“Latgale” iesāk ar uzvaru

Latvijas čempionāta pusfinālā pārsteigumu sagādāja Daugavpils “Latgale” , kas pēcspēles metienos pārspēja “Liepājas Metalurgu” ar 3:2.

Spēli apņēmīgāk iesāka viesi, kas metalurgu vārtsargam Žabotinskim pirmajās minūtēs lika krietni pasvīst. Viesu vārtos Kļimentjevs tieši pretēji – bija palicis gandrīz bez darba.

Laba iespēja atklāt rezultātu bija Brahmanim, kurš pārlieku ilgi izrīkojās ar ripu, kamēr sāncenšu vārtsargs bija nokritis uz ledus, kā arī Mamonovam, pēc kura metiena ripas ceļu uz vārtiem kavēja pretinieka kāja.

Arī otrajā periodā metalurgiem bija teritoriālais pārsvars, bet ripu nekādi neizdevās ripu iedabūt Kļimentjeva sargātajos vārtos. Savukārt viesi atbildēja ar regulāriem un bīstamiem pretuzbrukumiem. Viens no tiem beidzās ar daugavpiliešu vārtu guvumu – jaunais Kristiāns Pelšs aizskrēja pa kreiso malu, pietuvojās vārtiem un ieraidīja ripu tālajā augšējā stūrī. Liepājnieki nekavējoties palielināja apgriezienus, bet līdz otrajam pārtraukumam spēja vien izlīdzināt rezultātu – pēc Ozola piespēles Fiļimonovs no zonas vidus panāca 1:1.

Pēdējā trešdaļā liepājnieki ar lielām pūlēm vienus vārtus iemocīja – 17.minūtē Mamonovs no burzmas vārtu priekšā panāca 2:1. Tomēr jau pēc pusotras minūtes Vabiščevs panāca izlīdzinājumu – pēc uzmetiena no zilās līnijas un nepārliecinošas Žabotinska spēles rezultāts kļuva 2:2. Pēdējās divarpus minūtēs “Metalurgi ” vismaz divas reizes rupji kļūdījās, bet viesi teicamās iespējas izraut uzvaru pamatlaikā neizmantoja, un sekoja pagarinājums, kurā uzvaru izrāva Daugavpils hokeja pārstāvji.

Par labāko uzvarētāja komandas spēlētāju atzīts uzbrucējs Donatas Kumeļiauskas, bet zaudētāju komandā – uzbrucējs Valērijs Fiļimonovs.

9. marta vakarā, plkst. 18:30, „Inbox.lv” ledus hallē norisināsies otrā pusfināla spēle. Spēkiem mērosies „Rīga 2000” ar HK „ASK / Ogre”.

Informāciju sagatavoja LHF un liepajniekiem.lv.