Sāpīgs Rīgas Dinamo zaudējums Minskā

Rīgas Dinamo piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 2:4 izbraukuma spēlē ar Minskas Dinamo, neveiksmīgi nospēlējot 1. periodā, bet atlikušajos aktīvi uzbrūkot un izveidojot daudz vārtu gūšanas iespēju, taču nespējot tās realizēt. Beigās izrādījās, ka pirmajā trešdaļā izlieto ūdeni atlikušajās 40 minūtēs sasmelt neizdevās.

Savu otro spēli piecu maču izbraukuma sērijā Rīgas Dinamo aizvadīja Minskā, tiekoties ar Kaspara Saulieša pārstāvēto Minskas Dinamo. Pēc skaistās uzvaras iepriekšējā spēlē Jaroslavļā rīdzinieku galvenais treneris tomēr nedaudz pamainīja pēdējās spēlēs ierasto virknējumu, šodien atpūtu dodot aizsargam Kristapam Saulietim, kurš turklāt iepriekšējā mačā cieta pēc visai asa pretinieku spēka paņēmiena. Sotnieka vietā spēlei tika pieteikts pieredzējušais aizsargs Oļegs Sorokins, kurš KHL nebija spēlējis 9 nedēļas. Oļegs tika salikts kopā ar Rodrigo Laviņu, bet Guntis Galviņš atkal spēlēja pārī ar Atvaru Tribuncovu. Vārtus sargāt, tāpat kā iepriekšējā mačā bija uzticēts Sergejam Naumovam. Abu komandu iepriekšējā spēle, kas notika rīdzinieku laukumā Piņķos aizritēja ļoti rezultatīvi un noslēdzās ar hokejam visai neierastu rezultātu 8:5 par labu mūsējiem. Tomēr kopš šīs spēles Minskas Dinamo ir visai radikāli izmainījusi savu sniegumu, jo jaunais galvenais treneris Vasilijs Spiridonovs (tikai oktobrī stājās pie komandas stūres) ir spējis beidzot izveidot kolektīvu, kas spēj izrādīt cienīgu pretestību praktiski visām KHL komandām, turklāt arī punktu skaits ir ievērojami pieaudzis.

Spēle iesākās visai nervozi, jo abas komandas spēlēja visai sasaistīti bieži kļūdoties viduszonā un zaudējot ripu. Viena šāda kļūda pēc spēlētām nepilnām 4 minūtēm maksāja rīdziniekiem pirmos zaudētos, kad pēc pārtvertas ripas viduszonā Zadeļenovs ielauzās mūsu aizsardzības  zonā un apspēlējot Sorokinu izdarīja precīzu metienu, kuru Sergejs Naumovs nespēja atvairīt. Pēc zaudētiem vārtiem Rīgas Dinamo aktivizējās un izveidoja vairākus uzbrukumus arī pie Kovaļa vārtiem, taču tādu īsti drošu momentu nebija, jo minskieši precīzi spēlēja aizsardzībā un pie pirmās izdevības pārgāja uzbrukumā. Pirmā periodā mūsējos pievīla arī spēles disciplīnas ievērošana, jo tika nopelnīti trīs noraidījumi (Vestkots, Novāks un Sorokins). Turklāt, pēc Sorokina noraidījuma pusotru minūti līdz pārtraukumam mājiniekiem vajadzēja tika 14 sekundes, lai otro reizi iedegtu sarkano gaismu aiz mūsu vārtiem. Pirmo vārtu autors Zadeļenovs izdarīja metienu no vidējas distances un ripa pa ceļam aizķēra Atvara Tribuncova kāju un iespurdza starp Sergeja Naumova kājsargiem. Līdz ar to pirmajā pārtraukumā ejot  0:2, kaut arī precīzu metienu attiecība bija tikai 9:8 mājinieku labā.

Otrās trešdaļas sākumā Rīgas Dinamo radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, jo trešdaļas pirmajās 6 minūtēs mājinieki sapelnīja 3 noraidījumus, turklāt mūsējie minūti un 26 sekundes varēja spēlēt skaitliskajā vairākumā 5 pret 3, taču neskatoties uz daudzajiem metieniem Vitālijs Kovaļs palika nepārspēts. Lieliska iespēja gūt vārtus vairākumā bija Mārtiņam Cipulim, kurš pēc lieliskas Hartigana piespēles netrāpīja tukšā vārtu stūrī. Rīdzinieku pārsvars otrajā trešdaļā bija visai ievērojams un mājinieku vārtsargs Vitālijs Kovaļs rāvās vaiga sviedros un vairākās epizodēs vienkārši glāba savu komandu. Tā, pašā perioda vidū lielisku uzbrukumu izspēlēja Ņiživijs un Hartigans, un pēdējais neapturot ripu raidīja to vārtos, taču baltkrievu vārtsargs nospēlēja lieliski. Neskatoties uz viesu pārsvaru Minskas Dinamo ik pa brīdim apdraudēja arī Sergeja Naumova sargātos vārtus, un viņu spiediens kļuva vēl lielāks pēc tam, kad spēles 31. minūtē Oļegs Sorokins tikai ar noteikumu pārkāpumu apturēja Kasparu Saulieti, kurš izdarīja izrāvienu gar apmali. Turklāt pēc tiesneša svilpes abi uzsāka arī visai asu diskusiju – visticamākais latviešu valodā. Taču spēles 34. minūtē uzgavilēja arī daudzie Rīgas Dinamo līdzjutēji, kuri bija atbraukuši uz Minsku atbalstīt savus mīluļus. Lauris Dārziņš izdarīja metienu no apmales uz vārtu pusi un ripa par pārsteigumu visiem nevienu neaizķērusi ielidoja vārtos -1:2. Protams, ka pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki centās panākt izlīdzinājumu, taču arī minskieši aktivizējās uzbrukumā jūtot, ka iniciatīva izslīd no rokām, un 37. minūtē pēc ilgstoša uzbrukuma Spiridonovs ar metienu no zilās līnijas vārtu augšējā stūrī atjaunoja 2 vārtu pārsvaru. Turklāt piespēli šajā vārtu guvumā nopelnīja arī Kaspars Saulietis. Taču bēdīgākais bija tas, ka vairākumā spēlējot savainojumu guva Filips Novāks, viņš gan pēc sadursmes vēl vienreiz parādījās laukumā, taču pēc tam komanda pārgāja uz spēli ar 5 aizsargiem.

Sākot trešo periodu Šuplers izdarīja korekcijas uzbrucēju virknējumos, uz pirmo maiņu pie Elisona un Hosas tika nosūtīts Hartigans, viņa vietu pie Cipuļa un Ņiživija ieņēma Širokovs, bet Ankipāns devās uz 4. maiņu. Uzbrucēju rotācija deva rezultātu spēles 47. minūtē, kad Mārtiņš Cipulis pēc saspēles ar partneriem otro reizi iededza sarkano gaismu aiz Kovaļa vārtiem. Arī turpinājumā Rīgas Dinamo uzbruka daudz aktīvāk un labi momenti bija praktiski visām maiņām, tomēr neskatoties uz spēles iniciatīvu mūsējie atkal iekrita aizsardzībā spēles 53. minūtē mājinieku pirmā maiņa pēc  Jaroslava Čupra metiena atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru 2:4. Arī šādā situācijā mūsējie turpināja uzbrukt, un piecas minūtes līdz beigām Gints Meija piespieda pret sevi pārkāpt noteikumus Rihardam Lintneram. Tomēr neskatoties uz to, ka ripa visas divas minūtes atradās minskiešu vārtu tuvumā 100% momentu nebija, un rezultāts palika nemainīgs. sakāpinātās emocijas tika izlādētas pie viesu vārtiem, kad nedaudz paplūcās Lauris Dārziņš un Igors Ulanovs, saņemot katrs pa 4 soda minūtēmPēdējās minūtēs laukumā valdīja visai liels haoss, un tādus īstus momentus izveidot nespēja ne mūsējie, ne arī mājinieki, un spēle tā arī noslēdzās ar 4:2 Minskas Dinamo labā.

Par labāko spēlētāju Rīgas Dinamo tika atzīts Mārtiņš Cipulis, bet mājiniekiem divu vārtu autors Zadeļenovs. Tagad Rīgas Dinamo uzreiz pēc spēles izlidoja uz Kazaņu, kur jau svētdien aizvadīs nākamo spēli ar Ak Bars.

Pēcspēles preses konferencē Juliuss Šuplers  pateicās pretiniekiem par labo spēli, un atzina, ka rezultāts izšķīries 1. periodā, kad tika zaudēti divi vārti – vieni pēc aizsargu kļūdas un otri mazākumā. Otrajā un trešajā periodā komanda spēlējusi daudz aktīvāk un izveidojusi daudz vārtu gūšanas iespējas, taču vārtus guva tikai pa vieniem katrā no atlikušajiem periodiem. Šuplers arī atzina, ka iespējams rezultāts īsti neataino notikumus laukumā, jo metienu attiecība bija Rīgas Dinamo labā, un šoreiz arī veiksme nav bijusi mūsu sabiedrotā.

Teksts un foto: dinamoriga.eu