Kategorijas | , Ziņas


Arī mājinieki izcīna uzvaru

Ar uzvaru 2009. gada pasaules čempionātu iesākuši arī mājinieki, šveicieši, kas sīvā cīņā ar 1:0 pārspēja Franciju.

Šodien Bernes “PostFinance” arēna bija pārpildīta ar sarkano un balto krāsu. Tiesa, tie nebija latviešu fani, kā tas ierasts citus gadus. Tie bija mājinieku, Šveices izlases, atbalstītāji. Spēli vērot ieradās 11,417 skatītāji. Pagājuši 11 gadi kopš Šveice rīkojusi čempionātu, hokeja fani bija noilgojušies pēc šiem svētkiem.

Taču spēlei tas diez ko nelīdzēja. Vai tas kāds sindroms vai kas, bet spēle nebija vienmērīga. Lai gan vairākums tiek izspēlēts skaisti, tam seko kaut kādas piespēles, kuras parasti izpilda U-13 vecuma zēni. Metienu attiecībā 14:6 par labu Šveicei.

Par laimi mājiniekiem, francūži bieži izpelnījās noraidījumus. Pirmo vairākumu (5 pret 3) viņi gan izturēja, taču otrajā bija bezspēcīgi. Martins Pluss raidīja spēcīgu plaukstas metienu garām Fabrīsam Lenrī.

Otrajā divdesmitminūtē Francijas valstsvienība uzspieda savu spēli. Un pat pārspēja Martinu Gerberu! Tiesa, to neieskaitīja, jo Joriks Treilē ripu bija raidījis ar kāju. Nebija šaubu, ka mājinieki vēlas uzvaru. Viņi aizrautīgi metās uzbrukumos, kā arī gūlās pretī jebkurai ripai. Par spīti vairākām izdevībām, Šveice nepalielināja pārsvaru. Savukārt francūži palika uz nulles. Starp citu, maču tiesāja Latvijā tik ļoti iemīlētais soģis Riks Lūkers.

Rīt Šveice pret Vāciju, bet Francija spēlēs ar Krieviju.

“Bija ļoti patīkami spēlēt pie tik daudz mūsējo atbalstītājiem,” noteica Gerbers. “Sarkanbaltie karogi bija visapkārt.”

“Spēlētāji bija ļoti satraukušies, mēs centāmies viņus nomierināt, bet vienkārši nespējām,” atzina Šveices izlases galvenais treneris Ralfs Krūgers. “Izmantosim šo pieredzi, lai mācītos.”

Šveice – Francija 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Vārtus guva: Martins Pluss (11:32)

Vārtsargi: Martins Gerbers – Fabriss Lenrī

Soda minūtes: 14-18

Foto: Matthew Manor


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites