Kategorijas | NHL, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Sateru ģimene

Sateru ģimene ir leģendāra Ziemeļamerikas hokeja aprindās. Ar ko tad viņi izceļas, par to rakstā.

1970. un 1980. gadu laikā seši brāļi – Braiens, Derils, Duāns, Brents, Ričs un Rons – spējuši aizcīnīties līdz hokeja virsotnei – NHL. Cētri no viņiem šobrīd ir vai nu treneri, vai ģenerālmenedžeri. Interesanti, ka viņiem ir arī septītais brālis Gerijs, kurš, pēc ģimenes locekļu vārdiem, esot bijis labākais spēlētājs no kuplā loka. Tiesa, viņš izvēlējies pelnīt iztiku nevis kā sportists, bet gan ģimenes fermā.

Kopsummā brāļi NHL aizvadījuši vairāk nekā 5000 maču un sešas reizes ieguvuši Stenlija kausu. Arī nākamā Sateru paaudze cīnās, lai izlaustu savu ceļu līdz NHL. Tā, piemēram, Brendons ir Karolīnas “Hurricanes” īpašumā, bet Brets – Kalgari “Flames”.

Slaveno brāļu tēvs Luiss Džons Saters mira 2005. gada 10. februārī 73 gadu vecumā ilgstošas slimības dēļ. Ļoti daudz hokeja pasaulē zināmu personību apmeklēja bēres – Edmontonas “Oilers” ģenerālmenedžeris Kevins Lovs, “Oilers” treneris Kregs Maktavišs, Kalgari “Flames” treneris Maiks Kīnans, slavas zālē iekļuvušais Lenijs Makdonalds un vairāki “Flames” spēlētāji.

Seši brāļi NHL ienāca teju vienā laikā. Visi vispirms junioru vecumā spēlēja Reddīras “Rustlers” vienībā Albertas junioru līgā, bet pēcāk pārvācās uz WHL komandu Letbridžas “Broncos”. Arī Gerijam piedāvāja iet to pašu ceļu, taču augstāk minēto iemeslu dēļ viņš atteicās. Jāsaka gan, ka pēc dažiem gadiem Gerijs kopā arī līdzstrādniekiem kokmateriālu kompānijā loterijā ieguva 10 miljonu ASV dolāru. Taču tagad par katru no viņiem.

Brents.

1980. gada NHL draftā tika izvēlēts pirmajā kārtā ar kopējo 17. numuru (Ņujorkas “Islanders”). Visveiksmīgākais ģimenes pārstāvis hokeja Mekā, kur aizvadīja 1111 maču un guva 829 punktus. Ar “saliniekiem” divreiz ieguva Stenlija kausu, bet pēc karjeras beigām iegādājās Reddīras “Rebels”. Šajā komandā viņš bijis gan galvenais treneris, gan ģenerālmenedžeris. 2001. gadā ar šo WHL vienību Brents ieguva Memoriālo kausu. 2005. un 2006. gadā ieguva zelta medaļu junioru pasaules čempionātā ar Kanādas izlasi, par ko izpelnījās milzum daudz uzslavu, kā arī piedāvājumu no Ņūdžersijas “Devils”. Brents pameta “Rebels”, lai kļūtu par “velnu” galveno speciālistu. Viņa dēls Brendons 2007. gada draftā tika izvēlēts pirmajā kārtā.

Braiens.

Vecākais no brāļiem 1976. gadā tika draftēts ar kopējo 20. numuru, viņš nokļuva Sentluisas “Blues”. NHL aizvadīja 12 sezonas, visas “Blues” sastāvā. Braiens piedalījās trīs zvaigžņu mačos, bet vēlāk strādāja par “Blues”, “Flames” un Čikāgas “Blackhawks” galveno treneri. 1991. gadā Saters ieguva Džeka Adamsa balvu kā sezonas labākais treneris. Ar viņa 11. numuru Sentluisā neviens vairs nespēlēs.

Derils.

