Kategorijas | Ziņas

Atslēgas vārdi: , ,

Kanāda vai Zviedrija?

Šonakt U-20 pasaules čempionātā tiks izspēlēta pēdējā spēle – cīņa par zeltu. Vai Kanāda iegūs piekto zeltu pēc kārtas? Vai varbūt Zviedrija izcīnīs pirmo zeltu kopš 1981. gada?

Ja zviedri šonakt uzvarēs viņi paveiks to, ko izdarījuši tikai reizi – uzveiks Kanādu viņu mājās. Pēdējos 10 mačos Ziemeļamerikā kanādieši uzvaras svinējuši 8 cīņās. Vienīgie izņēmumi – zaudējums 4:5 Aļaskā 1989. gadā un 5:6 Monreālā 1978. gadā. Līdz šim mierīgie zviedri pēdējās dienās izteikušies ar lielu pārliecību pār saviem spēkiem, piemēram, galvenais treneris Pārs Matss: „Mēs atbraucām tikai pēc zelta”. Interesants komentārs arī no Magnusa Svensona-Pājarvi: „Kad būsi vadībā ar 2:0, kanādieši apkakāsies.”

Kanāda.

Liela daļa līdzjutēju uzskata mājiniekus par favorītiem, taču ir arī par ko uztraukties. Tā, piemēram, vārtsargs Dastins Tokarskis ļāvis faniem bažīties par savu gatavību, pēdējos divos mačos ielaizdams deviņas ripas. Ir bijuši tikai trīs izcili vārtu gūšanas momenti, kurus viņš apturējis. Pirmais – neiedomājamais tvēriens ķērājcimdā pēc amerikāņa Kolina Vilsona metiena, bet pārējie divi – apturētie „bullīši” mačā pret krieviem.

Aizsardzībā Krievijas valstsvienība atklāja kanādiešu vājās vietas, kas iepriekš nebija saredzamas. Aizsargi arī kļūst pārāk nervozi un tā vietā, lai veiktu savu uzdevumu, viņi aizslido izdarīt spēka paņēmienu. Kolīdz kāds hokejists nav savā vietā, aizsardzībā veidojas pamatīgs robs, un svarīgs faktors būs mierīga, disciplinēta spēle.

Savukārt mājinieku uzbrucēji bijuši paši bīstamāki turnīrā, vārtu attiecība 41:26. Tiesa, 15 vārti tika gūti pret Kazahstānu. Viņiem arī lieliska vairākuma izspēle – ar precīzu metienu noslēdzās 19 no 37 iespējām. Jāatzīst gan, ka astoņi „goli” pret kazahiem, taču arī tas jāmāk. Pret spēcīgākiem pretiniekiem – krieviem – realizēts viens vairākuma moments no septiņiem. Lai uzvarētu, arī šeit jābūt labākai precizitātei.

Jāsaka, ka Kanāda māk iemest, kā arī bonuss viņiem ir divas smagas cīņas ceļā uz finālu – pret ASV un Krieviju. Tas noteikti palīdzējis saliedēt komandu. Zviedriem ceļš bija vieglāks, vienīgi pusfinālā bija aizķeršanās ar slovaku vārtsargu Jaroslavu Janušu. Milzīgais atbalsts no skatītājiem būs vēl viens pluss kanādiešiem. Visi prasīs tikai un vienīgi zeltu, bet to sasniegt nebūs nemaz tik viegli. Ja mājinieki uzvarēs, viņi to būs pelnījuši.

Zviedrija.

„Uz papīra” zviedriem ir sabalansētāks sastāvs. Vārtsargs Jakobs Markstroms bijis pārliecinošs visu čempionāta laiku. No 109 metieniem ielaidis tikai piecus! Viņam būs jābūt labākajā formā, lai izturētu Kanādas uzbrucējus. Noteikti ir labākais vārtsargs, tiesa, vēl priekšā pēdējā pārbaude.

Viktors Hedmans cīnās ar Džonu Tavaresu par pirmo drafta pozīciju. Pēdējais noteikti bijis iespaidīgāks, taču nav šaubu, ka arī Hedmans ir ļoti meistarīgs spēlētājs. Zviedru aizsardzībā izcēlies cits hokejists – Ēriks Karlsons. Viņš ir rezultatīvākais ar 9 punktiem (2+7), kā arī lielisks lietderības koeficients +7. Karlsona prasme piespēlēt un cīnīties vairākumā vairojusi Zviedrijas panākumus. Komanda ielaidusi tikai sešas ripas piecos mačos, kas ir fantastisks rādītājs.

Zviedru uzbrucējiem jāspēlē pāri savām robežām, ja vēlas izcīnīt augstākā kaluma medaļu. Mikaels Baklunds ir labākais vārtu guvējs vienībā – viņam 5 precīzi raidījumi. Taču kanādiešu uzbrukuma potenciāls ir krietni lielāks. Skandināviem būs jādara tas pats, kas krieviem – jāsalauž mājinieku aizsardzība ar ātrumu un labām piespēlēm, kā arī jācer, ka Tokarskis turpinās spēlēt nestabili.

Paredzams, ka zviedriem būs ļoti grūti sadzīvot ar skatītājiem. Galu galā neviens no šiem hokejistiem nav spēlējis arēnā, kur 20000 līdzjutēji atbalsta pretiniekus. Viņiem jācenšas izmest no galvas tas, ka kanādieši uzvarējuši pēdējos četrus turnīrus. Daudz ko izšķirs psiholoģija.

Ziņa tapusi, pateicoties Starptautiskās Hokeja federācijas mājaslapā publicētās informācijas.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites