Kategorijas | Ziņas

Atslēgas vārdi:

Arī regulārajai sezonai ir nozīme

Cīņa par regulārās sezonas uzvarētāja godu Eiropas TOP-7 līgās ir saspringtāka nekā jebkad. Ļoti iespējams, tāpēc, ka pirmās vietas ieguvējs saņems ceļazīmi uz nākamā gada Čempionu līgas kvalifikāciju.

Gan Starptautiskā Hokeja federācija, gan „Ovation Sports” (ČL mārketinga aģenti) bija ieinteresēti tajā, lai regulārās sezonas spēles kļūtu prestižākas. Šis noteikti ir solis pareizajā virzienā. „Mēs sapratām, ka dažās līgās šos mačus „neņem par pilnu”,” sacīja IIHF komunikāciju direktors Saimons Szembergs. „Daudzi domā, ka regulārās sezonas spēles – tās ir kā gara iesildīšanās galvenajai cīņa – „play off”.”

Pie šāda uzskata novedis tas, ka spēļu skaits sezonā krietni audzis. Pirms dažiem gadiem lielākā daļa klubu aizvadīja pa 30-40 mačiem, bet mūsdienās – spēcīgāko čempionātu dalībnieču cīņu skaits pieaudzis līdz pat 55-60.

Interesanti, ka, pēc IIHF datiem, ir visai maza iespēja triumfēt izslēgšanas spēlēs pēc uzvaras regulārajā čempionātā. Piemēram, Somijā kopš 70.-80.-iem gadiem tikai 43,8 procenti komandu uzvarējuši gan ilgajā sezonā, gan pēc tam arī „play off” ciklā. Taču vairākās valstīs iespēja ir vēl mazāka – Zviedrijā 42%, Šveicē 40,9%, bet Vācijā – 30,7%.

Lūk, neliels ieskats nākamā gada Čempionu līgā:

  • Komanda, kas uzvar pašmāju regulārajā čempionātā, iegūst iespēju piedalīties ČL kvalifikācijas turnīrā;
  • Regulārās sezonas čempioni no Krievijas, Zviedrijas, Čehijas un Somijas automātiski iekļūst otrajā kvalifikācijas posma daļā;
  • Regulārās sezonas čempioni no Slovākijas, Vācijas un Šveices automātiski kvalificējas kvalifikācijas posma pirmajai daļai;
  • Iepriekš neminēto valstu čempioni iegūs tiesības startēt Čempionu līgas grupu turnīrā (12 komandas tiks iedalītas četrās grupās).

Piedāvājam arī nelielu ieskatu Eiropas TOP-7 līgu situācijā.

Krievija. Situācija turnīra tabulā: Ufas „Salavat Julajev” pērn izcīnīja uzvaru kopvērtējumā, apsteidzot tuvākos pretiniekus par 10 punktiem. Arī šobrīd tā ir galvgalī – 34 mačos 79 punkti. Ufiešu sīvākie sāncenši – Mitišču „Atlant” ar 77 punktiem 35 spēlēs, Kazaņas „AK Bars” – 36 mačos 76 punkti.

Eksperta (aģenta Denisa Neznaņova) viedoklis: „Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir grūti prognozēt uzvarētāju. Gan „Atlant”, gan „Salavat” vēlas pārspēt pagājušā gada rekordu – 105 punktus. Viss pirmais trijnieks ir spējīgs triumfēt, bet, kurš to paveiks, tas vēl priekšā.”

Somija. Situācija turnīra tabulā: Kopumā SM līgā komandām ir krasi atšķirīgs nospēlēto maču skaits, kas tabulu padara mazliet sarežģītu. Taču paša augšgala vienībām tas ir vienāds. Un krietns pārsvars (par 12 punktiem!) ir „JYP” pār „KalPa”.

Eksperta (žurnālista Penti Lindegrēna) viedoklis: „”JYP” pilnīgi noteikti varētu uzvarēt čempionātā, bet komanda nedemonstrē uzvarētāju cienīgu sniegumu, tā nav pietiekami pieredzējusi. Savukārt „KalPa” pārlieku daudz uzveļ uz saviem līderiem, kuri nav tie jaunākie, – Semi Kapanena un Kalles Salstedta. Pērnā gada čempioni „Karpat”, iespējams, neiekļūs pat labāko trīs komandu skaitā, bet varu galvot – tā būs spēks izslēgšanas mačos. Daudz ko var mainīt arī janvārī paredzamie papildinājumi sastāvam.”

