Kategorijas | NHL, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

NHL Zvaigžņu spēle skaitļos

Pirms Nacionālās Hokeja līgas (NHL) Zvaigžņu spēles, kura notiks 25.janvārī Kanādas pilsētā Monreālā, ir apkopoti daži interesanti statistikas dati, kuros redzams, ka agrāk šajās spēles dominējusi aizsardzība, toties šobrīd tās kļuvušas par ļoti rezultatīvām.

0,68 – tik vārtus vidēji spēlē ielaidis Ņujorkas “Rangers” vārtsargs Žils Villemūrs, kas piedalījies trijās NHL Zvaigžņu spēlēs. Tas ir visu laiku labākais rādītājs starp vārtsargiem, kas nospēlējuši divas vai vairāk spēlēs, kā arī starp tiem, kuri nospēlējuši vismaz 60 minūtes.

1 – “sausās” spēles Zvaigžņu spēļu vēsturē – rādītājs, kas tuvākajā laikā diezin vai palielināsies. Monreālas “Canadiens” komanda 1967. gada NHL All Star spēlē ar 3:0 pieveica “Zvaigžņu komandu”, kuru veidoja pārējo klubu hokejisti. Šī bija pēdējā “oriģinālā sešnieka” ēras spēle un pirmā, kas notika sezonas vidū, nevis pirms sezonas.

2 – vismazākais gūto vārtu skaits Zvaigžņu spēles vēsturē. 1952. gada mačs Detroitā starp Pirmo un Otro zvaigžņu komandu beidzās neizšķirti 1:1.

3 – Astoņpadsmit gadus veci hokejisti, kuri piedalījušies Zvaigžņu spēlē. Toronto “Maple Leafs” hokejists Flemings Makkels (18 gadi, pieci mēneši un 13 dienas 1947. gadā), un Detroitas “Red Wings” hokejists Lerijs Hillmens (18 gadi, seši mēneši un 27 dienas 1955. gadā) spēlēja, kā iepriekšējās sezonas Stenlija kausa ieguvēju pārstāvji. Vienīgais, kurš piedalījās All Star spēlē, esot astoņpadsmit gadus vecs, pēc 1968. gada Zvaigžņu spēļu formāta maiņas bijis detroitietis Stīvs Aizermens, kas 1984.gada spēlē bija 18 gadus, astoņus mēnešus un 22 dienas vecs.

4 – visvairāk rezultativitātes punktu vienā trešdaļā. Veins Greckis 1983. gadā guva četrus vārtus trešajā periodā, bet desmit gadus vēlāk pirmajā periodā Maiks Gārtners guva trīs vārtus un atdeva vienu piespēli, kamēr Edams Outss izdarīja četras rezultatīvas piespēles.

5 – hokejisti, kas guvuši četrus vārtus vienā Zvaigžņu spēlē. 1983. gadā Greckis kļuva par pirmo, kuram tas izdevies, bet Denijam Hītlijam tas izdevās 2003. gadā. Greckis ir vienīgais, kurš guvis četrus vārtus vienā trešdaļā, bet Hītlijs guva četrus vārtus pamatlaikā un vienus pēcspēles metienu sērijā.

6 – vairāk rezultativitātes punktu vienā Zvaigžņu spēlē. 1988. gadā Sentluisā Pitsburgas “Penguins” uzbrucējs Mario Lemjē guva trīs vārtus un atdeva trīs piespēles, bet Monreālas “Canadiens” zviedru uzbrucējs Matss Neslunds asistēja visiem pieciem Lemjē vārtu guvumiem un kopumā sakrāja piecas piespēles, kas arī ir All Star spēles rekords.

7 – visvairāk vārtu vienā periodā, kas izdevās Velsas konferences komandai 1990. gada mačā Pitsburgā. Septiņas komandas (pēdējā no tām – Rietumu komanda 2007. gada Zvaigžņu spēles otrajā trešdaļā) guvušas pa sešiem vārtiem vienā periodā.

8 – sekunžu skaits, kas bija nepeiciešams, lai viena komanda visātrāk gūtu divus vārtus pēc kārtas Zvaigžņu spēlē. Turklāt to iespēja viens hokejists – kanādietis Ouvens Nolans, kas 1997. gadā Rietumu konferences komandas labā guva divus vārtus otrā perioda beigās.

