Zaudējums “bullīšos”

Šovakar Rīgas „Dinamo” piedzīvoja zaudējumu pret Magņitogorskas „Metallurg” pēcspēles metienu sērijā – 1:2. Lai gan visu maču vārtsargs Martins Pruseks vārtus sargāja lieliski, Čistova „bullīši” nebija pa spēkam.

Pirmajā periodā abas komandas izveidoja pa kādam veiksmīgam uzbrukumam, taču neviens no tiem nevainagojās ar vārtu guvumu, vārtu vīri bija uzdevumu augstumos. Otrajā divdesmitminūtē viesi bija aktīvāki (pirms spēles bija 6 brīvas dienas), īpaši pirmā maiņa, kas rīdziniekiem sagādāja lielākās grūtības. Pēc Duvija Vestkota nopelnītajām divām soda minūtēm „Metallurg” hokejisti ieņēma mūsu aizsardzības zonu, pavadīdami tur teju visu vairākumu, taču vārtus negūstot. Perioda vidusdaļā „Dinamo” spēlētāji izveidoja labu pretuzbrukumu, četratā ieejot uzbrukuma zonā. Diemžēl ātrums nebija pietiekošs, lai izveidotos bīstams moments. Lieki piebilst, ka Pruseks vārtos rādīja brīnumus, piemēram, kad Čistovs pielika nūju lidojošai ripai – Rīgas kluba vārtsargs spēja tikt galā. Magņitogorskas vienības spēlētājiem, šķiet, uz trešdaļas beigām veiksme nestāvēja līdzās – tukšos vārtos netrāpīja gan Igors Mirnovs, gan Aleksandrs Selujanovs. Pēdējam bija iespēja, kura būtu jāizmanto 9 reizēs no 10. Par laimi, šis bija izņēmums.

Trešajā periodā pirmais īsti bīstamais moments bija piektajā minūtē, kad Čistovs izskrēja viens pret vienu ar vārtsargu, bet iespēju nerealizēja. Uz to mūsējie atbildēja ar pretuzbrukumu, kurā izprovocēja viesus uz noraidījumu. Droši varēja teikt, ka veidojas bīstamāki uzbrukumi. Arī skatītāju arēnā bija vairāk nekā iepriekšējā mačā, viņi bija arī ļoti aktīvi, kliedzot spēlētāju vārdus un dziedot kluba himnu ilgu laiku pēc to beidza atskaņot. Un beidzot tas notika – Aleksandrs Ņiživijs gūst vārtus. Pēc Hartigana piespēles tehniskais hokejists spēcīgi ripu raida pa ledu taisnā ceļā uz vārtiem! Arēna eksplodē! Diemžēl pārāk ilgi prieki nebija, jo Jaroslavs Kudrna panāca neizšķirtu ar perfektu metienu vārtu augšējā stūrī. Uzreiz pēc vārtu guvuma Marselam Hosam piešķīra 10 minūšu disciplināro sodu.

Papildlaika piecās minūtēs aktīvāki bija mūsējie – otrajā minūtē pēc Sotnieka metiena šķita, ka uzvara ir rokā, bet tas bija maldīgi. Ļoti bīstamu metienu izdarīja arī Marks Hartigans 20 sekundes pirms papildus perioda beigām. Tā kā ar „golu” neviens neizcēlās, skatītāji piedzīvoja hokeja „saldo ēdienu” – pēcspēles metienus.

Pirmais mūsējiem meta Ņiživijs – pārliktnis. Uz to Čistovs atbild ar precīzu metienu. Nākamajam kārta Cipulim, kurš arī neiemet. Viņam liktenīgs izrādās vārtu labais stabs. Par laimi, arī Kaigorodovs neprecīzs. Trešais ir šīs dienas gaviļnieks Lauris Dārziņš, vārti! Un „Metallurg” uzbrucējs Mirnovs neiemet. Tātad – spēle līdz pirmajai kļūdai. Sākot ar ceturto metienu, viesi pirmie izpilda „bullīšus”. Atkal pie centra līnijas stājas Čistovs un diemžēl atkal sarūgtina latviešus. Viss bija atkarīgs no Hosas izpildījuma – arī viņš nepārspēj Proskurjakovu. Jāatzīst, vienu punktu „Dinamo” hokejisti nopelnīja godam.

Nākamo maču „dinamieši” aizvadīs sestdien, 29. novembrī, kad „Arēnā Rīga” sacentīsies ar Ufas „Salavat Julajev”.