„Latgale” atkal uzvar

Vakar Baltkrievijas atklātajā čempionātā uzvaru pār Žlobinas „Metallurg” izcīnījusi Daugavpils „Latgale” vienība.

Jau ar mača pirmajā minūtēm daugavpilieši, kas spēlēja mājās, bija aktīvi. Rezultātu Egidijs Bauba atklāja ceturtajā minūtē, bet to vairākumā dubultoja Lukašs Peks. Līdz perioda beigām Kristiāns Peļš nopelnīja savu trešo punktu, palielinot rezultāta starpību. „Latgale” tobrīd atradās divu vīru vairākumā.

Pirmos vārtus žlobiniešu guva tikai otrajā trešdaļā, kad rezultatīvs bija Romāns Tvrdons. Mača 34. minūtē Igors Fjodorovs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Taču Vadims Vabiševičs atzīmējās ar precīzu metienu, panākdams 4:2. Valentīns Feoktistovs Minūti pirms mača beigām, atrodoties mazākumā, Vabiševičs guva otro panākumu spēlē. Gala rezultāts 6:2.

Mačā krietni vairāk noraidījumu saņēma „Metallurg” hokejisti. Arī metienu skaits pozitīvs latviešiem – 51 pret 32. Šī bija jau otrā spēle, kur Daugavpils klubs pieveic vienu no līgas līderiem.

Arī otra komanda BAČ, kas vakar spēlēja, izcīnīja uzvaru. Liepājas „Metalurgs” ar 5:4 pārspēja „Gomeļ”.

Fantastisks pirmais periods izvērtās liepājniekiem. Pat minūte nebija pagājusi, kad aiz vārtiem iedegās sarkanā lampiņa. Māris Grāvītis bija pārspējis Dmitriju Miļčakovu. 56 sekundes vēlāk Dariuss Pliskausks panāca jau 2:0. Sergejs Daņilovs bija tas, kura raidītā ripa perioda laikā trešo reizi ielidoja vārtos. Valērijs Fiļimonovs noslēdza trešdaļu ar vārtu guvumu.

„Gomeļ” mazliet reabilitējās nākamajā divdesmitminūtē. Andrejs Andrievskis izcēlās ar precīzu metienu, pāris minūtes vēlāk arī Mihails Kļimins. Taču Fiļimonovs viesiem neļāva atgūt pārlieku lielas cerības, gūdams otro „golu” mačā. Jevgeņijs Salomonovs vēlreiz atjaunoja divu vārtu deficītu, 5:3. Baltkrievu klubs noslēdzošā perioda trešajā minūtē samazināja deficītu līdz minimumam, taču neizšķirtu panākt neizdevās. Pat ar sešiem laukuma spēlētājiem teju divu minūšu ilgumā. Interesanti, ka krietni vairāk metienu pa vārtiem izdarīja „Gomeļ” vienība – 38:25.

Turnīra tabulā liepājnieki ir septītiem, bet daugavpilieši (vismaz pagaidām) ieņem pēdējo pozīciju. Nākamie mači Latviju pārstāvošajiem klubiem rīt.

Daugavpils „Latgale” – Žlobinas „Metallurg” 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Liepājas „Metalurgs” – „Gomeļ” 5:4 (4:0, 1:3, 0:1)