Mērķis sasniegts!

Izcīnot uzvaru arī pēdējā olimpiskās kvalifikācijas mačā pret Itāliju (4:1), Latvijas izlase rezervējusi sev vietu nākamā gada olimpiādē Vankūverā.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm 10000 fanu atbalstītie latvieši centās oponentus pārspēt ar ātriem uzbrukumiem. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja no Mārtiņa Cipuļa gan tika atvairīta. Devītajā minūtē beidzot tika atklāts rezultāts – Jānis Sprukts apslidoja vairākus pretinieku aizsargus, atdeva piespēli Ģirtam Ankipānam, kurš meta nekļūdīgi. Ilgi nebija jāgaida līdz tablo rādīja jau 2:0 par labu mūsējiem. Cipulis, izcīnot ripu pēc paša metiena, guva vārtus. Neilgi pirms perioda beigām iespēja iemest ripu Sergeja Naumova sargātajos vārtos bija itāļiem, taču viņi neizmantoja apjukumu vairākumā.

Otrā trešdaļa iesākās visai vienmuļi, komandas spēlēja līdzīgu spēli, itāļi pat visai ilgi uzturējās latviešu aizsardzības zonā. Taču ko gan tas līdz, ja mums ir tāds spēlētājs kā Mārtiņš Karsums? Divdesmitminūtes vidusdaļā AHL kluba Providensas “Bruins” līderis, Latvijai atrodoties mazākumā, izrāvās uz vārtiem, apspēlēja aizsargu un meistarīgi pārspēja arī vārtu vīru Tomasu Tragustu, raidot ripu starp kājsargiem. Itāļi gan centās oponēt soģiem, ka Karsums pārkāpis noteikumus pret aizsargu, tomēr tas tiesnešu lēmumu nemainīja.

Diemžēl ne pārāk veiksmīgi iesākās trešais periods. Itāļi pēc uzvarēta iemetiena apsteidza mūsu aizsardzības spēlētājus un guva savus pirmos vārtus mačā. Rezultatīvs izrādījās Džulio Skandella. Itāļi sajuta cerību stariņu, taču tam priekšā nostājās Lauris Dārziņš. Viņš pēc Ankipāna un Sprukta piespēlēm izrādījās pārāks par Tragustu. Šāds rezultāts saglabājās līdz pat fināltaurei, kas nozīmēja tikai vienu – trešo olimpiādi pēc kārtas. Arī pirms četriem gadiem Latvija triumfēja mājās. Tiesa, toreiz vēl Sporta pilī un krietni vien aizraujošākā cīņā pret baltkrieviem.

“Ļoti labi apzināties, ka atkal brauksim uz olimpiskajām spēlēm,” atzina valstsvienības galvenais treneris Oļegs Znaroks. “Vēlos pateikties gan visiem hokejistiem, gan skatītājiem, kuri mūs ļoti atbalstīja. Mūsu komanda demostrēja skaistu spēli.”

“Latvija aizvadīja patiešām labu maču fantastisku skatītāju priekšā,” izteicās itāļu galvenais treneris Riks Kornačia. “Varu viņus tikai apsveikt ar tikšanu uz Vankūveru. Esmu priecīgs, ka mēs nepadevāmies pat pie rezultāta 3:0 un turpinājām cīnīties. Diemžēl gala rezultāts nebija tāds, kādu vēlējāmies.”

Latvija – Itālija 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Vārtus guva: Ankipāns, Cipulis, Karsums, Dārziņš; Skandella