Rīgas Dinamo pret Mitišču Atlant

Rīgas Dinamo aizvadīja savu 50. spēli KHL regulārajā čempionātā izbraukumā tiekoties ar vienu no līgas līderiem Mitišču Atlant, un līdzīgā spēlē piedzīvoja zaudējumu ar 2:4. Sastāvs, salīdzinot ar uzvarēto spēli pret HK MVD, palika nemainīgs, izņemot vienu, bet ļoti būtisku, pozīciju – vārtsargs. Vārtus sargāt ir uzticēts Ervinam Muštukovam, kurš aizstāja spēles dienā nedaudz apslimušo Sergeju Naumovu.

Spēles sākums pagāja ar zināmu mājinieku pārsvaru, bet pirmais bīstamais moments mačā bija pie Reja Emerija sargātajiem vārtiem, kad 2. minūtē Mārtiņam Cipulim bija divas labas iespējas gūt vārtus, taču pirmo metienu atvairīja vārtsargs, bet otrais lidoja pāri mērķim. Tomēr iniciatīva bija Atlant, kas visai ilgu laiku uzturējās mūsu aizsardzības zonā, un pirmais reālais vārtu gūšanas moments viņiem radās 6. minūtē, bet Ervins Muštukovs spēja saglabāt savus vārtus neieņemtus. Īpaši mājiniekiem nesekmējās arī ar vairākumā izspēli, bet Rīgas Dinamo tikai vienreiz radās iespēja spēlēt vairākumā, un Hartigana maiņai vajadzēja tikai 33 sekundes, lai kā pēc notīm izspēlētu viena vīra pārsvaru – pēc Aleksandra Ņiživija un Krišjāņa Rēdliha piespēlēm Mārtiņam Cipulim atlika tikai trāpīt tukšā vārtu stūrī, ko viņš arī izdarīja – 1:0. Turpinājumā gan iniciatīva jau ļoti pārliecinoši pārgāja Atlantam, bet Dinamo visu uzmanību koncentrēja spēlei aizsardzībā. Šajā aizsardzības un uzbrukuma cīņā labāk veicās Rīgas Dinamo, kas aizsargājās, turklāt veiksmīgi vārtus sargāja Ervins Muštukovs, kuram labi palīdzēja arī aizsargi. Trešdaļas pēdējā minūtē laba iespēja dubultot pārsvaru bija Laurim Dārziņam, bet Emerijs tuvcīņā tomēr izrādījās pārāks un pārtraukumā ejot 1:0 Rīgas Dinamo labā.

Otro periodu arī daudz aktīvāk iesāka Atlant, bet Rīgas Dinamo turpināja spēlēt no aizsardzības. Diemžēl mūsu hokejistu sniegumā arvien biežāk sāka parādīties kļūdas un paviršības, ko mājinieki nekavējoties centās izmantot. 25. minūtē Atlant pēc visai ilga uzbrukuma izdarīja metienu uz vārtiem un Ņesterovs pirmais bija pie Muštukova atsistās ripas un 1:1. Arī turpinājumā Atlant uzbruka, un Muštukovam darba bija pilnas rokas. 31. minūtē Hosam bija laba iespēja no vārtu priekšas atkal vadībā izvirzīt rīdziniekus, bet viņa metienu atvairīja Rejs Emerijs. Diemžēl nākamajā Atlant pretuzbrukumā 32. minūtē pēc vairākām kļūdām un rikošetiem savā zonā Mozjakins jau vadībā izvirzīja Atlant – 2:1. 37. minūtē kļūda savā zonā saspēlējoties aizsargiem K. Rēdliham un Pujacam ļāva uz randiņu ar Muštukovu aizskriet Antonam Lazarevam, kura metienu vārtu augšējā stūrī mūsu vārtsargs bija bezspēcīgs atvairīt. Spēles galvenais tiesnesis Bulanovs gan vēl noskatījās video atkārtojumu, taču vārtus ieskaitīja un rezultāts kļuva 3:1 mājinieku labā. Atlant pārsvars 2. periodā bija visai iespaidīgs (metieni 15-6 viņu labā), taču žēl, ka visi trīs vārti tika zaudēti pēc muļķīgām kļūdām aizsardzībā.

Trešajā periodā aktīvāk uzbrukumā gāja Rīgas Dinamo, bet Atlant sāka uzmanīgāk spēlēt savā un viduszonā, uzbrukumā lielāku uzsvaru liekot uz pretuzbrukumiem. 48. min vairākumā bija vairākas iespējas gūt vairākumā Elisonam, Cipulim, taču viņu metienus atvairīja Emerijs. 53. minūtē Ervins Muštukovs divās epizodēs izglāba komandu no 4. vārtu zaudējuma, bet kopumā pēdējo trešdaļu nedaudz aktīvāki bija Rīgas Dinamo hokejisti, taču mājinieki ļoti prātīgi aizsargājās un pie pirmās izdevības devās pretuzbrukumos. Pēdējā minūtē nevajadzīgu noraidījumu nopelnīja Duvijs Vestkots, bet Koroļuks ar patālu metienu starp kājsargiem ceturto reizi sarūgtināja Muštukovu. Tūdaļ gan iespēja spēlēt vairākumā radās arī mūsējiem un 15 sekundes līdz spēles beigām tiesnesim pat nācās vēlreiz slidot skatīties video atkārtojumu, šoreiz gan pēc Marka Hartigana metiena vairākumā un vārti pēc ilgākas pauzes tika ieskaitīti, un līdz ar to beigu rezultāts bija 4:2. Par labāko mūsu komandā tika atzīts vārtsargs Ervins Muštukovs.

Rīgas Dinamo sastāvs: Muštukovs (Naumovs); Novāks – Vestkots, Elisons – Ankipāns – Hosa; Pujacs – Kr. Rēdlihs, Hartigans – Cipulis – Ņiživijs; Galviņš – Sotnieks, Bērziņš – Dārziņš – M. Rēdlihs; Sorokins, Cipruss – Širokovs – Straupe.

Mitišču Atlant – Rīgas Dinamo 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)