Rīgas Dinamo piektā uzvara pēc kārtas

Šodien, Rīgas Dinamo aizvadīja savu priekšpēdējo spēli KHL regulārajā čempionātā, Arēnā Rīga tiekoties ar Habarovskas Amur, un izcīnīja uzvaru grūtā mačā ar 2:1. Spēles liktenis jau bija izšķirts pirmajā periodā, kad arī tika gūti visi 3 vārti. Nepatīkami bija tas, ka 3. periodā pleca savainojumu atsvaidzināja Armands Bērziņš.

Treneri uz šo spēli 4. maiņā bija pieteikuši fārmkluba uzbrucējus Ronaldu Cinku un Sergeju Pečuru, bet pretējā virzienā uz fārmklubu tika aizsūtīts Gints Meija. Savukārt, kā 7. aizsargs spēlēja Kristaps Sotnieks. Uzbrucēju trijnieku virknējumi palika tādi paši kā pabeidza iepriekšējo maču, bet vārtus sargāt uzticēts bija Sergejam Naumovam.

Spēles sākums visai vētrains padevās Rīgas Dinamo, jo jau pēc nospēlētas nepilnas pusotras minūtes Miķelis Rēdlihs kā stāvošu apspēlēja pretinieku aizsargu un izrāvās vienatnē uz Amur vārtiem, viņa metienu gan Borisovs atvairīja, bet atlēkušo ripu tukšos vārtos raidīja klāt pieslidojušais Armands Bērziņš. Pēc divām minūtēm mūsu pirmā maiņa noorganizēja ātru uzbrukumu, un Aigars Cipruss aizslidojis aiz vārtiem izdarīja ļoti precīzu piespēli Ģirtam Ankipānam, kurš no pusotra metra attāluma raidīja ripu starp viesu vārtsarga kājsargiem – 2:0. Tik straujš un rezultatīvs sākums daļēji nokautēja  pretiniekus, un ļāva pāragri nomierināties mūsējiem. Tomēr Amur visai ātri atguvās un spēlējot skaitliskajā vairākumā pat vairākas reizes izdarīja metienus pa Sergeja Naumova sargātajiem vārtiem, tomēr pirmajās 20 minūtēs Rīgas Dinamo demonstrēja pārliecinošāku sniegumu nekā pretinieki, turklāt aktīvi uzbrukumā spēlēja visas četras maiņas, ieskaitot jaunpienācējus no fārmkluba Pečuru un Cinku. Diemžēl 16. minūtē, brīdī, kad laukumā atradās mūsu ceturtā maiņa pret sāncenšu pirmo, mūsējie nokavēja viesu ātru ieslidošanu zonā un vispārējā jūklī pēc piespēles no aizvārtes Krivonožkins raidīja ripu jau pilnīgi tukšos vārtos – 2:1. Sergejs Naumovs šajā epizodē bija nedaudz pa tālu izslidojis no vārtiem, bet Vestkots nespēja patraucēt sāncensim izdarīt metienu.

Otrās trešdaļas sākumā joprojām mūsu hokejisti aktīvāk apdraudēja pretinieku vārtus un vairākās epizodēs viesu vārtsargam nācās demonstrēt savu meistarību. Līdz pat spēles vidum mūsu hokejisti droši kontrolēja spēles gaitu, ik pa brīdim neaizmirstot arī patraucēt Borisova mieru. Taču jau otrā perioda otrajā pusē Rīgas Dinamo hokejistu darbības jau bija pamanāma paviršība, un to nekavējoties centās izmantot viesi. Lai kaut ko mainītu savu padoto darbībā Jūliuss Šuplers atkal ķērās pie uzbrucēju virknējumu mainīšanas – pirmajā maiņā pie Hosas un Ankipāna tika atgriezts Elisons, bet pie Hartigana un Cipuļa tika pārcelts Širokovs, savukārt Cipruss tika nobīdīts uz 4. maiņu, kura laukumā parādījās ļoti reti. Spēles 39. minūtē notika iespējams šī mača svarīgākā epizode – Bērziņa maiņa aizrāvusies uzbrukumā palaida Amur pretuzbrukumu un viesi izgāja 3 pret 2 mūsējiem, ko viesi arī veiksmīgi izmatoja. Ar divām piespēlēm atstājot bezspēcīgi uz ledus guļot gan aizsargus, gan vārtsargu un no tuvas distances ripa tika ieraidīta jau tukšos vārtos, taču Amur hokejistus priecāšanos pārtrauca mača galvenais tiesnesis Vjačeslavs Bulanovs (tiek uzskatīts par vadošo Krievijas hokeja tiesnesi), kurš pēc video atkārtojuma noskatīšanās par izbrīnu visiem klātesošajiem nolēma vārtus neieskaitīt, pamatojot to ar to, ka Amur uzbrucējs vārtu gūšanas brīdī atradies vārtu laukumā. Katrā ziņā visai strīdīga epizode un to pēc spēles norādīja arī viesu galvenais treneris Anatolijs Jemeļins.

Trešajā periodā Rīgas Dinamo pārgāja uz spēli ar trim maiņām, turklāt lielāka uzmanība tika pievērsta savu vārtu drošībai, uzbrukumā uzsvaru liekot uz pretuzbrukumiem, kuri reizi pa reizei iznāca visai asi. Savukārt, Amur hokejistiem nekas cits neatlika kā doties uzbrukumā, ko viņi arī darīja. Turklāt mūsu hokejisti pelnot noraidījumus un pieļaujot arī vairākas kļūdas savu vārtu tuvumā deva Amur papildus cerības uz izglābšanos. Tomēr neskatoties uz visiem viesu centieniem, ieskaitot vārtsarga nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju, rezultāts tā arī palika nemainīgs 2:1, un Rīgas Dinamo svinēja savu 5. uzvaru pēc kārtas. Jau rīt (26. februārī) Rīgas Dinamo aizvadīs pēdējo KHL regulārā čempionāta spēli, vēlreiz tiekoties ar Habarovskas Amur, un pēc šīs spēles tad arī beidzot kļūs skaidrs ar ko un kad mūsējiem būs jātiekas izslēgšanas spēļu 1. kārtā.

Rīgas Dinamo sastāvs: Naumovs (Pruseks); Novāks – Vestkots, Ankipāns – Cipruss – Hosa; Galviņš – Sorokins, M. Rēdlihs – Bērziņš – Dārziņš; Laviņš – K. Rēdlihs, Cipulis – Hartigans – Elisons; Sotnieks, Širokovs – Cinks – Pečura.

Habarovskas Amur: Borisovs (Moss); Šulakovs – Kostjučenoks, Kopeikins – Nīlanders – Krivonožkins; Kuhtinovs – Seļezņovs, Belkins – Belovs – Juņkovs; Lempmens – Prets, Gutovs – S. Sevastjanovs – M. Sevastjanovs; Baško, Juškovs – Ignatuškins – Sarmatins.

Teksts / foto: dinamoriga.eu