Jerofejevam vārti uzvarā

Vienīgais no latviešu hokejistiem, kurš šovakar spējis atzīmēties ar rezultativitātes punktiem Eiropas hokeja laukumos, ir Aleksandrs Jerofejevs, viņš palīdzēja savai komandai izcīnīt uzvaru.

Latviešu hokejists (pārstāv Prāgas „Sparta”) panāca neizšķirtu mača 23. minūtē. Tas bija tikai pāris minūšu pēc Padrubices „Moeller” izvirzīšanās vadībā, kad precīzs metiens padevās Liboram Pivko. Neilgi pirms otrā perioda beigām Čehijas galvaspilsētas klubs izvirzījās vadībā – Petrs Tons pārspēja Janu Lašāku. Trešajā trešdaļā valdīja pilnīga „Sparta” dominance. Vispirms savus otros vārtus guva Tons, vēlāk precīzi bija arī Mihals Gulaši un Martins Latāls. „Spartieši” ieņemt trešo pozīciju „O2” Ekstralīgā.

Citā Čehijas Ekstralīgas spēlē Jēkaba Rēdliha pārstāvētā Plzeņas „Lasselsberger” tikai papildlaikā uzveica Prāgas „Slavia” – 5:4. Izšķirošais „gols” Jaroslava Kračika kontā. Rēdlihs maču beidza ar pozitīvu lietderības koeficientu – +1. Arī Jāņa Andersona Trinecas „Ocelari” guva panākumu, 4:0 pret „Mountfield”. Andersons spēlē nepiedalījās.

Nepatīkamu zaudējumu Vācijas DEL līgā piedzīvojusi Herberta Vasiļjeva Krēfeldes „Penguine”, kas ar 0:5 piekāpās turnīra tabulas līderiem Hannoveres „Scorpions”. Pirmo un otro zaudēto vārtu laikā, kad precīzi bija Martins Hlinka un Tino Būss, laukumā atradās arī komandas kapteinis Vasiļjevs. Mača turpinājumā Hannoveres uzvaru kaldināja Kriss Herperdžers, Adams Mitčels, kā arī Mets Dzieduzickis. Krēfeldieši DEL piektajā vietā. Savukārt Arvīda Reķa „Grizzly Adams” gaužām atšķirīgs rezultāts – 5:1 un uzvara pret Frankfurtes „Lions”. Tiesa gan, pats Reķis mačā nepiedalījās.

Austrijas Bundeslīgā Zalcburgas „Red Bulls” (Oskars Cibuļskis) ar 2:4 piekāpās Jeseņices „Acroni”. Zalcburgieši abus vārtus guva jau pirmajā periodā, kad rezultatīvs metiens padevās Manuelam Latusā un Filipam Pinteram. Taču viss pārsvars tika izsēts nākamajā divdesmitminūtē – Konijs Strombergs pārspēja vārtsargu Džordanu Perisu divreiz, bet Anže Terlikars – reizi. Mēģinot glābt situāciju, divdesmit sekundes pirms spēles beigām „Red Bulls” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nelīdzēja – oponenti vienīgi palielināja pārsvaru. Cibuļskis atradās laukumā divu „golu” ielaišanas brīdī. Bet Vīnes „Capitals” uzveica Lincas „Liwest” ar 2:0. Viktors Ignatjevs gan laukumā nedevās.