Klāgenfurte – Austrijas čempione

Klāgenfurtes “AC” klubs triumfējis Austrijas čempionātā. Septiņās finālsērijas cīņās tas bija pārāks par Zalcburgas “Red Bulls”, kurā spēlē arī Oskars Cibuļskis.

“KAC” šī bijusi ļoti veiksmīga sezona – uzvara gan regulārajā sezonā, gan izslēgšanas spēlēs. Regulārajā sezonā komanda izcīnīja 80 punktu, kas bija par septiņiem vairāk nekā Vīnes “Capitals” (tur šosezon paspēja uzspēlēt arī VIktors Ignatjevs), bet par 12 vairāk nekā “Red Bulls” (kā jau minēts, Cibuļska klubs).

Klāgenfurte pieveica Insbrukas hokeja klubu ceturtdaļfinālā (sērijā 4:2), bet pusfinālā burtiski iznīcināja Lincas “Black Wings”. Savukārt zalcburgieši gan ceturtdaļfinālā (pret Slovēnijas komandu Jeseņices “Acroni”), gan pusfinālā (pret Vīnes “Capitals”) uzvarēja piecos mačos.

Klāgenfurtei bija iespēja visu nokārtot jau sestajā savstarpējā tikšanās reizē, taču 68 sekundes pirma mača beigām, kad “KAC” atradās vadībā ar 2:1, Derils Būtlends izlīdzināja rezultātu. Pēc nospēlētām 99 sekundēm papildlaikā šis pats leģionārs guva arī uzvaras vārtus. Pēdējā mačā latvietis Cibuļskis bija nomināli ceturtajā aizsargu pārī.

Septītajā spēlē klāgenfurtietis Endrjū Šneiders atklāja rezultātu 35. minūtē. “Red Bulls” hokejists Patriks Herands 44. mača minūtē panāca 1:1, bet viņa brālis Kristofors, kurš atradās pretinieku nometnē, ar precīzu metienu ļāva “KAC” izcīnīt jau 29. čempiontitulu tā pastāvēšanas vēsturē. Īpaši zīmīgs šis gads Klāgenfurtei bija, jo vienība svinēja 100. gadskārtu. “KAC” ar šo triumfu ieguvis tiesības spēlēt nākamā gada Čempionu līgas kvalifikācijā.