Kategorijas | , Ziņas

Atslēgas vārdi: , , , ,

ASV un Krievija iekļūst finālā

Pasaules čempionātā U-18 vecuma grupā finālā iekļuvušas ASV un Krievijas valstsvienības.

Kanāda – ASV 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Kanādieši, 2008. gada čempioni, bija 10 minūšu attālumā no fināla, kur būtu jāsacenšas ar krieviem. Pēc 50 nospēlētām minūtēm šķita, ka būs fināla atkārtojums (pērn Kanāda uzvarēja Krieviju ar 8:0), taču nebija lemts.

Amerikāņi piedzīvoja lielisku atgriešanos pie savas spēles trešajā periodā, nomētājot kanādiešus ar 21:7. VIņi tādējādi arī guva divus vairākuma vārtus. Kanādai vienīgo golu iemeta aizsargs Dilans Olsens (viņam pirmie vārti turnīrā), realizējot divu vīru pārsvaru. Džerijs D’Amigo izlīdzināja rezultātu trešā perioda 10. minūtē. Šis pats spēlētājs vēlāk savam kontam pieskaitīja vēl vienus vārtus, izraujot uzvaru. 13 sekundes pirms mača beigām kanādieši noņēma vārtsargu, taču tas neko nelīdzēja.

Kanādai mačā par trešo pozīciju būs jāspēkojas ar somiem. Kanādieši vēl nekad nav izcīnījuši bronzas medaļas U-18 PČ. Savukārt ASV izlase finālā sacentīsies ar Krievijas vienaudžiem. 2002. gada finālā amerikāņi uzvarēja, bet 2007. – piekāpās nākamajiem oponentiem.

Somija – Krievija 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Jevgeņijs Kuzņecovs (1+3) un Maksims Kitsins (2 vārti) bija Krievijas izlases līderi uzbrukumā, palīdzot izcīnīt nemaz ne tik vieglu triumfu pār Somiju.

Pirmie vārti tika gūti otrajā periodā, kad tieši Kuzņecovs asistēja Kitsina vārtu guvumā. Tieši minūti vēlāk Kuzņecovs dubultoja pārsvaru. Komandas turpināja smagi cīnīties, reizēm saķildojoties un izceļoties ar bīstamiem momentiem. Tiesa, paveicās jau ilggadējiem finālisitiem no mūsu kaimiņzemes. Divas minūtes līdz mača beigām Aleksandrs Burmistrovs panāca 3:0, bet pēdējo golu iemeta Kitsins – jau tukšos vārtos.

Spēles beigās metienu attiecība bija par labu somiem – 51:45. Krievijas izlase šajā turnīrā izcīnījusi visvairāk medaļu (trīs zelta, trīs sudraba, viena bronzas). Somi pēdējoreiz medaļu izcīnīja 2006. gadā (sudraba).