Rīgas Dinamo – Ufas Salavat Julajev 2:3

Rīgas Dinamo ļoti spraigā mačā savā laukumā piepildītajā Arēnā Rīgā tomēr bija spiests atzīt pašreizējo Krievijas čempionu Salavat Julajev pārākumu ar 2:3. Spēles lielāko daļu ufieši uzbruka daudz vairāk, bet mūsējie neskatoties uz pretinieku pārsvaru parādīja īstu cīnītāju raksturu, un mača beigās pat varēja rezultātu izlīdzināt, taču nedaudz pietrūka veiksmes. Par labāko spēlētāju Rīgas Dinamo tika atzīts Ģirts Ankipāns, kurš šodien, tāpat kā Mārtiņš Cipulis, svinēja savu dzimšanas dienu.

Spēle sākums abu komandu izpildījumā bija ļoti ātrs, un turklāt Rīgas Dinamo pirmā maiņa ar Metu Elisonu priekšgalā pat kādu brīdi spēja ieslēgt pretiniekus viņu aizsardzības zonā, taču tā izrādījās tikai epizode. Jo mača turpinājumā ar vien pārliecinošāk sāka malt Ufas uzbrukuma dzirnavas, un jau tikai par aizsardzību bija jāsāk domāt Rīgas Dinamo. Šis spiediens vēl izteiktāks kļuva, pēc tam kad uz noraidīto spēlētāju soliņu bija spiests doties Aleksejs Širokovs, tomēr, lai arī Salavat Julajev praktiski visu vairākuma laiku pavadīja pie Pruseka vārtiem, pārspēt lieliski spēlējošo vārtsargu nespēja. Viesu uzbrukumi kļuva arvien bīstamāki un tādēļ tikai likumsakarīgi izskatījās viesu panākums spēles 10. minūtē, kad vairākumā pēc lieliskas izspēles Antipovam nekas cits neatlika, kā raidīt ripu tukšā vārtu stūrī. Vēl pēc mirkļa iespēja spēlēt skaitliskā vairākumā radās rīdziniekiem, taču aizraušanās uzbrukumā maksāja pretuzbrukumu mazākumā 2 uz 1, ko meistarīgi vārtu guvumā pārvērta Terešenko no Perežogina piespēles. Šķiet daudziem līdzjutējiem šajā brīdī prātā nāca vispesimistiskākās prognozes, taču Dinamo hokejisti turpināja cīnīties un viņu uzcītība atmaksājās. Jau 34 sekundes pēc otro vārtu zaudējuma, šīs dienas jubilārs Ankipāns burzmā palika viens pats tukšu vārtu priekšā uz raidīja ripu vārtos, atgriežot pārliecību gan komandai, gan arī līdzjutējiem. Vēl pēc mirkļa Salavat Julajev aizsardzības zonā atkal radās bīstama situācija, bet Hosa saminstinājās vārtu priekšā, un viena reāla iespēja palika neizmantota.
Otrās trešdaļas sākumā atkal ufieši aktīvi apdraudēja Martina Pruseka sargātos vārtus, tomēr spēles temps bija nedaudz krities, līdz ar to arī bīstamu momentu skaits samazinājās. Taču spēles 25. minūtē Aleksandrs Radulovs ar asu un precīzu plaukstas metienu no iemetiena apļa trešo reiz pārspēja Pruseku un rezultāta starpība atkal palielinājās līdz 2 vārtiem. Jāpiezīmē, ka šajā epizodē Radulovam ripu ļoti precīzi atstāja Sidjakins, un šādas epizodes ufiešu izpildījumā bija iespējams vērot vairakkārt. Pēc šiem vārtiem spēles gaita vēl vairāk nomierinājās, taču Salavat Julajev joprojām ļoti pārliecinoši kontrolēja spēli, un rīdzinieki tikai pa retam spēja atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Spēles 35. minūtē Dinamo radās reāla iespēja samazināt rezultāta starpību, jo minūti un 11 sekundes bija jāspēlē 5 pret 3 pretiniekiem, taču līdz tādam 100% vārtu gūšanas momentam mūsu hokejisti nespēja aizkombinēties, un 2. periods tā arī beidzās ar 1:3 par labu viesiem.

