Kategorijas | Ziņas

Atslēgas vārdi: , ,

Latvijai pirmā uzvara

Pirmo uzvaru U-20 pasaules čempionātā Kanādā izcīnījusi Latvijas izlase, kas ar 7:1 sagrāva Vāciju.

Interesanti, ka tieši vācieši bija tie, kas atklāja rezultātu – to paveica Daniels Vaiss. Tiesa gan, 30 sekundes vēlāk tablo rādīja 1:1. Roberts Bukarts sniedza skaistu atbildi mūsējo oponentiem. Līdz perioda beigām viss noritēja mierīgi, un vārti netika gūti.

Vācijas vienaudžu „iznīcināšana” noritēja otrajā trešdaļā. Mūsējos vadība izvirzīja un savu otro „golu” guva Bukarts. Latviešu uzbrukumu atdzīvināja Jāņa Straupes precīzais metiens, kas panāca 3:1. Aptuveni minūti vēlāk Bukarts trešo reizi pārspēja pretinieku vārtsargu, tādējādi gūstot „hat trick”. Mūsējo rezerves vārtsargs Raimonds Ermics nežēloja savu cepuri, priecādamies par uzbrucēja panākumu. Šādas rīcības dēļ komandai nācās izciest divu minūšu noraidījumu, kā arī vārtu vīrs nedrīkstēja iziet uz ledus. Tobrīd vācieši izlēma, ka būtu īstais laiks izdarīt vārtsargu maiņu. Filips Grubauers devās uz rezervistu soliņu, bet Timo Pielmeiers – laukumā. „Sausā” viņš noturējās tieši 31 sekundi, jo Vitālijs Pavlovs guva vārtus mazākumā. Līdz trešdaļas beigām izcēlās arī Aldis Pizāns, panākdams 6:1.

Vienīgos trešā perioda vārtus guva Ronalds Cinks. Latvijas U-20 valstsvienība savu labāko sniegumu sāk demonstrēt svarīgākajās cīņās un tas priecē!

Grupā, kas cīnās par palikšanu augstākajā divīzijā, Latvija ieņem otro pozīciju. Mūsējo vienīgais uzdevums – uzveikt Kazahstānu pēdējā spēlē. Tikmēr šīs dienas oponentiem situācija mazliet sarežģītāka, jo uzvara jāizcīna pret Somijas vienaudžiem.

Latvija – Vācija 7:1 (1:1, 5:0, 1:0)