Kategorijas | Ziņas

„Rīga 2000” uzvar pēcspēles metienos

Šovakar Baltkrievijas atklātajā čempionātā uzvaru no latviešu klubiem izcīnīja vienīgi „Rīga 2000”, kas „bullīšos” uzveica Daugavpils „Latgali”.

Tā kā Rīgas komanda nav īsti labākajā sastāvā, kā arī Daugavpils „Latgalei” šī sezona nav no veiksmīgajām, cīņa solījās būs visai saspringta. Tā arī bija. Mača 13. minūtē daugavpilieši izmantoja to, ka Kārlis Rožkalns atradās uz noraidīto soliņa, gūstot vārtus. Ar precīzu metienu izcēlās Donatas Kumeļauskas. Piecas minūtes vēlāk jau gavilēja viesi – pateicoties Ronaldam Cinkam, tablo rādīja 1:1.

Līdz pamatlaika beigām komandas ar vārtu guvumiem neizcēlās, tātad viss bija jānoskaidro līdzjutēju „saldajā ēdienā” – pēcspēles metienos. Pirmais pie izgājiena ķērās Egidiuss Bauba, kura raidītā ripa nelidoja vārtos. Turpretī „Rīga 2000” hokejists Jānis Straupe bija precīzs. Arī otrajā mēģinājumā mājiniekiem nepaveicās – neprecīzs bija Kumeļauskas. Rīdzinieku otrais mēģinājums arī bija precīzs – Sergeja Pečuras raidītā ripa ielidoja Sergeja Klimentjeva vārtos.

Diemžēl zaudējumu piedzīvojusi Latvijas labākā vienība Baltkrievijā – Liepājas „Metalurgs”, kas piekāpās „Gomeļ” ar 1:2. Pirmais periods aizritēja Gomeļas kluba zīmē. Liepājnieki izpelnījās divtik vairāk noraidījumu, kā arī uz Imanta Legzdas vārtiem krietni vairāk metienu – 2:12. Taču vārti gūti netika. Aleksandrs Gorškovs izvirzīja vadībā „Metalurgu” otrajā trešdaļā, kad uz noraidīto soliņa atradās Andrejs Filičkins. Tiesa gan, „Gomeļ” šāds rezultāts nebija pa prātam. Sergejs Jerkovičs meta precīzi īsi pirms didesmitminūtes beigām. Arī noslēdzošajā periodā krietni pārāki bija mājinieki. Arī šoreiz vairāk metienu – 7:22. Par nelaimi mūsējiem, šoreiz arī ripa atrada ceļu uz vārtiem pēc Mihaila Kļimina metiena. Spēles gala rezultāts 1:2, metienu attiecība 14:41.

Arī „ASK/Ogre” šovakar samierinājās ar minimālu zaudējumu pret Žlobinas „Metallurg” (2:3). Pirmās trešdaļas pašā izskaņā Aleksandrs Kerčs pēc Raivja Brencāna piespēles atklāja rezultātu. Otrajās divdesmit minūtēs sev labvēlīgu spēles gaitu panāca „Metallurg”, gūdami divus vārtus. Vipsirms no Ņikitas Osipova, bet pēc tam no Ērika Veismana. 3:1 pēdējā trešdaļā panāca Dmitrijs Kalačevs. Pirms mača beigām līdz minimumam rezultāta starpību samazināja Andrejs Ignatovičs, kurš realizēja vairākumu. Diemžēl neko vairāk latviešu klubs neiespēja.

Turnīra tabulā vēl aizvien septīto pozīciju ieņem Liepājas vienība, vienpadsmitie ir rīdzinieki, divpadsmitie ogrēnieši, bet pēdējie (četrpadsmitie) – daugavpilieši. Nākamie mači Latviju pārstāvošajām komandām sestdien, 10. janvārī.