Kategorijas | Ziņas

Latviešiem zaudējumi

Kārtējos zaudējumus Baltkrievijas atklātajā čempionātā piedzīvojuši Latviju pārstāvošie klubi.

„Rīga 2000” viesos kaunpilni piekāpās Minskas „Junostj” ar 0:6. Minskieši maču uzsāka ar lielu apņēmību, gūstot vārtus jau otrajā minūtē. Tas izdevās Artjomam Volkovam. Otrajā trešdaļā mājinieki rīdziniekiem pierādīja, kura komanda ir stiprāka, pārspējot Edgaru Lūsiņu četras reizes. Vispirms savam kontam „golu” pieskaitīja Andrejs Pičuha, tad Maksims Slišs, Aleksejs Šagovs un divas sekundes pirms divdesmitminūtes beigām – Aleksandrs Volčkovs. Mača pēdējo „dūrienu” izdarīja Stepans Ponomarevs. Metienu attiecība bija tikpat graujoša, cik rezultāts – 53:20. Labākais latviešu rindās bija Toms Hartmanis.

Ar līdzīgu rezultātu pretinieku pārākumu atzina Daugavpils „Latgale”, 0:5 pret Mogiļevas „Himvolokno”. Līdzīgi kā augstāk minētajā mačā, arī šeit pirmajā periodā oponenti iemeta vienu ripu (Vladimirs Maļevičs), bet otrajā – veselas četras. Vārtus guva Maksims Cvetkovs, Andrejs Samohvalovs, Romāns Blohs, bet pēdējais vārtu guvums atkal Maļevičam. Pēc otrā perioda desmitajai minūtei (tātad mača vidusdaļai) vārtsargi pārspēti vairs netika. Daugavpilieši neizmantoja nevienu no astoņiem vairākumiem, kamēr „Himvolokno” – divus.

Ar pieklājīgāku rezultātu sakāvi piedzīvoja Liepājas „Metalurgs”, kas piekāpās „Vitebsk” ar 6:3. Rezultātu piektajā minūtē atklāja Artjoms Gnidjenko, pēc septiņām minūtēm Aldis Āboliņš to izlīdzināja. Tam sekoja divi precīzi Ruslana Belija raidījumi, kurus Dmitrijs Žabotinskis tvert nespēja. Sergejs Gubins spēja samazināt vārtu attiecību līdz minimumam – 2:3. Taču tad atkal divus vārtus pēc kārtas guva „Vitebsk” – Artjoms Božko un Aleksandrs Usenko. Mača 43. minūtē liepājnieki izlēma par labu vārtsargu maiņai, laukumā nāca Imants Legzda. Interesanti, ka viņš asistēja „Metalurga” pēdējo vārtu guvumā, kad precīzs bija Aleksandrs Gorškovs. Trešajā periodā abas komandas apmainījās ar rupjībām, no laukuma noraidīja Ediju Brahmani un Artjomu Gnideņko. Dažas sekundes pirms spēles beigām 10 minūšu noraidījumus izpelnījās Aleksandrs Abakunčiks un Gorškovs nesportiskas uzvedības dēļ.

Vismazāk vārtos šovakar ielaida „ASK Ogre” – 1:4 spēlē ar Novopolockas „Himik-SKA”. Mūsējiem vienīgos vārtus guva Andrejs Ignatovičs, bet pretiniekiem to pašu iespēja gan Sergejs Klišins un Dmitrijs Rudaks, gan Maksims Jakovļevs un Aleksandrs Prigunovs. Ogrēniešu rīcībā bija septiņi vairākumiņ, diemžēl neviens izmantots netika.

Nākamie mači latviešu klubiem 14. decembrī. „Metalurgs” vēl aizvien turas septītajā vietā četrpadsmit komandu konkurencē. Daugavpilieši tikmēr pārliecinoši pēdējie, ogrēnieši divpadsmitie, bet rīdzinieki – desmitie.

Liepājas Metalurgs – Vitebsk 3:6 (1:2; 1:2; 1:2)

Rīga 2000 – Minskas Junostj 0:6 (0:1; 0:4; 0:1)

ASK Ogre – Novopolockas Himik-SKA 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Daugavpils Latgale – Mogiļevas Himvolokno (0:1, 0:4, 0:0)