Liepāja uzveic Žlobinu

Šovakar Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā Liepājas “Metalurgs” pārspēja Žlobinas “Metallurg” ar 5:2, Daugavpils “Latgalei” minimāls zaudējums.

Šajā spēlē visu pirmie veica liepājnieki – gan izpelnījās noraidījumu, gan guva vārtus. Pirmās trešdaļas vidū Valērijs Fiļimonovs bija pārāks par oponentu vārtsargu Arūnu Aļeiņikovu. Pārāk ilgi gan latvieši vadību nenoturēja. Agris Saviels, kurš šosezon vēl spēlēja “Rīga 2000” rindās, izlīdzināja rezultātu četras minūtes vēlāk.

Otrais periods aizritēja zem mājinieku zīmes – vispirms Sergejs Teļuškins izmantoja divu vīru vairākumu, bet mazliet vēlāk pārsvaru dubultoja Vents Feldmanis. Liepājas klubs pat izvirzījās vadībā ar trīs vārtiem, kad Sergejs Daņilovs izcēlās ar precīzu raidījumu. Divdesmitminūtei ritot uz beigām, žlobinietis Jegors Curikovs iemeta ripu Dmitrija Žabotinska sargātajos vārtos. Ilggadējais liepājnieks Dariuss Lelens minūti pirms mača fināla arī pieskaitīja gūtos vārtus savam kontam.

Diemžēl tik veiksmīgs mačs neizvērtās Daugavpils “Latgalei”, kas piekāpās “Gomeļ” ar 2:3. Rezultātu atklāja viesi no Baltkrievijas, kuri jau otrajā minūtē izmantoja divu vīru pārsvaru. Daugavpilietis Antons Uļjanovs vēlāk gan panāca neizšķirtu.

Otrajā trešdaļā vārti tika gūti visai vēlu. Jurijs Jeļisenko 15. minūtē atjaunoja “Gomeļ” pārsvaru, taču atkal Latviju pārstāvošajai komandai izdevās atgūties. Egidijs Bauba izcēlās ar rezultatīvu metienu vairākumā. Gan perioda, gan mača pēdējos vārtus guva Dmitrijs Macuļēvičs. “Latgales” vārtus šovakar sargāja Jans Hovans, atvairot 35 metienus.

Liepājnieki, pateicoties uzvarai, pakāpušies turnīra tabulā līdz sestajai ailītei, kamēr pārējie klubi palikuši ierastajās vietās. Nākamās spēles kādai no Latvijas vienībām 30. janvārī.

Liepājas Metalurgs – Žlobinas Metallurg 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Daugavpils Latgale – Gomeļ 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)