Rīgas Dinamo sagādā skaistu dāvanu Ziemassvētkos

Rīgas Dinamo Ziemassvētku vakarā ar rezultātu 2:0 pārspēja Omskas Avangard ar Jaromiru Jāgru sastāvā, sagādāja skaistu dāvanu gan tiem 11 200 skatītāju, kas bija pulcējušies Arēnā Rīga, gan arī visiem sporta līdzjutējiem Latvijā. Pirmajā un trešajā periodā visai ievērojams pārsvars bija viesiem, bet otro periodu aktīvāk nospēlēja Dinamo, tomēr pateicoties lieliskai vārtsarga Martina Pruseka spēlei un precīzai spēles plāna ievērošanai Rīgas Dinamo svinēja uzvaru ar 2:0.

Jau pirms spēles bija zināms, ka pēc abpusējās vienošanās Rīgas Dinamo pārtrauc līgumattiecības ar slovāku uzbrucēju Ronaldu Petrovickis, un līdz ar to ceturtā maiņā spēlēja Aigars Cipruss kopā ar Gintu Meiju un no savainojuma atlabušo Alekseju Širokovu, bet Mets Elisons atgriezās pirmajā maiņā pie Marsela Hosas un Ģirta Ankipāna. Aizsardzībā diskvalificētā Duvija Vestkota vietu ieņēma Krišjānis Rēdlihs, kurš spēlēja kopā ar atlabušo Filipu Novāku. Pārējās maiņas palika bez izmaiņām, un treneri vārtus sargāt uzticēja Martinam Prusekam. Arī omskieši Rīgā bija ieradušies savā labākajā sastāvā un no līderiem iztrūka tikai Aleksandrs Svitovs.

Spēles sākumā abas komandas spēlēja ļoti centīgi un visai ātrā tempā, varēja redzēt, ka abu komandu spēlētāji ir ļoti noilgojušies pēc hokeja. Jau spēles 2. minūtē mūsējiem radās iespēja spēlēt skaitliskā vairākumā, kad Kurjanovs aiz Pruseka vārtiem neatļauti kavēja Armandu Bērziņu. Tomēr neko ievērības cienīgu rīdzinieki radīt nespēja, un vienādos sastāvos abas komandas aktīvi centās uzbrukt, turklāt spēle praktiski ritēja bez pauzēm, un tikai vēl viens Avangard noraidījums šo ritējumu pārtrauca. Arī tas palika nerealizēts un trešdaļas otrajā pusē Avangard pārņēma spēles iniciatīvu un arvien biežāk apdraudēja Martina Pruseka sargātos vārtus, bet čehu vārtsargs darbojās bez kļūdām. Īpaši grūti mūsējiem klājās, kad viesiem laukumā bija pirmā maiņa ar Jaromiru Jāgru un Jakubu Klepišu priekšgalā. Arī skaitliskā vairākumā omskieši nespēja pārspēt lieliski spēlējošo Pruseku. Vienā no epizodēm ripa trāpīja arī pa Dinamo vārtu stabiņu, un vēl dažās arī veiksme bija mūsu sabiedrotā. Katrā ziņā 1. periodā Avangard nespēja izmantot tās izdevības, kas radās, kaut arī metienu attiecība bija 15:3 viņu labā.

Arī otro periodu Avangard iesāka ar aktīviem uzbrukumiem, uz ko Dinamo centās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem. Kad 2. periodā bija nospēlētas 4:06 Aigars Cipruss ieslidoja pretinieku zonā un no patālas distances izdarīja plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī, kuru Aleksandrs Fomičevs nespēja tvert un pārpildītās Arēna Rīga tribīnes varēja uzgavilēt. Šāds pavērsiens deva pārliecību par saviem spēkiem, un bīstami momenti arvien biežāk veidojās pie viesu vārtiem. Šāda Dinamo aktivitāte piespieda viesus pārkāpt noteikumus un ļaujot mūsējiem spēlēt skaitliskajā vairākumā. Otrajā periodā ar vairākuma izspēli veicās labāk nekā pirmajā, un mūsu leģionāru vairākuma realizācijas brigāde spēja iespiest viesus viņu aizsardzības zonā, un bija tuvu vārtu guvumam, taču nekā. Tuvāk trešdaļas beigām Rīgas Dinamo 38 sekundes varēja spēlēt 5 pret 3 pretiniekiem, taču šī teicamā iespēja netika izmantota. Trešdaļas beigās atkal bija novērojami Avangard aktivitātes uzliesmojumi, taču Pruseks novērsa visas briesmas un otrajā pārtraukumā ejot 1:0 Dinamo labā.

Trešo periodu atkal aktīvāk iesāka Avangard, bet visi viņi uzbrukumi atdūrās pret Dinamo aizsardzību vai arī Martina Pruseka meistarību. Bet spēles 55. minūtē situācija omskiešiem jau kļuva kritiska, kad Mets Elisons pārtvēra centrā ripu un atdresēja to uz malu Marselam Hosam, kurš ielauzās zonā un atspēlēja atpakaļ savam kanādiešu partnerim ļoti labā pozīcijā tieši pretim vārtiem, un Elisons meta precīzi, dubultojot Rīgas Dinamo pārsvaru. Atlikušajā laikā Avangard izmisīgi centās mainīt spēles rezultātu daudz uzbrūkot, bet Rīgas Dinamo aizsardzība un vārtsargs spēlēja bez kļūdām un precīzi izpildīja treneru norādījumus. Vienā no momentiem ripa vēlreiz trāpīja pa vārtu stabiņu, bet veicas kā zināms stiprākajiem. Spēles pēdējās divas minūtes Avangard spēlēja sešatā bez vārtsarga spiediens uz Dinamo vārtiem bija liels, taču bīstamu momentu nemaz nebija tik daudz, bet ar tiem kas bija meistarīgi tika galā Pruseks. Pēdējā minūtē laba iespēja gūt trešos vārtus bija Laurim Dārziņam, kurš apspēlējot aizsargus tomēr netrāpīja tukšos Avangard vārtos. Skanot finālsirēnai pārpildītā Arēna Rīga varēja gavilēt, jo Rīgas Dinamo svinēja savu ceturto uzvaru pēc kārtas, turklāt sausā atstājot Avangard ar pašu Jaromiru Jāgru sastāvā.

Nākamās spēles Rīgas Dinamo aizvadīs sestdien un svētdien 27. un 28. decembrī, kad Arēnā Rīga tiksies ar Voskresenskas Himik un Astanas Baris.

Teksts un foto: dinamoriga.eu