Vasiļjevam 1+1

Šovakar vairāki latviešu hokejisti aizvadīja mačus Eiropas klubos. Tikai vienam no viņiem – Herbertam Vasiļjevam – izdevās atzīmēties ar rezultativitātes punktiem.

Vācijas DEL līgā Vasiļjevs, kurš ir Krēfeldes „Pinguine” kapteinis, palīdzēja savam klubam izcīnīt uzvaru ar 5:1 pret Frankfurtes „Lions”. Tieši Herberts atklāja mača rezultātu, pārspējot pretinieku vārtsargu Aienu Gordonu devītajā minūtē, turklāt mazākumā. Neizšķirtu otrā perioda sākumā panāca Tobiass Vorle. Īsts rezultativitātes bums risinājās noslēdzošajā trešdaļā. Pat minūte nebija pagājusi, kad precīzs metiens Borisa Blanka kontā. Viņam asistēja arī latviešu uzbrucējs. Perioda vidusdaļā vārtus guva Džims Fejs, bet rezultatīvi raidījumi vēlāk arī Čārlijam Stīvensam un Danielam Pjetam. Vasiļjevam pozitīvs lietderības koeficients – +2.

Cits DEL spēlējošais Latvijas hokejists Arvīds Reķis ar savu komandu no Volfsburgas „Grizzly Adams” piedzīvoja zaudējumu pret „Metro Stars” – 1:2. Vienīgais „gols” Džastinam Papineo, bet oponentiem precīzi bija Daniels Kroitcers un Raiens Remzijs. Aizsargs izdarīja divus metienus pa vārtiem, spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. DEL turnīra tabulā „Grizzly Adams” ir desmitie, bet „Pinguine” – piektie.

Austrijas Bundeslīgā Vīnes „Capitals” ar 3:0 uzveica Grācas „99ers”. Tāpat kā piektdienas mačā, arī šoreiz pirmais, kurš izpelnījās noraidījumu, bija Viktors Ignatjevs (Vīne). Viņa komanda arī pirmā (kā vēlāk izrādījās, vienīgā) guva vārtus. Darsijs Varenka izcēlās ar precīzu raidījumu. Otrajā periodā, kamēr latviešu aizsargs izcieta divas soda minūtes, „Capitals” pamanījās gūt vārtus, to izdarīja Dens Bjornlijs. Neilgi pirms trešdaļas beigām pēdējo ripu Fabiana Veinhaindla vārtos iebakstīja Beno Gratons. Savukārt Jāņa Andersona pārstāvētā Zalcburgas „Red Bulls” vienība izrādījās pārāka par Jeseņices „Acroni” – 6:2. Andersons mačā gan nepiedalījās, jo ar valstsvienību šodien izspēlēja pēdējo maču Poļesjes kausa izcīņā. Čempionāta kopvērtējumā Vīnes klubs ieņem otro, bet zalcburgieši ceturto pozīciju.