Čehija. Situācija turnīra tabulā: pašreizējie čempioni Prāgas „Slavia” piedzīvoja zaudējumu sēriju rudenī, kā dēļ nācās noslīdēt kopvērtējumā. Šobrīd vadībā ir „Litvinov” ar 60 punktiem 32 spēlēs. „Vitkovice” atpaliek par punktu, bet trešā pozīcija Prāgas „Spartai”. Pirmais astotnieks ir desmit punktu robežās, tā kā – viss ir iespējams.

Eksperta (Čehijas hokeja federācijas runasvīrs Pāvels Barta) viedoklis: „Līderpozīcijā esošā komanda „Litvinov” ir pārsteigums, tāpat kā otrs „melnais zirdziņš” – „Vitkovice”. Favorīti „Sparta” sezonu iesākuši lēnīgi, taču pamazām uzņem apgriezienus, par spīti dažu līderu savainojumiem.”

Zviedrija. Situācija turnīra tabulā: Pārsteidzoši, bet pirmo vietu ieņem „AIK”, bet otrie – „Lulea”. Taču tieši tikpat punktu ir arī „Linkoping”. Uzvarēt var jebkura no šīm komandām.

Eksperta (žurnālista Henrika Lēmana) viedoklis: „Sacīkstes pēc uzvarētāja goda ir saspringtākas nekā jebkad agrāk. Neveiksmīgi aizvadījuši sezonas pirmo daļu, čempioni „HV71” ieņem sesto pozīciju, no līderiem atpaliekot tikai par sešiem punktiem. Mazbudžeta vienības ir pirmajās divās vietās, bet, tuvojoties pavasarim, arī bagātajiem klubiem vajadzētu iesaistīties cīņā par trijnieku.”

Slovākija. Situācija turnīra tabulā: līderi ar 80 punktiem ir „Kosice”. Tas ir par 13 vairāk nekā tuvākajiem sekotājiem – Bratislavas „Slovan”. Pēc tam seko „Liptovsky Mikulas” (66) un „Zvolen” ar 65 punktiem.

Eksperta (žurnālista Ivana Sajnoha) viedoklis: „”Kosice” ir bijuši pārliecinoši līderi šosezon. Viņiem ir spēcīgākais sastāvs, kurā ir vairāki izlases spēlētāji. Kopš izkrišanas no ČL vienība ļoti smagi strādā. „Slovan” bija slikts sezonas sākums – atkāpās galvenais treneris Zdeno Cigers. Viņiem ļoti veiksmīgi vārtos darbojās Sasū Hovi, kā arī viņiem ir lielākais budžets čempionātā – 3,6 miljoni eiro.”

Šveice. Situācija turnīra tabulā: Klotenas „Flyers” izvirzījušies vadībā pirmo reizi kopš 90.-iem gadiem, kad triumfēja četras sezonas pēc kārtas. Cīrihes „Lions” atpaliek vien par punktu.

Eksperta (aģenta Andrē Rufenera) viedoklis: „Par vietu ČL varētu cīnīties „Lions”, „Lugano” un „Davos”. Lai gan pēdējās divas nav trijniekā, tām ir ļoti spēcīga uzbrukuma līnija. „Davos” ar neseno papildinājumu Bīta Forestera personā ievērojami pastiprinājusi arī aizsardzību.”

Vācija. Situācijas turnīra tabulā: DEL zināma kā līga ar vienu no visbalansētāko sezonas kopvērtējumu. Hannoveres „Scorpions” pašlaik atrodas galvgalī, taču pāris punktu mazāk ir Berlīnes „Eisbaren”, Frenkfurtes „Lions”, Krēfeldes „Pinguins” un Manheimas „Adler”.

Eksperta (vācu hokeja slavas zāles prezidenta Horsta Ekerta) viedoklis: „Uzskatu, ka regulārajā sezonā uzvarēs „Eisbaren”. Tā ir komanda ar vislabāko sajaukumu starp pieredzējušajiem un jaunajiem hokejistiem. Berlīnes komandai jau ir pieredze Čempionu līgā, kā arī to atbalsta lielisks fanu pulks.”

Ziņa tapusi, pateicoties Čempionu līgas mājaslapā publicētajai informācijai.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites