“Dinamo” pārāki par “Sibirj”

Šovakar pirmajā no piecām pēdējām regulārā čempionāta spēlēm Rīgas “Dinamo” mājās ar 6:4 uzveica Novosibirskas “Sibirj”.

Jau mača otrajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā, kad ar precīzu metienu noslēdzās Marka Hartigana izgājiens. Mazliet vēlāk no Kristapa Sotnieka nūjas ripa tika raidīta ārpus laukuma, par ko nācās samaksāt – ar vārtu zaudējumu. Aleksejs Tertišnijs panāca neizšķirtu. “Dinamieši” gan ar to nebija mierā un perioda vidū atkal izvirzījās vadībā. Aleksandrs Ņiživijs guva vārtus pēc Krišjāņa Rēdliha un Mārtiņa Cipuļa piespēlēm. 25 sekundes pirms trešdaļas beigām iepriecināt skatītājus izdevās Ģirtam Ankipānam, kurš panāca 3:1.

Arī otrajā periodā turpinājās uzbrukuma hokejs. Mača 33. minūtē jau triju vārtu pārsvaru panāca Marsels Hosa, bet krievi nebija gatavi padoties. Divas minūtes vēlāk Jevgeņijs Muratovs liek kapitulēt Sergejam Naumovam. Neilgi pirms perioda beigām “Sibirj” hokejsitus sarūgtināja Krišjānis Rēdlihs, bet piecas sekundes pirms perioda beigām Jevgeņijs Lapins guva Novosibirskas vienības trešos vārtus spēlē.

Trešais periods iesākās ar Hartigana spriedelēšanu ar tiesnešiem, par ko saņēma 10 minūšu sodu. Arī turpmākajā laikā komandas apmainījās ar vairākiem noraidījumiem. Cīņas 56. minūtē līdz minimumam rezultāta starpību samazināja Ivans Čerņiks, pēc kā uzreiz pusminūtes pātraukumu pieprasīja rīdzinieki. Viesi vēl centās paglābties, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas augļus nedeva. Pie tam Hartigans vēl ieraidīja ripu tukšos vārtos, pieskaitot “Dinamo” kontam turnīra tabulā trīs punktus.

Atgādināšu, ka mūsējiem vēl priekšā četras spēles “Arēnā Rīga”, nākamā jau rīt, vēlreiz pret “Sibirj”.

Rīgas “Dinamo” – Novosibirskas “Sibirj” 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)

Vārtus guva: Marks Hartigans (x2), Aleksandrs Ņiživijs, Ģirts Ankipāns, Marsels Hosa, Krišjānis Rēdlihs; Aleksejs Tertišnijs, Jevgeņijs Muratovs, Jevgeņijs Lapins, Ivans Čerņiks.