Kategorijas | Ziņas

Pret baltkrieviem zaudējumi

Vakar Baltkrievijas atklātā čempionāta mačos uzvaru izcīnīja vienīgi Liepājas „Metalurgs” (pret „ASK/Ogri”), pārējām komandām – zaudējumi.

Liepājnieki, kas turnīra tabulā atrodas augstākā pozīcijā, spēja uzveikt Ogres vienību – 3:2. Aigars Mironovičs pirmā perioda 13. minūtē izvirzīja vadībā ogrēniešus, viņam asistēja Aleksandrs Kerčs un Andrejs Ignatovičs. Pašlaik Latvijas spēcīgākā komanda BAČ nedrīkstēja pieļaut šādu mača turpinājumu. Nākamās trešdaļas vidū Dariuss Pliskauskas, pārspēdams Mārtiņu Raitumu, panāca neizšķirtu. Bet Sergejs Daņilovs mazliet vēlāk guva vēl vienus vārtus „Metalurga” labā. „ASK” spēlētājs Vladislavs Vodolažskis izcēlās ar precīzu metienu trešā perioda 7. minūtē, rezultāts 2:2. Tikai 35 sekundes pirms pamatlaika beigām uzvaras vārtus guva Edijs Brahmanis, kurš drīzumā, iespējams, pārcelsies uz Rīgas „Dinamo”. Abām komandām bija piecas vairākuma izspēles, bet neviena no tām netika izmantota.

Daugavpils „Latgale” piedzīvoja zaudējumu „bullīšos” pret Žlobinas „Metallurg” – 1:2. Daugavpiliešu pārsvars metienu skaitā pirmajā periodā atmaksājās – rezultātu atklāja Oļegs Koreškovs. Konstantīns Durnovs mača vidusdaļā spēja izlīdzināt rezultātu, pārspēdams Sergeju Klimentjevu. Tā kā vairāk vārti netika gūti ne trešajā trešdaļā, ne papildlaikā, līdzjutēji sagaidīja „saldo ēdienu” jeb pēcspēles metienu sēriju. Pirmais meta žlobinietis Genādijs Savilovs, kurš bija precīzs. Arī „Latgales” hokejists Donatas Kumeļauskas spēja būt meistarīgāks par oponentu vārtsargu Arunu Aleiņikovu. Otrie piegājieni abām vienībām beidzās ar vārtsargu triumfu. Diemžēl trešajā Aleksejs Jefimenko bija precīzs, bet daugavpilietis Oļegs Koreškovs – ne.

Savukārt „Rīga 2000” atzina „Gomeļ” pārākumu ar 1:3. Lai gan pirmajā divdesmitminūtē vārti gūti netika, otrais bija gana veiksmīgs latviešu pretiniekiem. Valentīns Oļeckis, divreiz pārspēdams Ervīnu Muštukovu, savai komandai nodrošināja visai pārliecinošu pārsvaru. Mača 55. minūtē Jurijs Jeļisenko palielināja „Gomeļ” pārsvaru, bet ar goda vārtiem izcēlās Jānis Straupe. Latviešu pretinieki izteikti „nomētāja” mūsējos, metienu attiecība – 53:18.

Liepājnieki turnīra tabulā ieņem astoto pozīciju, rīdzinieki ir vienpadsmitie, ogrēnieši divpadsmitie, bet Daugavpils hokejisti – četrpadsmitie. Nākamie mači mūsējiem rīt, 15. janvārī.

Liepājas „Metalurgs” – „ASK/Ogre” 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Žlobinas „Metallurg” – Daugavpils „Latgale” 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0)

„Gomeļ” – „Rīga 2000” 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)