Maskavas “Dinamo” panāk izlīdzinājumu sērijā

Šovakar Maskavā tika aizvadīta ceturtā KHL pusfinālsērijas spēle, kurā Maskavas “Dinamo” ar … pārspēja Kazaņas “Ak Bars”, tādējādi sērijā panākot neizšķirtu 2:2.

Jau spēles astotajā minūtē skaistus vārtus guva Oļegs Petrovs, izvirzot vadībā viesus. 11. minūtē, par Jevgēņija Medvedeva klupināšanu, divu minūšu noraidījumu nopelnīja Maksims Petuško, bet Medvedevs uz Petuško pārkāpumu atbildēja, divas minūtes nopelnot arī sev. Spēlējot četratā pret četriem laba izdevība radās Karelam Rahūnekam, bet Fredriku Norrenu pārspēt viņam neizdevās. 14. minūtē, pēc Ērika Landrī izdarīta spēka paņēmiena, viņam radās nesaskaņas ar vienu no “Ak Bars” līderiem – Daņisu Zaripovu, tādēļ abi nopelnīja divu minūšu noraidījumu. 15. minūtē par klupināšanu tika noraidīts Dmitrijs Afanasenkovs, dodot lielisku iespēju “Ak Bars” palielināt savu pārsvaru. Tiesa, vairākumā “Ak Bars” rādīja ļoti nepārliecinošu spēli. 17. minūtē, kad Afanasenkova noraidījums jau bija beidzies, esot ļoti ātrā slidojumā, spēcīgu metienu izdarīja Ēriks Landrī, tādējādi pārspējot Norrenu un panākot 1:1. Vēl minūti vēlāk lielisku piespēli uz tukšiem vārtiem nespēja veiksmīgi izmantot Konstantīns Kasjančuks, nemaz netrāpot pa ripu. 19. minūtē par sitienu ar nūju divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ivans Ņeprajevs, bet “Dinamo” mazākumā spēlēja visai agresīvi, neļaujot “Ak Bars” hokejistiem nostāties zonā.

Jau otrā perioda pašā pirmajā minūtē laba izdevība atgūt vadību bija “Ak Bars” uzbrucējam Aleksandram Stepanovam, kurš bija palicis viens pret Norrenu, kurš, savukārt, jau bija uz ledus. Stepanova metiens lidoja garām vārtiem. Ceturtajā minūtē vadībā izvirzījās maskavieši, jo vārtus guva Aleksejs Kalužņijs. Uzreiz pēc vārtu guvuma savā starpā saķērās Iļja Ņikuļins un Deniss Tolpeko, nopelnot abpusēju noraidījumu. Tiesa, praktiski visu šo noraidījumu laiku uz viļņa bija Maskavas klubs, spēlējot gluži kā vairākumā. Perioda 9. minūtē uz divām minūtēm tika noraidīts čehs Petrs Čajāneks. Iesākumā uz noraidīto soliņu tika nosūtīts arī “Ak Bars” uzbrucējs Dmitrijs Kazjanovs, bet divas minūtes viņam tomēr nepiešķīra. “Ak Bars” spēlēja visai atzīstami, līdz, pēc vairākiem atkārtotiem metieniem un Jeremjeva piespiestās ripas, abi “Dinamo” spēlētāji metās virsū Niko Kapanenam. Nekārtībās iesaistījās vēl vairāki spēlētāji, kā rezultātā uz divām minūtēm tika noraidīti “Ak Bars” uzbrucēji Niko Kapanens un Juka Hentunens, kā arī “Dinamo” spēlētāji Jakovs Rilovs un Aleksejs Žitņiks. 11. minūtē uz divām minūtēm tika noraidīts Iļja Ņikuļins. Kad vēl nebija aizvadīta pat pusminūte no vairākuma, spēcīgu metienu pa vārtiem izdarīja Deniss Deņisovs, panākot 3:1. Mirkli vēlāk no vēl viena vārtu zaudējuma “Ak Bars” hokejistus paglāba vārtu stabs. 15. minūtē otros vārtus spēlē guva Ēriks Landrī. Viņa mestā ripa mainīja lidojuma virzienu, kad tā atsitās pret “Ak Bars” aizsarga mugura, kurš tobrīd bija izgūlies, ar nolūku bloķēt metienu. Uzreiz pēc vārtu guvuma Norrena nopelnīja divu minūšu noraidījumu, jo ar nūju aizāķēja Petru Čajāneku. Pēc šī vārtu guvuma “Ak Bars” galvenais treneris izšķīrās par vārtsargu maiņu, laižot laukumā Staņislavu Gaļimovu. 15. minūtē “Dinamo” vairākumu izbojāja Aleksejs Kalužņijs, kurš tika noraidīts par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju. Otrais periods noslēdzās ar rezultātu 4:1.

Perioda trešajā minūtē otro noraidījumu spēlē nopelnīja “Dinamo” spēlētājs Dmitrijs Afanasenkovs, dodot “Ak Bars” teoretisku iespēju vēl paspēt atspēlēties. Tiesa, vairākums tika aizvadīts visai mierīgi, “Ak Bars” spēlētājiem neizveidojot nevienu bīstamu uzbrukumu. Vēl jo vairāk, pāris sekundes pirms vairākuma beigām noraidījumu nopelnīja Ņikita Aleksejevs, bet arī maskaviešiem neradās reāla iespēja gūt vārtus. 9. minūtē vēl vienu noraidījumu nopelnīja Ņikita Aleksejevs, bet pēc minūtes noraidījumu par spēles laika vilcināšanu, izmetot ripu ārpus laukuma, nopelnīja Grigorijs Paņins, dāvājot maskaviešiem minūti, kuru tie aizvadītu pieci pret trijiem kazaniešiem. Lai gan maskaviešie veiksmīgi saspēlējās, līdz vārtu guvumam tie netika. Uz laukuma saķērās Iļja Ņikuļins un Ēriks Landrī, abi nopelnot 2+2 minūšu noraidījumu. Mirkli vēlāk uz laukuma norisinājās nopietnāks kautiņš, kurā iesaistījās Ņikita Aleksejevs, Daņila Markovs, kā arī vēl vairāki spēlētāji. Aleksejevam un Markovam katram tika piešķirtas 14 soda minūtes. 13. minūtē par sitienu ar nūju divu minūšu noraidījumu nopelnīja Jevgēņijs Medvedevs, bet vairākumā kazaniešiem neizdevās neko parādīt. 17. minūtē noraidīts uz divām minūtēm tika arī Gļebs Kļimenko. Oļegam Petrovam radās laba izdevība spēlējot mazākumā, bet ripa galamērķi nesasniedza. Uzreiz pēc metiena, Petrovs pārlidoja pāri Denisam Deņisovam, kurš pēc šīs epizodes tika pavadīts uz spēlētāju ģērbtuvēm. 18. minūtē uz divām minūtēm tika noraidīts Aleksandrs Stepanovs, atvēlot Maskavas “Dinamo” spēlētājiem pusminūti, kuru spēlēt pieciem pret trim. Vēl 19. minūtē uz divām minūtēm par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju tika noraidīts Dmitrijs Šitikovs. Trešais periods tā arī noslēdzās – bez vārtu guvumiem, ļaujot Maskavas “Dinamo” svinēt uzvaru.

Nākamā spēle tiks aizvadīta trešdien Kazaņā. Tā būs jau sērijas piektā spēle. Sērija tiek aizvadīta līdz četrām uzvarām.