Ogrei pirmā uzvara

Šodien “ASK/Ogre” hokejisti izcīnīja savu pirmo uzvaru LAČ finālsērijā. Spēlē pret “Liepājas Metalurgu” rezultāts 4:2.

Mačs Ogrē bija pieprasīts. Hallē bija brīvas vietas, taču cilvēki labprātāk izvēlējās stāvēt kājās, kur ir labāka pārredzamība nekā deldēt plastmasas krēslu laukuma stūros. Liepājnieku fanu klubiņš bija līdzās arī salīdzinoši attālajā Ogrē. Viņus nevarēja nepamanīt, jo jau pirms spēles sākuma fanu dziesmas pieskandināja Vidzemes ledus halli.

Rezultāts tika atklāts 10. minūtē, kad “ASK” spēlētājs Edgars Adamovičs ripu raidīja vārtu augšējā stūrī. Pirms tam gan, šķiet, tā pieskārās Liepājas kluba aizsargam. Kad uz laukuma atradās tikai astoņi spēlētāji (spēlēja četri pret četriem) noraidījumu izpelnījās Toms Bluks. Ilgi gan viņš tur neatradās, jo jau vairākuma 13. sekundē vārtus guva Edijs Brahmanis, kurš kādreiz pats bija “bebru” rindās. Ogrēniešu vārtsargam Kristapam Stiģim prasmīgi tika aizsegta redzamība, ko izmantoja Brahmanis, metot no kreisā iemetiena apļa.

Mājiniekus pārņēma īsts šoka vilnis, kad “Metalurga” hokejists Gunārs Skvorcovs pretuzbrukumā guva vārtus. Tas notika otrās trešdaļas pirmajā minūtē. “Bebri” apelēja pie tiesneša, ka gols ticis gūts ar tīšu kājas spērienu. Taču pēc neilgas soģu apspriedes tika nolemts vārtus ieskaitīt. Pārāk ilgi nebija jāgaida, kad Ogres vienība izlīdzināja rezultātu. Aleksandrs Šiškovičs vairākumā izlēma par labu metienam no zilās līnijas. Ripa atsitās pret vārtu stabu, mirkli vēlāk pret Žabotinska muguru un ielidoja vārtos. Šai pat periodā mājinieki iespēja iemest vēl vienu ripu. Kokļins izslidoja viens pret vārtiem, apspēlēja liepājnieku vārtu vīru, metot precīzi. Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem šķita, ka briest vārtsargu maiņa, jo Imants Legzda jau bija uzvilcis aizsargķiveri, paņēmis nūju rokās, taču pēc apspriedes ar treneri atkal novilka.

Tāpat kā iepriekšējos, arī šajā periodā “Metalurgs” iesāka ļoti aktīvi. Taču viena kļūda lika pārvilkt svītru iespējām uz uzvaru. “ASK/Ogres” veterāns Vjačeslavs Fanduļs steidzās pēc ripas, kas ieslīdēja pretinieku zonā. To pašu izlēma darīt arī Dmitrijs Žabotinskis. Vārtsargs pie ripas bija pirmais, bet centās to izraidīt no zonas tik neveiksmīgi, ka trāpīja tieši pa Fanduļu, kurš šādu izdevību garām nelaida. Laikam ritot, liepājniekiem bija iespēja samazināt rezultāta starpību. Kaut vai brīdī, kad Brahmanis pārķēra piespēli un izskrēja viens pret Stiģi. Veiksme šoreiz uzsmaidīja pēdējam. Teju tieši divas minūtes pirms perioda beigām Kirils Ugarovs (Ogre) izpelnījās noraidījumu. To tūlīt pat centās izmantot Liepājas komanda, nomainot Žabotinski pret sesto laukuma spēlētāju. Divu vīru pārsvars bija manāms, gandrīz visu šo laiku uzbrukumi bija tikai “bebru” zonā. Kad “bebriem” izdevās kārtīgi izraidīt ripu no aizsardzības zonas, tā atsitās pret tukšo vārtu stabu. Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Kristaps Stiģis un Sergejs Gubins.

Rīt plkst. 19.45 gaidāma ne mazāk aizraujoša spēle turpat, Vidzemes ledus hallē.

“ASK/Ogre” – “Liepājas Metalurgs” 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)