„Rīga 2000” uzvar Baltkrievijā

Šodien četri Latvijas klubi aizvadīja mačus Baltkrievijas atklātajā čempionātā. Tikai viens no viņiem – „Rīga 2000” spēja izcīnīt uzvaru.

Rīdzinieki mačā ar „Himvolokno” vienīgos vārtus mača laikā guva pirmajā periodā, kad vairākuma situāciju realizēja Jānis Straupe. Mājinieki ar gūtiem vārtiem atbildēja otrā perioda vidū – ar precīzu metienu izcēlās Aleksandrs Borozenko. Mogiļevieši pa vārtiem izdarīja krietni vairāk metienu, taču tas nelīdzēja. Kopumā metienu attiecība 40:20. Trešajā periodā un papildlaikā vārtsargi pārspēti netika, kas nozīmēja tikai vienu, – pēcspēles metienu sēriju. „Himvolokno” rindās ne Sergejs Kiseļevs, ne Andrejs Caregorodcevs, ne Andrejs Samohvalovs nespēja iemest „bullīti”, bet mūsējo sastāvā jau ar pirmo metienu izcēlās Raimonds Daņiličs. Viktors Bļinovs un Edgars Brancis gan neiemeta, taču tas vairs nebija svarīgi – uzvara rokā! Spēle bija visai rupja – līdz mača beigām tika noraidīts vārtsargs Edgars Lūsiņš, Renārs Valters, bet oponentu vienībai – Vladimirs Maļevičs un Andrejs Romadonovskis.

Ne uz pusi tik veiksmīgi negāja Daugavpils „Latgalei”, kas kārtējo reizi piedzīvoja sagrāvi – 0:7 pret Minskas „Junostj”. Mājinieki savu pārspēku izrādīja jau trešajā minūtē, kad vārtus guva Artjoms Seņkevičs. Desmit minūtes vēlāk viņš arī rezultātu dubultoja. Otrajā periodā Maksims Slišs nostiprināja pārsvaru, pārspējot Daņilu Iskru. Īsts vārtu birums notika noslēdzošajā trešdaļā, kad izcēlās gan Stepans Ponomarevs un Viktors Šaritons, gan Aleksejs Šagovs un Nikolajs Stasenko. Arī šajā mačā bez rupjībām neiztika – no laukuma noraidīja Dmitriju Korņilovu un Minskas vienības hokejistu Artjomu Volkovu. Jāpiemin, ka „Latgalei” bija tikai viena vairākuma situācija visā 60 minūšu garajā cīņā.

Nepatīkams zaudējums arī „ASK Ogrei”, kas piekāpās „Vitebsk” ar 6:2. Pēc pirmā perioda ogrēnieši bija spējuši saglabāt neizšķirtu – 1:1. Latvijas klubam ar rezultativitāti izcēlās Andrejs Ignatovičs, kurš izmantoja vairākumu pēc Toma Bluka un Aleksandra Kerča piespēlēm. Taču pēc tam dominēt sāka „Vitebsk”. Otrajā trešdaļā precīzi metieni Artjomam Bondarevam un Artjomam Božko – jau 1:3. Trešajā divdesmitminūtē izcēlās Jevgeņijs Kaštanovs (pēc viņa „gola” Raitumu nomainīja Terentjevs), kā arī vēlreiz Božko. Taču vienu ripu atgūt izdevās Aleksandram Osipovam, kas gan nebija uz ilgu laiku, jo jau pēc minūtes tika atjaunots mājinieku četru vārtu pārsvars – Kaštanovs bija pārāks par „ASK Ogres” vārtu vīru Alekseju Terentjevu.

Īsts vārtu birums Liepājas „Metalurga” spēlē ar Novopolockas „Himik-SKA” – 5:8. ļoti amizanta situācija izveidojās pirmajā periodā, kad visi septiņi vārti tika gūti vairākumā. Rezultātu atklāja Edijs Brahmanis, bet mazliet vēlāk jau vadībā bija „Himik”, jo rezultatīvi metieni Oļega Timčenko un Dmitrija Rudaka kontā. Perioda vidusdaļā divu vīru vairākumu izmantoja Vents Feldmanis, izlīdzot rezultātu. Taču tam atkal sekoja divi gūti vārti novopolockiešiem. Sergejs Klišins un Artjoms Glinkins bija veiksminieki, kuru raidītās ripas ielidoja vārtu tīklā. Brahmanis pirmā perioda beigās un otrā sākumā atkal panāca izlīdzinājumu, kā arī izpelnījās „hat trick”! Diemžēl mājinieki atbildēja ar četriem „goliem” pēc kārtas – Rudaks, Aleksandrs Prigunovs, Andrejs Morozs un Ņikita Komarovs pārspēja Imantu Legzdu, kurš atvairīja vien 80% metienu. Vēl vienu ripu baltkrievu vārtos mūsējiem izdevās ieslidināt, jo vārtus trīs minūtes pirms mača beigām guva Eduards Ivanovs. Fenomenāla spēle Brahmanim, viņš piedalījās ikvienā vārtu guvumā, nopelnīdams piecus (3+2) punktus. Tiesa, cīņu Edijs noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Nākamie mači Latvijas vienībām 20 un 23. decembrī. Turnīra tabulā nekas īpaši nav mainījies, daugavpilieši vēl aizvien atrodas pēdējā (14.) pozīcijā, ogrēnieši ir 12., rīdzinieki – 10. Vienīgi liepājnieki nokritušies uz astoto vietu, taču viņiem ir četras spēles rezervē. Pirmie – Minskas „Junostj”.

Rīga 2000 – Himvolokno 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Latgale – Junostj 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

ASK Ogre – Vitebsk 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Metalurgs – Himik-SKA 5:8 (3:4, 1:3, 1:1)