīgi raidīt ripu tukšos vārtos.

Trešajā periodā Rīgas Dinamo turpināja apdraudēt uzmainītā vārtsarga Alistratova vārtus, un 47. minūtē Mārtiņš Cipulis pārtvēra vidus zonā ripu un kopā ar Gunti Galviņu noorganizēja skaistu pretuzbrukumu 2 pret 1, kura izskaņā  Mārtiņš guva savus otros vārtus KHL. Arī turpmāk Dinamo joprojām apdraudēja Traktor vārtus, taču vairs jau ne tik azartiski, un pašās spēles beigās šo atslābumu centās izmantot viesi, lai gūtu vismaz  goda vārtus, tomēr Dinamo un Martins Pruseks neļāva viņiem to izdarīt, saglabājot rezultātu 5:0 līdz pat mača beigām.

Jau rīt Rīgas Dinamo Arēnā Rīga gaida jauns pārbaudījums pašreizējo Eiropas čempionvienību kausa īpašnieku Magņitogorskas Metallurg izskatā, bet sestdien pretim stāsies pašreizējie Krievijas čempioni Ufas Salavat Julajev.

“Dinamo” (Rīga) – “Traktor” (Čeļabinska) – 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)