9 – pēc kārtas aizvadītās spēles vārtos. To iespēja Glens Hols, piedaloties Zvaigžņu spēlēs no 1960. līdz 1969. gadam. Tāpat viņam pieder rekords nospēlēto minūšu skaita ziņā (540) un 13 dalības reizēs.

10 – visvairāk metienu pa vārtiem Zvaigžņu spēlē. 1955. gadā desmit metienus izdarīja Ērls Rībels, bet 42 gadus vēlāk to atkārtoja Nolans. Lai gan Nolans guva vairāk vārtu (trīs pret diviem), tomēr viņa komanda zaudēja (7:11), kamēr Rībela pārstāvētā “Red Wings” izcīnīja uzvaru ar 3:1.

12 – sekundes, kas bija nepieciešamas, lai Riks Nešs 2008. gada Zvaigžņu spēlē Atlantā gūtu pirmos vārtus. Nešs pārspēja iepriekšējo rekordu (19 sekundes), kas kopš 1950. gada piedērēja “Red Wings” uzbrucējam Tedam Lindsejam.

13 – Zvaigžņu spēles, kas aizvadītas Monreālā, ieskaitot gaidāmo maču šogad. Pirmās 12 notika leģendārajā “Forum” arēnā, sākot ar maču Hovija Morenca piemiņai. Kopš tā laika tikai 80-jos gados Monreālā nenotika Zvaigžņu spēles.

15 – gadi, cik pagājuši kopš par Zvaigžņu spēles vērtīgāko spēlētāju tika atzīts vārtsargs. Pēdējoreiz tas notiks 1994. gadā, kad par MVP atzina Ņujorkas “Rangers” amerikāņu vārtsargu Maiku Rihteru, kurš aizvadīja otro periodu, bet visā mačā Austrumu komanda uzvarēja ar 9:8.

16 – gadi, cik pagājuši kopš pēdējās Zvaigžņu spēles Monreālā. Tāpat šis skaitlis apzīmē uzvarētāju komandas (Austrumu) gūto vārtu skaitu šajā mačā (16:6).

21 – sekundes, cik bija atlikušas līdz mača beigām, kad pagājušā gada “Zvaigžņu spēlē” Marks Savārs nodrošināja Austrumu komandai uzvaru (8:7). Šie bija visvēlāk gūtie uzvaras vārti Zvaigžņu spēļu vēsturē.

23 – Zvaigžņu spēles, cik aizvadījis Gordijs Hovs, un tas ir vairāk nekā jebkuram citam. Tāpat Hovs ir vecākais hokejists (51 gads, desmit mēneši un piecas dienas), kas piedalījies Zvaigžņu spēlē. Tas notika 1980. gadā Detroitā, kad Hovs pārstāvēja Hārtfordas “Whalers” klubu.

26 – tik vārtu tika gūts 2001. gada Zvaigžņu spēlē, kas ir rekords. Bils Gerins guva trīs vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, kļūstot par vērtīgāko mača spēlētēju, bet Ziemeļamerikas komandas Denverā ar 14:12 pieveica Eiropas hokejistu komandu.

31 – tik vārtus Zvaigžņu spēļu vēsturē zaudējis leģendārais Patriks Ruā, kurš piedalījies 11 mačos, nospēlējot 250 minūtes – vairāk nekā jebkurš cits vārtsargs. Ruā, kura formas krekla 33. numuru 22. novembrī iemūžināja pie Monreālas kluba arēnas griestiem, kā pamatvārtsargs uzsāka desmit no 11 Zvaigžņu spēlēm.

40 – pirms tik ilga laika pirmo reizi savā starpā tikās Austrumu un Rietumu konferenču komandas. Rietumu komanda ar Minesotas “North Stars” hokejista Kloda Larouza pūlēm trīs minūtes līdz cīņas beigām izlīdzināja rezultātu (3:3).

102 – visvairāk pa vārtiem izdarītu metienu vienā Zvaigžņu spēlē. Austrumu komanda, kas 1994. gada mačā Ņujorkā uzvarēja ar 9:8, izdarīja 56 metienus, bet rietumnieki – 46.

395 – hokejisti pirmajās 56 Zvaigžņu spēlēs, kas dzimuši Kanādā. ASV dzimušo All Star spēles dalībnieku skaits sasniedz 55 hokejistus, bet trešajā vietā šajā rādītājā ar 27 spēlētājiem ir Krievija.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites