Atslēgas vārdi: , ,

“Metalurgs” uzvar arī otrajā mačā

Šovakar “Liepājas Metalurgs” vietējā ledus hallē izcīnīja otro uzvaru LAČ finālsērijā pret “ASK/Ogri”. Rezultāts 3:1.

Spēles sākuma daļā nekā ievērības cienīga nenotika, vien “ASK/Ogres” spēlētājam Fanduļam bija kaut cik reāla iespēja gūt vārtus, to viņš neizmantoja. Otrā perioda sākumā tika atklāts rezultāts. Lietuviešu “Metalurga” leģionārs Dariuss Lelens izmantoja situāciju, kad “ASK/Ogre” spēlētājs Andrejs Smirnovs atradās uz noraidīto soliņa. Spēles 35. minūtē Aleksandrs Gorškovs saņēma 2+10 minūšu sodu par sitienu pa seju. Trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām liepājnieku kapteinis Eduards Ivanovs dubultoja pārsvaru. Ātri ieslidojot uzbrukuma zonā, viņš izmānīja aizsargu un guva skaistus vārtus.

Trešajā trešdaļā Edijs Brahmanis, tikko iznācis no noraidīto soliņa, guva vārtus. Pretuzbrukumā Liepājas klubs demonstrēja labu saspēli. Brahmanis saņēma teicamu piespēli no Lelena, viņam atlika vien pielikt nūju, lai ripa ieslīdētu vārtos. Turpinājumā bija gan epizode ar agresijas iesaistīšanos, gan arī labi pretuzbrukumi. Vienā no tiem Ogres kluba uzbrucējs Vjačeslavs Fanduļs nespēja pārmest pāri Dmitrija Žabotinska kājsargam.

Vents Feldmanis 57. minūtē saņēma noraidījumu līdz mača beigām, kas nozīmēja – “Metalurgi” līdz beigām nāksies spēlēt mazākumā. Izmantojot izdevību, ogrēnieši nomainīja vārtsargu Mārtiņu Raitumu pret sesto laukuma spēlētāju. Visas šīs darbības lika saglabāt intrigu mačā. Un nepagāja ne minūte, kad vārtus ASK labā guva Toms Bluks. Viņš saņēma piespēli no Aleksandra Kerča un uzreiz raidīja ripu uz vārtiem no zilās līnijas. Melnais kaučuka gabals izslīdzēja caur Žabotinska kājsargiem. Mazliet vēlāk noraidījumu par sitienu ar nūju pa seju Kerčam izpelnījās Konstantīns Mihailovs. Domājams, liela daļa prātoja, vai tiešām Ogrei izdosies atgūties? Tieši minūti pirms fināltaures Raitums vēlreiz pameta laukumu, un viesi jau spēlēja ar 6 hokejistiem, kamēr liepājnieki – tikai ar trim. Tika izdarīti vairāki metieni pa vārtiem, neviens gan precīzs nebija.

Nākamās divas spēles notiks Ogrē, “Vidzemes ledus hallē”.

“Liepājas Metalurgs” – “ASK/Ogre” 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Vārtus guva: Dariuss Lelens, Eduards Ivanovskis, Edijs Brahmanis; Toms Bluks.