Vilsons vadīs ASV izlasi

ASV hokeja federācija paziņojusi, ka Rons Vilsons, otrais visvairāk uzvaru izcīnījušais treneris NHL, būs pie valstsvienības stūres 2009. gada pasaules čempionātā, kā arī Vankūveras olimpiādē.

Pašlaik Vilsons strādā Toronto klubā “Maple Leafs”. Pēc izteiktajām baumām par Vilsona stāšanos amatā, tās tika apstiprinātas.

“Nav noslēpums, ka Rons Vilsons ir viens no labākajiem treneriem hokejā,” savu viedokli pauda Savienoto Valstu izlases ģenerālmenedžeris Braiens Burks (tādu pašu amatu viņš ieņem arī “Maple Leafs”). “Viss izlases kolektīvs ir sajūsmā, ka to vadīs tieši viņš. Vilsons ir enerģisks, aizrautīgs un ar zināšanām apveltīts speciālists.

Vilsons kopsummā aizvadījis 1170 NHL maču, no kuriem 550 izcīnītas uzvaras. Pie “Maple Leafs” stūres šī ir viņa pirmā sezona, klubs vairs nevar iekļūt izslēgšanas spēlēs. Treneris ir vadījis piecas dažāda vecuma ASV izlases, bet vienā bijis galvenā speciālista asistents. Savā valstsvienībā kā spēlētājs Vilsons spēlējis pieckārt.

Pēdējoreiz ASV izlasē Vilsons bijis 2004. gada pasaules kausā, kad tā izcīnīja vien divas uzvaras, bet trīsreiz spēlēja neizšķirti. Savukārt 1996. gadā viņš vadīja komandu, kas šajā turnīrā triumfēja. Vilsons bija pie galvenā stūres rata arī 1998. gada olimpiskajās spēlēs, kuras risinājās Japānā, Nagano. Togad visa vienība sastāvēja tikai no NHL hokejistiem. Amerikāņi palika sestajā pozīcijā.

Vilsona vadībā ASV komanda 1996. gada pasaules čempionātā (nejaukt ar pasaules kausu!) izcīnīja bronzas medaļas. Šī bija pirmā amerikāņu medaļa A grupā kopš 1962. gada. Šis treneris vadījis arī 1994. gada valstsvienību PČ – 4. vieta.


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites