Kategorijas | Ziņas

Zviedri pārāki

Latvijas U-20 izlase pasaules čempionātā Kanādā piedzīvojusi kārtējo zaudējumu, šoreiz atzīstot zviedru vienaudžu pārākumu ar 10:1.

Mačā pārliecinoši dominēja zviedri, taču “Civic Centre” 9622 skatītāji sparīgi atbalstīja Baltijas pārstāvjus. Lielākās gaviles tika sagaidītas pēc vienīgā latviešu vārtu guvuma. Pirms tam gan skandināvi bija nodrošinājuši pārsteidzoši lielu pārsvaru. Iesākumā 3. minūtē rezultātu atklāja Matiass Tedenbijs, izmantojot vairākumu. Magnuss Svensons Pājarvi to dubultoja dažas minūtes vēlāk, bet Andrē Petersons panāca 3:0. Turpinājumā Pājarvi guva vēl vienus vārtus, bet pēdējo perioda “golu” iemeta Niklass Lasu. Zviedriem bija ne tikai rezultāta, bet arī metienu pārsvars. To attiecība bija graujoša – 26:0! Taču tad, dažas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām, Jānis Ozoliņš un Roberts Jekimovs izrāvās divatā pret vārtsargu un, par pārsteigumu visiem, Jekimova metiens izrādījās precīzs. Diemžēl šī bija vienīgā lieta, par ko varēja priecāties mūsējie.

Jekimovam bija vēl viens lielisks vārtu gūšanas moments otrajā periodā, kad izdevās ātrais uzbrukums, taču viņš to neizmantoja, jo noteikumus pārkāpa Viktors Hedmans. Tiesnesis “bullīti” nenozīmēja, tādēļ skatītāji vēl kādu laiku pēc tam izsvilpa soģi. Simons Hjalmarsons palielināja pārsvaru līdz 6:1 mača 26. minūtē.

Zviedri rezultatīvi aizvadīja arī pēdējo divdesmitminūti, gūstot četrus vārtus. Savam kontam pieskaitīt precīzus metienus varēja Joakims Andersons, Ēriks Karlsons, Dāvids Ulmstroms un Lasu. Kopējais metienu skaits latviešiem – 11, mūsu oponentiem – 61. Edgars Lipsbergs – atzīts par labāko latviešu sastāvā.

“Var likties dīvaini, bet šī bija smaga spēle,” pēcspēles komentāros dalījās Svensons. “Bija grūti koncentrēties visa mača garumā.”

Ideāls scenārijs Latvijai būtu uzvara pret somiem nākamajā mačā, savukārt Vecgada vakarā somiem ar lielu rezultāta starpību jāuzveic slovāki. Tas nozīmētu, ka trim komandām būtu vienāds punktu skaits, kas dotu mūsējiem cerību uz trešo vietu grupā. Tiesa gan, smagā piekāpšanās Slovākijai nevieš cerības. Turklāt – ja arī trīs vienības (Latvija, Somija, Slovākija) ir ar vienādu punktu skaitu, tad tiek skatīta vienīgi valstsvienību savstarpējo maču vārtu attiecība.

Latvija – Zviedrija (1:5, 0:1, 0:4).