“Lokomotiv” iekļūst finālā

Šovakar Jaroslavļā tika aizvadīta piektā pusfinālsērijas spēle, kurā Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 2:0 pārspēja Magņitogorskas “Metallurg”, tādējādi uzvarot sērijā un iekļūstot kontinentālās hokeja līgas finālā.

Šovakar mājinieku vārtos stājās Georgijs Gelašvili, bet Magņitogorskas vārtus šovakar sargāja baltkrievs Andrejs Mezins. Spēli abas komandas uzsāka visai piesardzīgi, lielu daļu spēles aizvadot viduszonā. Tiesa, 10. minūtē spēles pirmo noraidījumu par klupināšanu ar celi nopelnīja Magņitkas uzbrucējs Aleksejs Kaigorodovs. Mezina vārtu virzienā tika raidīti vairāki spēcīgi metieni, realizēt vairākumu jaroslavliešiem neizdevās. Kopumā pirmajā periodā vairāk uzbruka “Lokomotīve”, bet vārtus tā arī neizdevās gūt nevienai no komandām.

Otrā perioda 9. minūtē noraidījumu nopelnīja jaroslavlietis Aleksandrs Guskovs, bet vārtus Magņitkai gūt neizdevās. 13. minūtē uz Mezina sargātajiem vārtiem lauzās Aleksandrs Kaļjaņins, tādēļ Denisam Platonovam neatlika nekas cits, kā kavēt viņu, tādējādi nopelnot divas minūtes uz sodīto soliņa, bet, lai gan jaroslavlieši aktīvi uzbruka, vārtus gūt tiem neizdevās. 17. minūtē tika noraidīts “Metallurg” uzbrucējs Jevgēņijs Fedorovs. Visbeidzot, 18. minūtē rezultātu čehs atklāja Josefs Vasičeks, kurš ripa raidīja jau tukšos vārtos, izvirzot vadībā jaroslavliešus. 19. minūtē Magņitogorska nopelnīja vēl vienu mazākumu, Vitālijam Atjušovam vienkārši nogāžot pretinieku zemē. Pusminūti pirms perioda beigām Jaroslavļas klubs realizēja arī šo vairākumu – vārtus guva zviedrs Markuss Nilsons. Uzreiz pēc atgriešanās laukumā Atjušova nopelnīja vēl divas minūtes klupināšanu, bet Staņislavs Čistovs saņēma desmit minūšu disciplināro sodu par tiesnešu lēmuma apstrīdēšanu.

Trešais periods iesākās ar Jaroslavļas vairākumu, bet metalurģi rezultātu spēja noturēt, vēl saglabājot cerību atspēlēties. Periods tika aizvadīts ļoti mierīgi, līdz 15. minūtē par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju tika noraidīts Jaroslavļas uzbrucējs Konstantīns Rudenko, kuru mirkli vēlāk ar muguru bortā iegrūda Aleksejs Kaigorodovs, arī nopelnot divu minūšu noraidījumu. Spēle nedaudz aktivizējās, bet nekas neliecināja par to, ka Magņitorskas klubs varētu atspēlēties.