Trešā perioda sākumā kā jau ierasts atkal aktīvi Pruseka vārtiem uzbruka ufieši, izveidojot vairākas drošas vārtu gūšanas iespējas. Turklāt pēdējās trešdaļas pirmajā pusē Dinamo nopelnīja divus noraidījumus (Hartigans un Cipruss), kas ļāva viesiem saimniekot pa mūsu aizsardzības zonu, tomēr neskatoties uz skaisto saspēli metienu skaits varēja būt arī lielāks. Lai kā arī nebūtu visu šo laiku ripa atradās Pruseka vārtu tuvumā, un arī spēlējot vienādos sastāvos viesi turpināja apdraudēt mūsu vārtus un vienā no epizodēm Aleksandrs Radulovs tik strauji rāvās uz vārtiem, ka saskrējās ar Pruseku, un pēc sadursmes mūsu vārtsargs palika guļot uz ledus. Sadursmē viņš bija stipri sasitis galvu, un uz ģērbtuvēm devās tikai ar apkalpojošā personāla palīdzību, bet vietu vārtos ieņēma Sergejs Naumovs. Vai nu ilgā pauze, kas saistīta ar Pruseka savainojumu vai citi faktori, bet no trešā perioda vidus viesi nedaudz samazināja apgriezienus, ko pilno tribīņu uzmundrināti izmantoja Rīgas Dinamo hokejisti, sākot beigu ofensīvu, un tas deva rezultātu. Duvijs Vestkots  gar apmali ielauzās zonā un piespēlēja aiz vārtiem Laurim Dārziņam, kurš ar teicamu piespēli vārtu priekšā atrada nepiesegto Armandu Bērziņu un … Arēna Rīga tribīnes izplūda ovācijās. Vēl pēc brīža Lauris Dārziņš no aizvārtes ar lielisku piespēli vārtu priekšā atrada brīvo Rodrigo Laviņu, taču viņa raidītā ripa atsitās pret vārtu stabiņu. Dinamo ofensīva turpinājās un aizrāvušies ar uzbrukumu mūsējie nepilnu pusotru minūti līdz beigām izlaida viesu pretuzbrukumu, kuru tikai ar noteikumu pārkāpumu apturēja Atvars Tribuncovs. Taču neskatoties uz to, ka Dinamo bija skaitliskajā mazākumā arī atlikušajā laikā tribīņu atbalstīti rīdzinieki uzbruka, taču rezultāts vairs nemainījās, un Rīgas Dinamo atzina Salavat Julejev pārākumu ar 2:3.

Pēc spēles preses konferencē Juliuss Šuplers uzslavēja savu komandu par cīņassparu un parādīto sniegumu un pateicās skatītājiem par vētraino atbalstu, kā arī atzina, ka pretinieku komanda bija labāka, un ne velti šobrīd tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajām visā Eiropā. Savukārt, viesu komandas galvenais treneris Sergejs Mihaļovs uzsvēra, ka viņa komanda šodien radījusi daudz vārtu gūšanas iespēju, bet pateicoties Dinamo veiksmīgai spēlei aizsardzībā un arī vārtsargu sniegumam rezultāts nav bijis tik pārliecinošs. Viņš norādīja, ka Ufas komanda brīžiem pat pa daudz saspēlējusies savā starpā, un beigās atslābināšanās varējusi visai dārgi, un tikai veiksme palīdzējusi nosargāt uzvaru. Arī viņš uzslavēja līdzjutējus Arēnā Rīgā par sportisko atmosfēru un karsto līdzjušanu.

Tagad otrdien Rīgas Dinamo dosies 5 spēļu izbraukuma sērijā, kurā jau 3. decembrī aizvadīs pirmo maču pret savas divīzijas līderiem Jaroslavļas Lokomotīvi.

Foto un teksts: dinamoriga.eu