Kategorijas | Ziņas

Rīdzinieki atkal uzveic „Latgali”

„Rīga 2000” vienība, tāpat kā pirms pāris dienām, BAČ ietvaros šovakar uzvarēja Daugavpils „Latgali”. Citiem Latvijas klubiem zaudējumi.

Jāatgādina, ka ceturtdien abas vienības jau tikās savā starpā, todien arī uzvarēja Rīgas klubs. Lai gan abām komandām bija vairākas vairākuma iespējas, pirmajā periodā vārti gūti netika. Otrajā trešdaļā lieliska iespēja bija Mihailam Vasiļjevam, taču viņš soda metienu nerealizēja. Uz to Vladimirs Borovkovs atbildēja ar precīzu raidījumu Sergeja Klimentjeva vārtos. Juris Štāls trešā perioda vidusdaļā panāca divu vārtu pārsvaru. Mača 58. minūtē Aleksandrs Fadejevs pārspēja Ervīnu Muštukovu, gūstot „Latgales” pirmo „golu” spēlē. Tieši Štāls bija tas, kurš atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet nepagāja pat minūte, un Ruslans Borisenko rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Daugavpilieši ar visiem spēkiem centās „aizķert” kādu punktu, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Par nelaimi viņiem, nekas neizdevās, sekundi pirms fināltaures Viktors Bļinovs iemeta ripu tukšos vārtos. Gala rezultāts – 4:2.

Diemžēl kārtējo zaudējumu piedzīvojusi Liepājas „Metalurga” vienība, kas ar 0:2 piekāpās citam „Metalurgam” – no Žlobinas. Pirmos divus periodus Dmitrijs Žabotinskis liepājnieku vārtos darbojās lieliski, atsitot visus metienus, kuri oponentiem bija jūtami vairāk. Viņam nācās kapitulēt pašā trešās trešdaļas sākumā, kad precīzi vairākumā meta Romāns Tvrdons. Ēriks Veismans dubultoja pārsvaru sešas minūtes vēlāk. Noteikti jāpiebilst, ka žlobiniešu sastāvā spēlēja arī Agris Saviels, kurš nesen pameta „Rīgu 2000”.

Pārliecinošāks zaudējums „ASK/Ogre” komandai, tā piekāpās „Gomeļ” ar 2:5. Pirmajā periodā „Gomeļ”, kas turnīra tabulā atrodas otrajā vietā, visai ātri guva vārtus, kad precīzs bija Vladislavs Brizgalovs. Divdesmitminūtei tuvojoties vidu Vladislavs Vodolažskis rezultātu uz tablo izlīdzināja. Taču spēles 11. minūtē Brizgalovs iemeta savu otro ripu Mārtiņa Raituma sargātajos vārtos. „Bebri” ļoti izcēlās uz pretinieku fona, nopelnot piecus noraidījumus, kamēr „Gomeļ” – nevienu. Andrejs Ignatovičs izmantoja to, ka Jevgeņijs Salamonovs atradās uz noraidīto soliņa, gūdams vārtus – 2:2. Tomēr „Gomeļ” ne velti atrodas tik augstu čempionāta kopvērtējumā – līdz spēles beigām viņi panāca sev labvēlīgu rezultātu. Ar precīziem metieniem izcēlās Andrejs Makrovs, Andrejs Fiļičkins un Timfejs Fiļins.

Turnīra tabulā „Metalurgs” atkritis uz astoto pozīciju, rīdzinieki ir desmitie, Ogres komanda – divpadsmitie, bet pēdējie – „Latgale” hokejisti. Nākamie mači Latvijas klubiem Baltkrievijas atklātajā čempionātā – 13. janvārī.

„Rīga 2000” – Daugavpils „Latgale” 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Liepājas „Metalurgs” – Žlobinas „Metallurg” 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

„ASK/Ogre” – „Gomeļ” 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)