Soļa attālumā no Vankūveras (+fotogalerija)

Ar uzvaru pār Ukrainas valstsvienību Latvijas izlase ir vairs tikai soļa attālumā no Vankūveras olimpiskajām spēlēm.

Abas komandas maču iesāka labi noskaņojušās, rādot vienlīdz labu sniegumu. Pateicoties mūsējo vārtsarga Sergeja Naumova veiksmīgajai darbībai,  ātrajā uzbrukumā Konstantīns  Kasiančuks neguva vārtus.  Latvieši perioda laikā četras reizes pēc kārtas  izpelnījās noraidījumus, par ko nācās arī samaksāt. Ceturtajā reizē ukraiņu aizsargs Andrijs Srjubko ar spēcīgu metienu no zilās līnijas atklāja rezultātu.

Otrā trešdaļā iepriecināja sanākušos 8250 skatītājus. Šoreiz mūsējie trīs reizes pēc kārtas izspēlēja vairākumu, tiesa, nevienā no tiem neiebakstot ripu vārtu četrstūrī. Neviens no raidījumiem neļāva pārspēt oponentu vārtu vīru Igoru Karpenko. Taču tas viss līdz 25. minūtei, kad Miķelis Rēdlihs asistēja Mārtiņa Karsuma trešajiem vārtiem šajā turnīrā. Ukrainas vienībai bija vairākas iespējas atkal atgūt pārsvaru, bet ko tas līdzēja, ja aizsargs Dmitrijs Tolkunovs nespēja precīzi piespēlēt? Viņa raidītā ripa iestrēga Rēdliha slidās, latvietis savāca ripu un meistarīgi guva vārtus. Fani eksplodēja, bet ukraiņiem garastāvoklis nebija no tiem labākajiem.

Oponenti joprojām bija bīstami, taču vārtu guvums manāmi atviegloja mūsējos. Vēl jo vairāk – pēc Aigara Ciprusa metiena no zilās līnijas trešajā periodā, atlēkušo ripu savāca Aleksandrs Ņiživijs, kurš panāca jau 3:1. Spēlei tuvojoties uz beigām, Ukrainas galvenais treneris Oleksandrs Seukands izlēma vārtsargu mainīt pret sesto laukuma spēlētāju. Lēmums vainagojās ar augļiem – vairāk nekā minūti pirms fināltaures Sergijs Klimentjevs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Rezultāts 3:2 pretiniekiem viesa cerības. Tās gan izplēnēja, kad Jānis Sprukts ieraidīja ripu tukšos vārtos. Šāds iznākums liedz ukraiņiem tikt uz olimpiādi – rītdienas spēļu rezultāti to vairs neizmainīs.

“Mūsu spēlētāji centās, cik vien spēja, taču ir ļoti grūti uzveikt tādu komandu kā Latvija,” pēc cīņas izteicās Seukands. “Otrais latviešu gols bija tīrākā dāvanu, ko nedrīkstējām pieļaut.”

Vislabākajā situācijā šobrīd ir mūsējie. Nākamajiem pretiniekiem itāļiem Latvijas izlase jāuzvar pamatlaikā ar jebkādu rezultātu, ja ukraiņi nespēs uzveikt Ungāriju. Ja Ukrainai tas tomēr izdodās, karstasinīegajiem dienvidniekiem jāizcīna uzvara vismaz ar divu vārtu pārsvaru. Visos citos gadījumos uz Vankūveru brauks latvieši.