Kategorijas | Ziņas

Grupu turnīrs noslēdzies

Čempionu līgā vakar aizvadīti pēdējie mači grupu turnīrā. Pusfinālā savā starpā sacentīsies Ufas “Salavat Julajev” un Magņitogorskas “Metallurg”, kā arī Espo “Blues” un Cīrihes “Lions”.

Espo „Blues” atnāca, ieraudzīja, uzvarēja – tā varētu raksturot maču pret „HV71”, kuru labākajiem hokejistiem tika dota atpūta. Espo komandai ceļā uz Zviedriju līdzi devās visi spēlētāji, pat traumētie. Ar ceļazīmi uz pusfinālu kabatā viņiem nebija ko zaudēt, tiesa, arī mājiniekiem nebija. Tomēr „HV71” kaut ko zaudēja – cieņu no fanu puses. Treneris Kents Johansons bija nolēmis dot atpūtu rezultatīvākajam spēlētājam Johanam Davidsonam un viņa maiņas biedram Jukam Voitilainenam, kuram trešā rezultatīvākā gods. Kopumā Čempionu līgā debitēja četri hokejisti, ieskaitot 19 gadīgo vārtsargu Kristoferu Bengtsbergu.

Jau ar pirmajiem elpas vilcieniem bija skaidrs, kurš būs noteikumu diktētājs. „Blues” izpildīja vairākus spēka paņēmienus un kontrolēja ripu. Pirmie vārti tika gūti pēc septiņām nospēlētām minūtēm. Atrodoties vairākumā, komandas kapteinis Rami Alanko izpildīja metienu no zilās līnijas, ko gan vārtsargs atvairīja, taču pie atlecošās ripas pirmais bija Semi Riānens, atklādams rezultātu. Četras minūtes vēlāk rezultāts tika dubultots – Patriks Losteds iemeta savu pirmo ČL „golu”. Pēc dažām minūtēm tablo jau vēstīja 3:0, jo Riānens atkal bija visveiklākais, izcīnot ripu pie pretinieku vārtu vīra „būra”. Pirmajā trešdaļā Espo vienība dominēja pārliecinoši, metienu pārsvars – 20:3. Nekas nemainījās arī nākamajā. Somi pelnīja noraidījumus, bet viesi spēja vienu no tiem izmantot. Esot divu vīru vairākumā, Tero Kontinens ar plaukstas metienu pārspēja Bengtsbergu. „Blues” piecu vārtu pārsvaru panāca Ville Lajunens, kuram asistēja viņa brālis Jani. Kontinens bija pēdējais, kurš spēja pazemot jau tā sagrautos „HV71” hokejistus – 6:0. Nākamais izbraukums Espo klubam nākamnedēļ, kad būs jādodas cīnīties pusfinālā pret Cīrihes „Lions”.

Berlīnes „Eisbaren” savā mājas arēnā spēja šokēt Magņitogorskas „Metallurg”, uzveicot tos ar 2:1. Par spīti uzvarai, Vācijas galvaspilsētas klubs neturpinās dalību Čempionu līgā, turpretim krievi iekļuvuši pusfinālā. Abas komandas darbojās aktīvi, izdarīja vairākus metienus. Savu skatītāju iedvesmots, Roberts Zeps vārtos darbojās ļoti veiksmīgi. Arī otros vārtos Iļja Proskurjakovs glāba komandu no vārtu zaudējumiem. Endijs Roučs bija tas, kurš atklāja rezultātu. Tiesa gan, jāšaubās, vai viņš to bija gaidījis. Ritot pirmā perioda pēdējām sekundēm, viņš meta ripu pretinieku zonā, tā atleca pret laukuma malu un ieslīdēja vārtos. Dubultot rezultātu spēja Denis Pedersons. Pārtverot ripu neitrālajā zonā, vārtsargs atkal bija nesagatavojies metienam, un ripa ielidoja tieši vāru četrstūrī. Otrā perioda vidusdaļā vienīgo vārtu guvumu „Metallurg” komandai iespēja Tomašs Rolineks. „Eisbaren” pārsteidza ar savu sniegumu ČL, iegūstot astoņus punktus, kas bija pietiekoši otrajai vietai.

D grupā lielākā daļa ekspertu uzskatīja Prāgas „Slavia” par izteiktiem līderiem, bet ceļazīmi uz pusfinālu izcīnīja Cīrihes „Lions”. Šveicieši Prāgas klubu pēdējā grupu turnīra mačā pieveica ar 5:1. Interesanti, ka šī bija pirmā Šveices kluba uzvara pār čehu klubu oficiālā spēlē. „Lions” maču uzsāka labāk. Izveidoja vairākus labus momentus, bet nespēja realizēt tos. Taču tas mainījās, kad kārtējo noraidījumu bija nopelnījuši čehi. Žans Gajs Trudels izmantoja vairākumu. Salīdzinot ar „Slavia”, šveicieši spēlēja ļoti disciplinēti. Otrā trešdaļa ritēja pavisam citu gaitu. Prāgas vienība ieguva pārsvaru, meta no jebkura leņķa, panākot pārsvaru metienu, ne vārtu attiecībā. „Slavia” centieni atmaksājās perioda beigu daļā. Petra Kadleča metienu pielaboja Petrs Jelineks. Tomēr čehi par augstu novērtēja savu aizsardzības spēku. Trešais periods bija gluži kā murgs prāgiešiem. Katrs pa divām ripām vārtos iemeta Raiens Gardners un Jans Alstons.

Visai iespaidīgu zaudējumu piedzīvoja arī Bratislavas „Slovan”, kas ar 8:2 piekāpās Ufas „Salavat Julajev”. Jau spēles trešajā minūtē rezultātu atklāja krievu hokejists Aleksejs Medveds, taču neilgi pēc tam neizšķirtu panāca Martins Hujsa. Bratislavieši otrās trešdaļas sākumā pat spēja izvirzīties vadībā, taču ne uz ilgu laiku. Ļubomirs Vaičs panāca 2:1, bet tad sākās ufiešu dominance. Divi vārtu guvumi Andreja Sidjakina kontā, pa vienam Mihala Mikeska, Aleksandra Perežogina, Andreja Taratuhina, Leosa Čemaka un Andreja Kutejkina kontā.

Kopumā pusfinālā iekļuva „Slavat Julajev”, „Blues”, „Metallurg” un „Lions”. Finālā vietu garantējis ir viens krievu klubs, jo pusfinālā savā starpā tiksies ufieši un magņitogorskieši.