Kategorijas | , Ziņas

Arī itāļi nākamgad pie labākajiem

Arī Itālijas valstsvienība izcīnījusi tiesības nākamajā pasaules čempionātā startēt 16 stiprāko valstsvienību skaitā.

Itāļi aizvadīja nevainojamu turnīru, pēdējā mačā ar 2:0 uzvarot Ukrainu. Abas vienības šogad vienreiz jau tikušās. Tas notika mūsu skaistās valsts galvaspilsētā Rīgā, olimpiskās kvalifikācijas ciklā. Toreiz gan uzvarēja ukraiņi, ar 3:2.

Pirmajā un otrajā periodā lielākoties spēli kontrolēja ukraiņi. Itālieši bieži pieļāva muļķīgas kļūdas, piemēram, izpelnījās daudz noraidījumu, kas ļāva austrumu komandai izspēlēt vairākumus. Turklāt divi no siltās Itālijas zemes pārstāvjiem izpelnījās lielos sodus – Nikolā Fontanivs 10 minūšu, bet Štefans Cissers 20+5.

Taču itāļi ar degsmi darbojās gan aizsardzībā, gan vārtos (Tomass Tragusts), neļaujot izcelties ukraiņu vairākuma maiņām. Trevors Džonsons un Luka Anšoldi uzvaras labad pat metās priekšā teju katrai ripai. Tas prasīja sāpes, bet ne tik lielas, lai nevarētu maču turpināt.

Hokeja zelta likums – ja neiesit tu, iesitīs tev.

34. minūtē, kad itālieši atradās retajā vairākumā, Ramozers guva vārtus, atklādams rezultātu. Tas atdzīvināja spēli, sākoties trešajai trešdaļai. Itāļi varēja ierakties aizsardzībā, kamēr Ukrainas valstsvienībai bija ar visiem spēkiem jāiet uzbrukumā. Ukraiņiem bija jāpaļaujas uz sev netipisku spēli, jo paši labprātāk izmanto pretuzbrukumu iespējas.

Tas arī pierādījās. Tika izveidoti ļoti maz reālu vārtu gūšanas iespēju. Vislabākā bija Vadimam Sakraičukam, kad viņš atradās viens pret vārtsargu Tragustu. Taču, kā jau visās šās spēles situācijās, itāļu vārtu vīrs darbojās fenomenāli. Tragusts atvairīja visus 39 metienus!

Kad nepilnas divas minūtes pirms mača beigām kārtējā vairākumā atradās ukraiņi, viņu galvenais treneris izlēma mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Izvēlē neattaisnojās, jo kontroli pār ripu ieguva Itālija, un Fonteins dubultoja pārsvaru.

“Domāju, ka hokeja dievi ļoti palīdzēja gan mūsu komandai, gan Tragustam,” pēc mača izteicās itāļu galvenais treneris Riks Kornačia. “Puiši šodien smagi cīnījās un ieguva pelnītu uzvaru.”

Bronzas medaļas turnīrā ieguva Lielbritānija, kas pēdējā spēlē uzveica Poliju. Uz II divīziju izkritusi Rumānijas izlase.

Itālija – Ukraina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)