Macijevskis rezultatīvs, Ignatjevu noraida

Šovakar vairāki latviešu hokejisti aizvadīja mačus savos Eiropas klubos. Īpaši veiksmīgs mačs izvērtās Aleksandram Macijevskim.

Dānijas čempionātā iepriekš pieminētā Macijevska klubs „Soderyiske” pieveica „EfB Ishockey” ar 6:2. Spēli veiksmīgāk iesāka „EfB” pārstāvji, pirmo desmit minūšu laikā gūstot divus vārtus. Vispirms rezultatīvs bija Dārsijs Makonvejs, bet brīdi vēlāk – Sune Hjulmands. Divas minūtes vēlāk „Soderyiske” gan vienus vārtus atguva, kad precīzs vairākumā bija Dastins Vanbalegui, kuram asistēja tieši latviešu uzbrucējs. Otrā perioda vidusdaļā mājinieki panāca neizšķirtu – precīzs raidījums Dmitrija Lavrentjeva kontā. Nepagāja ne minūte, kad tablo rādīja 3:2, rezultatīvs metiens Denam Kemanam. Līdz divdesmitminūtes beigām šis pats spēlētājs pārspēja pretinieku vārtsargu vēlreiz. Otrajam „golam” precīzi piespēlēja Macijevskis. Beidzamās trešdaļas iesākumā, atrodoties mazākumā, vēl vienu punktu nopelnīja latvietis, kurš asistēja Vanbalegui. Taču iespējas gūt vārtus bija arī Latviju pārstāvošajam hokejistam un vienu no tām viņš izmantoja, panākot gala rezultātu – 6:2. Cits latvietis dāņu hokejā – Sergejs Čubars – ar „Totempo” piedzīvojis zaudējumu pret Odenses „Bulldogs” (5:4). Pie rezultativitātes punktiem viņš netika, bet izpelnījās negatīvu lietderības koeficientu -1.

Savukārt Vācijas DEL līgā iepriecinošāki rezultāti – gan Herbertam Vasiļjevam, gan Arvīdam Reķim uzvaras. Krēfeldes „Pinguine” uzveica Hamburgas „Freezers” ar 2:0. Pirmos vārtus guva Mihaels Endrass, savukārt otros – vairākumā Čārlijs Stīvenss pēc komandas kapteiņa Vasiļjeva piespēles. Volfsburgas „Grizzly Adams” bija pārāki par Augsburgas „Panthers” – 4:3. Reķis maču beidza bez rezultativitātes punktiem, bet ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Austrijas Bundeslīgā Oskara Cibuļska Zalcburgas „Red Bulls” sagrāva Lincas „Liwest” ar 6:2. Zalcburgiešiem vārtus guva Matiass Tratnigs, divreiz Tomass Kočs, Dīters Kalts, Džons Hjūdžs un Daniels Velsers. Cibuļskis maču beidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Vīnes „Capitals” un Viktors Ignatjevs zaudējuši Insbrukas „TWK” vienība ar 1:4. Lai gan galvaspilsētas komanda pirmā guva vārtus (Trevors Gallants), tas neglāba no piekāpšanās. Sākot ar otro periodu, rezultatīvi bija vien insbrukieši – Džejs Hendersons, Patriks Vogls, Dastins Džoners un Gerhards Unterlugauers. Aptuveni sešas minūtes pirms cīņas beigām 5+20 noraidījumu izpelnījās Ignatjevs, viņam arī negatīvs lietderības koeficients -2.

Čehijas Ekstralīgā Plzeņas „Lasselsberger” ar Jēkabu Rēdlihu sastāvā pieveica „Geus Okna” vienību, rezultāts 2:1. Plzeņu jau otrajā minūtē vadībā izvirzīja Jaroslava Kračika metiens. Trešajā periodā viesi gan izlīdzināja ciparus uz tablo (Tomašs Horna), bet pagāja nedaudz vairāk par divām minūtēm līdz „Lasselsberger” hokejisti atkal bija vadībā (pēc Tomaša Vlašaka vārtu guvuma), noturot to līdz pat fināltaurei. Prāgas „Sparta” ar Aleksandru Jerofejevu pārspēja Bolelslava „Mlada” – 3:1. Prāgas hokejistiem izcēlās Jakubs Langhamers, Petrs Tons, kā arī Martins Latals. Savukārt viņu oponentiem – Petrs Sikora. Jerofejevs izdarīja divus metienus pa vārtiem un, tāpat kā Rēdlihs, bija neitrāls. „MHC Martin” Slovākijas Ekstralīgā pārliecinoši piekāpās Bratislavas „Slovan” spēlētājiem, gala rezultāts 2:6. Džeriņš ar rezultativitāti neizcēlās.