Atslēgas vārdi: , ,

“Liepājas Metalurgs” – Latvijas čempioni!

Jau otro gadu pēc kārtas par Latvijas Atklātā čempionāta uzvarētājiem kļuvuši “Liepājas Metalurga” hokejisti, kas sērijas sestajā spēlē ar 4:1 pārspēja mājiniekus “ASK/Ogre”.

Pirmajā trešdaļā cīņa ritēja līdzvērtīgi. Abām komandām bija pietiekoši daudz vārtu gūšanas momentu, taču rezultāts mainījās tikai vienreiz. Mača 18. minūtē no vārtu priekšas vairākumā rezultātu atklāja Vladimirs Mamonovs, kuram tas bija pirmais gols šajā sērijā. Pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāta tablo vēstīja 1:0 viesu labā.

Otrajā trešdaļā neliels pārsvars piederēja kurzemniekiem, tomēr Kristapu Stiģi „Liepājas metalurgs” komandas hokejistiem pārspēt neizdevās un pirms trešā perioda rezultāts palika nemainīgs. Trešo trešdaļu aktīvāk iesāka viesi, kuri 44. minūtē guva divus vārtus un izvirzījās drošā vadībā ar 3:0. Pirmais precīzais metiens vārtu augšējā devītniekā trešajā divdesmitminūtē padevās kurzemnieku līderim Edijam Brahmanim, bet nākamajā uzbrukumā Stiģi pārspēja Jānis Puriņš.

50. minūtē laukuma saimnieki vienu ripu atspēlēja. Apslidojot vārtus un izdarot precīzu metienu Andrejs Maslovskis vienīgo reizi spēlē lika kapitulēt arī Dmitrijam Žabotinskim.

“ASK/Ogre” prieki bija īsi. Savus otros vārtus (54’) guva Brahmanis, tādējādi pietuvinot savu komandu kārotajam čempiontitulam. Atlikušajā laikā nekas nemainījās, kā rezultātā “Liepājas metalurgs” hokejisti
otro gadu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas.

Liepājnieki Latvijas čempionu titulu iegūst jau piekto reizi. Uzvara čempionātā nozīmē arī to, ka “metalurgi” būs mūsu valsts pārstāvji Čempionu līgā.

“ASK/Ogre” – “Liepājas metalurgs” 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Vārtus guva: Vladimirs Mamonovs, Edijs Brahmanis x2, Jānis Puriņš , Andrejs Maslovskis.