Viņu no ģimenes draftēja viszemāk – 11. kārtā Čikāgas “Blackhawks”. Derila karjera nebija pārāk veiksmīga, jo hokejistu nomocīja savainojumi. Tieši tāpēc jau 1987. gadā viņš pievērsās trenera amatam. Derils strādājis tādos klubos kā Sanhosē “Sharks”, “Blackhawks” un “Flames”- pēdējos pat aizvedot līdz 2003./2004. gada sezonas fināliem, kur septiņu maču sērijā piekāpās Tampabejas “Lightning”. Šobrīd pilda menedžera pienākumus, bet dēls Brets ir “Flames” hokejists.

Duāns.

1979. gada NHL draftā viņu ar kopējo 17. numuru izvēlējās “Islanders”. Jau pirmo četru sezonu laikā četras reizes izcīnīja Stenlija kausu. Kopš 2002. gada ir Floridas “Panthers” treneru štābā.

Ričs.

Ričs, kurš ir Rona dvīņubrālis, tika draftēts ar augsto 10. numuru 1982. gadā, to paveica Pitsburgas “Penguins”. 13 gadus ilgajā hokejista karjerā aizvadīja 874 mačus, spēlēdams septiņu vienību sastāvos. Par lielāko sasniegumu tomēr uzskatāms WHL čempiona tituls 1983. gadā.

Rons.

Ronu izvēlējās visaugstāk no brāļiem Sateriem. 1982. gadā Filadelfijas “Flyers” izvēlējās viņu jau ar ceturto kopējo numuru. Arī viņš 1983. gadā ieguva WHL uzvarētāju titulu, bija tās komandas līderis. Un, tāpat kā dvīņubrālis, NHL pārstāvējis septiņus klubus. Rons ir arī vienīgais no brāļiem, kurš profesionālā līmenī spēlējis dzimtās pilsētas vienībā. Sportista gaitas beidza “Flames” sastāvā 2000./2001. gadā. Būdams “Sharks” vienībā, spēlējis brāļa Derila vadībā.

Saprotams, ka ar šādām ģimenes saknēm profesijas izvēlei nevajadzētu būt grūtai. No brāļu radītajiem pēcnācējiem pieci aizrāvušies ar hokeju.

Šons.

Braiena dēls 1998. gada draftā tika izvēlēts ar kopējo 102. numuru 4. kārtā, “Flames”. Taču sapnis par Nacionālo hokeja līgu ir izsapņots. Karjeras sākumā viņš vēl spēlēja ECHL, bet vēlāk pārvācās uz Britu hokeja līgu, kur spēlējis tādu klubu kā Notingemas “Panthers”, Šefildas “Steelers” un Belfāstas “Giants” sastāvos.

Meriks.

Brenta dēls junioru gados cīnījās Albertas hokeja līgā Kemrouzas “Kodiaks” vienībā, taču vēlāk izlēma par labu izglītībai. Viņš iestājās koledžā ASV, bet šobrīd strādā kā videomateriālu speciālists Reddīras “Rebels” – komandā, kura pieder tēvam.

Brendons.

Brenta dēls spēlējis tēva vadībā juniora gados “Rebels” komandā, kā arī Kanādas junioru izlasē 2007. gada supersērijā starp kanādiešu un krievu jaunajiem censoņiem. Karolīnas “Hurricanes” 2007. gadā viņu izvēlējās ar 11. numuru. Pirmais no otrās paaudzes Sateriem, kurš spēlējis NHL. Savus pirmos vārtus “viesuļu” labā guva 2008. gada 23. oktobrī mačā pret Pitsburgas “Penguins”.

Brets.

Derila dēls 2005. gada draftā tika izvēlēts ar kopējo 179. numuru, nokļūdams “Flames” sistēmā. Jau savā debijas mačā pērnā gada 23. decembrī pret Anaheimas “Ducks” atzīmējās ar precīzu metienu, tiekot pie mača trešās zvaigznes goda.

Brodijs.

Duāna dēls vēl nav draftēts NHL, bet cīnās WHL vienībā Letbridžas “Hurricanes”.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites